Dziennik budowy R2-D2 #6: Zeszyty 12-13-14-15 | Star Wars: Zbuduj swojego R2-D2

W naszym Dzienniku budowy R2-D2 będziemy razem z Wami budować naszego droida R2-D2. W szóstym wydaniu zajmiemy się budową elementów z zeszytów numer 12, 13, 14 oraz 15.
Zeszyt 12:
Wydanie 12 zawiera fragmenty środkowej części szkieletu kopuły, dolne przednią i tylną część ramy prawej nogi, płytę łączącą oraz środkową część nogi stojaka pod kopułę.
Środkowa część kopuły:
Zacznij od przygotowania elementów z wydania 11, nowych ramek i czterech kolejnych srebrnych śrub i nakrętek, których użyłeś do dopasowania wcześniejszych ram szkieletu kopuły. Umieść pierwszą nową ramę po prawej stronie ramy, którą zamontowałeś w wydaniu 11, upewniając się, że dwa otwory na śrubki u góry są wyrównane z pasującymi otworami w parze ramek w górnym rzędzie. Wciśnij dwa kołki mocujące w ramie do otworów w pierścieniu tak, aby elementy pasowały do siebie. Trzymając ramę na miejscu, włóż nakrętkę w jedno z sześciokątnych wgłębień nad otworem mocującym, a następnie przytrzymując nakrętkę opuszkiem palca, odwróć element i dokręć śrubę w nakrętce. Powtórz czynność, używając drugiej śruby i nakrętki, aby przymocować drugi otwór w ramie do konstrukcji. Zamocuj drugą ramę po prawej stronie tej, która właśnie została zamontowana w taki sam sposób, jak powyżej, za pomocą pozostałych dwóch śrub i nakrętek.

Rama prawej nogi R2-D2:
Przygotuj dwie ramy nóg dostarczone z wydaniem 10, dwie ramy i łączniki dostarczone z tym wydaniem oraz pięć większych srebrnych śrub i nakrętek dostarczonych z numerem 11. Weź przednią prawą ramę nóg i tylną prawą ramę nóg z tego wydania i połącz je razem na tzw. jaskółczy ogon, upewniając się, że bolec wystający z ramy przedniej pasuje do wnęki w ramie tylnej. Odwróć element i włóż nakrętkę w sześciokątne wgłębienie w ramie tylnej, które znajduje się pod zaczepem w ramie przedniej. Trzymając nakrętkę na miejscu, włóż śrubę do zaczepu w przedniej ramie i wkręć ją w nakrętkę, aby utrzymać razem dwie części.

Dopasuj płytkę do odpowiedniej wnęki na końcu elementu, wciskając jego dwa wystające kołki w ramy nóg. Odwróć konstrukcję i umieść nakrętkę w jednym z wgłębień pod złączem. Dokręć śrubę w nakrętce, a następnie powtórz, aby dodać drugą śrubę mocującą złącze do zespołu.

Przygotuj elementy LFR-13 i LFR-14 i zsuń je razem na jaskółczy ogon. Dopasuj wystający koniec złącza do odpowiedniego wgłębienia na końcu nowego elementu, używając dwóch kołków wystających ze złącza, aby go przytrzymać. Odwróć zespół i włóż nakrętkę w jedno z wgłębień pod złączem. Dokręć śrubę w nakrętce, a następnie powtórz, aby dodać drugą śrubę przez łącznik i płytę nogi.
Ten zeszyt jest już ukończony.

Ostrożnie przechowuj wszystkie pozostałe części w kartonie do przyszłego użytku.

Zeszyt 13:
Wydanie 13 zawiera dwa fragmenty środkowej cześć, łuk pierścienia kopuły, płytki łączące łuki i stopy stojaka.

Montaż kolejnych fragmentów kopuły:
Zacznij od przygotowania elementów z wydania 12, nowych ramek i czterech kolejnych srebrnych śrub i nakrętek, których użyłeś do montażu wcześniejszych ram. Umieść pierwszą nową ramę po prawej stronie ostatniej ramy, którą zamontowałeś w wydaniu 12, upewniając się, że dwa otwory na śrubki u góry są dopasowane do pasujących otworów w parze ramek w górnym rzędzie. Wciśnij dwa kołki mocujące w ramie do otworów w kopule, tak aby ramka była dopasowana.

Trzymając ramę na miejscu, włóż nakrętkę w jedno z sześciokątnych wgłębień nad otworem mocującym, a następnie przytrzymując nakrętkę opuszkiem palca, odwróć element i dokręć śrubę w nakrętce. Powtórz czynność, używając drugiej śruby i nakrętki, aby przymocować drugi otwór w ramie do konstrukcji. Zamocuj drugą ramę po prawej stronie tej, która właśnie została zamontowana w taki sam sposób, jak powyżej, za pomocą pozostałych dwóch śrub i nakrętek.

Składamy stojak:
Weź środek podstawy wspornika dostarczony z numerem 12, trzy nogi dostarczone z tym wydaniem, pręt i trzy czarne śruby mocujące dołączone do numeru 11. Zacznij od nogi, która ma dodatkową wypustkę na końcu. Dopasuj go do otworu pośrodku środka podstawy wspornika i dopasuj otwór montażowy do jednego z trzech słupków wystających ze środka podstawy. Mocno ściśnij części razem. Włożyć śrubę przez otwór montażowy i wkręcić ją w środek podstawy wspornika, aby połączyć obie części.

Weź drugą nogę i dopasuj jej otwór montażowy do innego słupka w środku podstawy wspornika. Włóż śrubkę przez otwór montażowy i wkręć ją w środek podstawy wspornika. Zamontuj trzecią nogę w ten sam sposób. Weź pręt podtrzymujący i wyrównaj go z górną częścią zespołu nogi. Wciśnij pręt podtrzymujący do centralnego gniazda, upewniając się, że wszedł do końca. Podstawa powinna teraz stać stabilnie na płaskiej powierzchni.

Aby użyć podstawy, wepchnij pręt w środkowe łożysko w górnej części kopuły. Sprawdź, czy rama kopuły jest mocno podparta i czy obraca się swobodnie na swoim łożysku.
Możemy wykorzystać stojak podczas kolejnych etapów pracy nad kopuła R2-D2.

Ten zeszyt jest już ukończony.

Ostrożnie przechowuj wszystkie pozostałe części w kartonie do przyszłego użytku.

Zeszyt 14:
Wydanie 14 zawiera łuk środkowego pierścienia kopuły, dwa niebieskie detale przedniej i tylnej części prawej kostki, dwa srebrne detale przedniej i tylnej części prawej kostki.

Łączymy metalowe łuki:
Przygotuj łuk pierścienia dostarczony z tym numerem razem z ramą pierścieniową i jednym z łączników dostarczonych z numerem 13 oraz dwiema krótszymi srebrnymi śrubami dostarczonymi z wydaniem 11. Końce części ramy łuku mają połączenia na jaskółczy ogon, które powinny być połączone razem. Upewnij się, że dopasowałeś właściwe końce razem. Umieść płytkę łączącą w dolnej części złącza. Wkręć śrubkę przez końcowy otwór ramy i do gwintowanego otworu w złączu. Wkręć drugą śrubkę przez otwór w ramie, aby mocno połączyć części.

Montujemy detale kostki:
Weź cztery detale kostki, które otrzymaliśmy z tym numerem wraz z dwoma krótszymi czarnymi śrubkami mocującymi, które były dołączone do wydania 5. Dopasuj dwie pierwsze części i skręć je razem jedną z czarnych śrub. Powtórz ten proces dla dwóch pozostałych części szczegółu.

Ten zeszyt jest już ukończony.

Ostrożnie przechowuj wszystkie pozostałe części w kartonie do przyszłego użytku.

Zeszyt 15:
Wydanie 15 zawiera dwa łuki środkowego pierścienia kopuły oraz dwie płytki łączące łuki.

Kończymy budowę środkowego pierścienia:
Przygotuj fragment pierścienia zbudowany w wydaniu 14, części dostarczone tym razem wraz z sześcioma krótszymi srebrnymi śrubami z wydania 11 i pozostałym złączem z wydania 13. Ułóż części zgodnie z instrukcją.

Przykręć płytkę łączącą do końca poprzedniego elementu, upewniając się, że jest umieszczona po tej samej stronie, co dotychczasowe płytki. Dopasuj koniec nowego łuku do pasującego połączenia na jaskółczy ogon na końcu ramy, do której właśnie zamocowaliśmy płytkę, i przykręć go do płytki.
Przykręć drugą płytkę łączącą do drugiego końca właśnie zmontowanej ramy. Przykręć ostatnią płytkę do drugiego końca elementu. Dopasuj połączenia na jaskółczy ogon na obu końcach pierścienia i przykręć go do płytek łączących.

Łączenie fragmentów kopuły:
Będziemy potrzebować 12 najmniejszych śrub i nakrętek dostarczonych z wydaniem 11. Trzymaj gotowy pierścień z płytkami łączącymi skierowanymi do góry i dopasuj go do szkieletu kopuły. Umieść płaską część szkieletu kopuły na płaskiej powierzchni pierścienia, aby upewnić się, że dwa elementy są prawidłowo wyrównane.

Sześciokątne otwory w 12 wypustkach fragmentu szkieletu kopuły powinny pokrywać się z 12 występami w metalowym pierścieniu, które mają sześciokątne gniazda do mocowania nakrętek. Dopasuj nakrętki i śruby do wszystkich 12 występów, aby zamocować pierścień do obudowy, tak jak w przypadku numeru 9.

Ten zeszyt jest już ukończony.

Ostrożnie przechowuj wszystkie pozostałe części w kartonie do przyszłego użytku.

O R2-D2:
R2-D2 lub Artoo-Detoo (w skrócie R2) to fikcyjna postać we wszechświecie Gwiezdnych wojen stworzona przez George'a Lucasa. R2-D2, droid astromechaniczny, jest główną postacią we wszystkich filmach Gwiezdnych wojen, a także jedną z pierwszych postaci, która pojawiła się w pierwszym filmie sagi, Nowej nadziei. Wraz z towarzyszącym mu droidem protokolarnym C-3PO, towarzyszy lub wspiera Anakina Skywalkera, Luke'a Skywalkera, Księżniczkę Leię, Padmé Amidalę, Rey, Hana Solo, Chewbaccę i Obi-Wana Kenobiego i wiele innych postaci w różnych punktach sagi Star Wars.

Nazwa pochodzi od tego, gdy Lucas kręcił jeden ze swoich wcześniejszych filmów, Amerykańskie graffiti. Edytor dźwięku Walter Murch podobno jest odpowiedzialny za wypowiedź, która została później nazwą droida. Murch poprosił o Reel 2, Dialog Track 2, w skrócie R-2-D-2. Lucas, który był w pokoju i zdrzemnął się, pracując nad scenariuszem do Gwiezdnych wojen, natychmiast obudził się, gdy usłyszał tę prośbę, a po zapytaniu o wyjaśnienie stwierdził, że to wspaniałe imię, po czym natychmiast wrócił do spania.

Oprócz filmów sagi Gwiezdne wojny R2-D2 zalicza wiele cameo w kilku innych filmach, takich jak Star Trek i Star Trek into Darkness, Bliskie spotkania trzeciego stopnia na spodzie statku kosmicznego, w Poszukiwaczach Zaginionej Arki, widziany jest na ścianie pokoju zawierającego Arkę oraz w Transformers: Zemsta Upadłych. R2 miał zostać głównym bohaterem pierwszego filmu The Lego Movie, ale Disney nabył prawa do Gwiezdnych wojen w 2012 roku i nie pozwolił, by studio go wykorzystało, jego rola została wycięta z filmu.

Niestety Kenny Baker, który wystąpił jako R2-D2 w sześciu filmach cyklu Gwiezdne wojny, zmarł w 2016 roku w wieku 81 lat po długiej chorobie.

Kolekcja:
W kolejnej części Dziennika budowy R2-D2 zajmiemy się kontynuacją pracy nad szkieletem kopuły.
Wszystkie szczegóły na temat kolekcji znajdziecie w naszym specjalnym wpisie, który znajdziecie tutaj>>.

Zamów kolekcję na stronie De Agostini>>, wykorzystując nasz indywidualny kod: R2D2SWIAT i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

Bardzo Was do tego zachęcam, ponieważ frajda przy budowie R2-D2 jest ogromna! :)

Zobacz inne odsłony Dziennika budowy R2-D2:

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars: Zbuduj swojego R2-D2 #12-13-14-15
Tłumaczenie: Karolina Marcinkowska, Dorota Budkiewicz
Data premiery: 29 lipca 2020 (#12), 5 sierpnia 2020 (#13), 12 sierpnia 2020 (#14), 19 sierpnia 2020 (#15)
Liczba stron: 16
Oprawa: miękka
Cena: 39,99 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger