Dziennik budowy R2-D2 #17: Zeszyty 56-57-58-59 | Star Wars: Zbuduj swojego R2-D2

Witamy w naszym pierwszym prawdziwym Dzienniku budowy, który powstał dzięki serii Zbuduj swojego R2-D2 od wydawnictwa De Agostini. W siedemnastym wydaniu Dziennika budowy R2-D2 przyjrzymy się elementom z zeszytów 56, 57, 58 oraz 59. Nie chcemy tylko dać Wam instrukcji ze składania tego modelu, ale także porady i wskazówki, które powstają na podstawie naszych własnych błędów i pomyłek, które pojawiają się w trakcie składania droida R2-D2 wiernego kompana droida protokolarnego C-3PO. Miłej zabawy! 🙂
Zeszyt 56: Fragmenty kopuły i lewej stopy
Do wydania numer 56 dołączono długą i krótką taśmę dwustronną, dwa panele kopuły, podstawkę wtykową do kabli typu powerbus oraz zewnętrzną płytkę lewej stopy.


Montujemy panele kopuły R2-D2:
Weź kopułę razem z dwoma panelami i pięcioma taśmami dostarczonymi z tym wydaniem. Przyklej trzy krótkie taśmy powyżej i poniżej odpowiedniej pary otworów. Odklej podkładki taśm i przyklej mniejszy panel na miejscu. Upewnij się, że panel jest dokładnie wyrównany i dopasowany.

Przyklej dwie długie taśmy nad i pod następnym otworem w kopule, usuń podkładki i wciśnij drugi panel na miejsce, upewniając się, że jest dokładnie wyrównany z otworem i jest dopasowany.
Montujemy osłonę stopy:
Weź element nogi zmontowany wraz z numerem 55, dostarczone z tym wydaniem części i dwa czarne wkręty samogwintujące o wymiarach 2,3 x 6 mm.

W obudowie zewnętrznej znajdują się cztery kołki pozycjonujące, które pasują do otworów w rogach metalowej płyty. Dopasuj osłonę do elementu, upewniając się, że cztery kołki pozycjonujące weszły w otwory. Wciśnij osłonę na miejsce. Odwróć element i wkręć śrubkę w pierwszy otwór mocujący w metalowej płytce. Powtórz tę czynność dla drugiego otworu mocującego.
Dopasuj podstawkę wtykową do kabli typu powerbus do przedniej części obudowy i wsuń ją do gniazda, upewniając się, że jest wsunięta równo z krawędzią.

Składanie części dostarczonych z tym i poprzednimi numerami zakończone. Przechowuj ostrożnie wszystkie zmontowane i niezmontowane elementy w specjalnie przygotowanym do tego opakowaniu. Będą ci potrzebne przy kolejnych numerach.

Zeszyt 57: Fragmenty szkieletu kopuły i lewej stopy
Do zeszytu 57 zostały dołączone następujące części: taśma dwustronna, panel kopuły, wewnętrzna płytka lewej stopy oraz czujnik na podczerwień.

Montujemy panel kopuły:
Tym razem weź kopułę wraz z dostarczonymi z tym wydaniem panelem i taśmami. Znajdź właściwy otwór i przyklej dwie taśmy powyżej i poniżej, uważając by nie zakleić dwóch okrągłych otworów znajdujących się nad otworem. Zdejmij podkładki taśmy, upewnij się, że panel jest prawidłowo ustawiony i jest dokładnie wyrównany z otworem, a następnie przyklej go na miejscu, upewniając się, że pasuje i mocno się trzyma.
Montujemy osłonę stopy:
Weź element nogi zmontowany z numerem 56, dostarczone z tym wydaniem części i pięć czarnych wkrętów samogwintujących o wymiarach 2,3 x 6 mm.

Dopasuj czujnik na podczerwień do wgłębionej obudowy obok koła napędowego. Zamocuj płytkę czujnika na miejscu i zabezpiecz ją pojedynczą śrubką samogwintującą. Weź żółto-pomarańczowo-czerwony kabel czujnika podczerwieni, który wisiał swobodnie w numerze 55, i podłącz go do gniazda znajdującego się na czujniku.
Upewnij się, że srebrna podstawka wtykowa dla kabli typu powerbus znajduje się na swoim miejscu w gnieździe w zewnętrznej obudowie i załóż wewnętrzną obudowę. Zamocuj wewnętrzną obudowę na miejscu, prowadząc kabel wokół słupków montażowych wystających z obudowy. Cztery słupki montażowe powinny się zablokować. Upewnij się, że kabel czujnika jest starannie poprowadzony między obudowami i nie jest przytrzaśnięty żadną z części. Przykręć wewnętrzną obudowę czterema wkrętami samogwintującymi.
Składanie części dostarczonych z tym i poprzednimi numerami zakończone. Przechowuj ostrożnie wszystkie zmontowane i niezmontowane elementy w specjalnie przygotowanym do tego opakowaniu. Będą ci potrzebne przy kolejnych numerach.

Zeszyt 58: Fragmenty kopuły i lewej stopy:
Do wydania 58 zostały dołączone: dwa kawałki taśmy dwustronnej, panel kopuły, kable typu powerbus, dolna płytka lewej stopy oraz zestaw śrubek.

Montujemy panel kopuły:
Weź dołączony do tego wydania panel kopuły i użyj dwóch taśm, aby przykleić go do odpowiedniego otworu w kopule.

Kończymy podstawę lewej stopy:
Przygotuj element lewej nogi z numeru 57, podstawę stopy z tego numeru i sześć czarnych wkrętów samogwintujących o wymiarach 2,3x6 mm. Dopasuj podstawę stopy tak, aby koło pasowało do dużego, prostokątnego otworu. Wciśnij podstawę na swoje miejsce, upewniając się, że jest dokładnie dopasowana i że końcówki czujnika podczerwieni przeszły przez otwory. Przykręć podstawę za pomocą sześciu śrub.
Składanie części dostarczonych z tym i poprzednimi numerami zakończone. Przechowuj ostrożnie wszystkie zmontowane i niezmontowane elementy w specjalnie przygotowanym do tego opakowaniu. Będą ci potrzebne przy kolejnych numerach.

Zeszyt 59: Fragmenty kopuły i lewej stopy:
Do wydania 59 dołączono: dwa kawałki taśmy dwustronnej, panel kopuły, zewnętrzną i wewnętrzną płytkę ogniwa paliwowego lewej nogi, szybkozłączki układu paliwowego oraz pakiet zaślepek.

Montujemy panel kopuły:
Weź dołączony do tego wydania panel kopuły i użyj dwóch taśm, aby przykleić go do odpowiedniego otworu w kopule.

Kończymy montaż lewej nogi:
Oddziel plastikowe zaślepki. Wciśnij sześć krótszych zatyczek w sześć wskazanych w magazynie otworów, cztery w dolnej tylnej pokrywie i dwa górne otwory w stopie. Wciśnij dwie dłuższe zatyczki do dwóch pozostałych otworów w dolnej części stopy.
Weź jedną z dwóch szybkozłączek i zamocuj jej dwa bolce z przodu wewnętrznej osłony ogniwa paliwowego, upewniając się, że jest prawidłowo ułożona. Wyrównaj wewnętrzną osłonę ze stopą i za pomocą czterech czarnych wkrętów samogwintujących o wymiarach 2,3x6 mm przykręć element.
Zamontuj drugą szybkozłączkę z przodu zewnętrznej osłony ogniwa paliwowego. Dopasuj osłonę zewnętrzną do osłony wewnętrznej, upewniając się, że cztery słupki montażowe pasują do siebie podczas wciskania osłony na miejsce. Użyj czterech czarnych wkrętów samogwintujących o wymiarach 2,3x6mm, aby przykręcić zewnętrzną pokrywę.

Włóż koniec jednego z kabli typu powerbus dostarczonych wraz z wydaniem 58 do górnego gniazda na stopie. Podłącz drugi koniec do wewnętrznego gniazda na ogniwie paliwowym. Podłącz drugi kabel do dwóch pozostałych otworów.
Składanie części dostarczonych z tym i poprzednimi numerami zakończone. Przechowuj ostrożnie wszystkie zmontowane i niezmontowane elementy w specjalnie przygotowanym do tego opakowaniu. Będą ci potrzebne przy kolejnych numerach.

O droidzie R2-D2:
R2-D2 lub Artoo-Detoo (w skrócie R2) to fikcyjna postać we wszechświecie Gwiezdnych wojen stworzona przez George'a Lucasa. R2-D2, droid astromechaniczny, jest główną postacią we wszystkich filmach Gwiezdnych wojen, a także jedną z pierwszych postaci, która pojawiła się w pierwszym filmie sagi, Nowej nadziei. Wraz z towarzyszącym mu droidem protokolarnym C-3PO, towarzyszy lub wspiera Anakina Skywalkera, Luke'a Skywalkera, Księżniczkę Leię, Padmé Amidalę, Rey, Hana Solo, Chewbaccę i Obi-Wana Kenobiego i wiele innych postaci w różnych punktach sagi Star Wars.

Nazwa droida powstała, gdy Lucas kręcił jeden ze swoich wcześniejszych filmów, Amerykańskie graffiti. Edytor dźwięku Walter Murch podobno jest odpowiedzialny za wypowiedź, która została później nazwą droida. Murch poprosił o Reel 2, Dialog Track 2, w skrócie R-2-D-2. Lucas, który był w pokoju i zdrzemnął się, pracując nad scenariuszem do Gwiezdnych wojen, natychmiast obudził się, gdy usłyszał tę prośbę, a po zapytaniu o wyjaśnienie stwierdził, że to wspaniałe imię, po czym natychmiast wrócił do spania.

Oprócz filmów sagi Gwiezdne wojny R2-D2 zalicza wiele cameo w kilku innych filmach, takich jak Star Trek i Star Trek into Darkness, Bliskie spotkania trzeciego stopnia. W Poszukiwaczach Zaginionej Arki, widziany jest na ścianie pokoju zawierającego Arkę oraz w Transformers: Zemsta Upadłych. R2 miał zostać głównym bohaterem pierwszego filmu The Lego Movie, ale Disney nabył prawa do Gwiezdnych wojen w 2012 roku i nie pozwolił, by studio go wykorzystało, jego rola została wycięta z filmu.

Niestety Kenny Baker, który wystąpił jako R2-D2 w sześciu filmach cyklu Gwiezdne wojny, zmarł w 2016 roku w wieku 81 lat po długiej chorobie.

Kolekcja:
Wszystkie szczegóły na temat kolekcji Zbuduj swojego R2-D2 znajdziecie w naszym specjalnym wpisie, który znajdziecie tutaj>>.

Zamów kolekcję na stronie De Agostini>> wykorzystując
nasz indywidualny kod: R2D2SWIAT
i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

Bardzo Was do tego zachęcam, ponieważ frajda przy budowie R2-D2 jest ogromna i po roku tego zdania nie zmieniłem! :)

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars: Zbuduj swojego R2-D2: #56, 57, 58, 59
Tytuł oryginalny: Star Wars. Build Your Own R2-D2: #56, 57, 58, 59
Tłumaczenie: Dorota Budkiewicz
Wydawnictwo: De Agostini Publishing
Data premiery: 14 lipca 2021 (#56), 21 lipca 2021 (#57), 28 lipca 2021 (#58), 4 sierpnia 2021 (#59)
Liczba stron: 16
Oprawa: miękka
Cena: 39,99 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger