Cassian Andor: historia rebelianta

Zanim Andor trafi na Disney+ przypomnij sobie dotychczasową podróż tytułowego bohatera serialu!

Cassian Andor był  szpiegiem i wojownikiem. Gotowy zrobić wszystko, czego potrzebował Sojusz Rebeliantów, Cassian często podejmował trudne decyzje w mgnieniu oka. Jego poświęcenie w Łotrze 1. Gwiezdnych wojnach — historiach umożliwiło każde kolejne zwycięstwo Rebelii. Ale kim był Cassian Andor, zanim jego ścieżka skrzyżowała się z Jyn Erso?
Serial Andor, który pojawi się już 21 września w Disney+ z trzyodcinkową premierą, ma odpowiedzi. 

Za kulisami:
Cassian Jeron Andor został stworzony na potrzeby filmu Łotr 1 z 2016 roku. Nie był Jedi z Mocą, ale zwykłą osobą, która walczyła o to, co uważał za słuszne. „[To było] tylko przekonanie, szczerość i pasja” – powiedział Diego Luna o swojej postaci Cassiana Andora w materiale zza kulis Łotra 1, który można znaleźć w sekcji Dodatki w Disney+.
Producentka Allison Shearmur nawiązała do podobieństwa między Andorem a protagonistką Rogue One, Jyn Erso. „To dwoje ludzi, których definiuje strata i smutek otaczający rodzinę” – powiedziała w tym samym filmie. „Naprawdę to czujesz, kiedy oglądasz Felicity [Jones] i Diego. Obserwujesz ten związek, możesz powiedzieć, że żadne z nich nie ufało zbytnio w swoim życiu.

Nim nastały mroczne czasy...
Według niewielkiej ilości zachowanej dokumentacji o przeszłości Cassiana pochodzi on z planety Fest na Zewnętrznych Rubieżach. Chociaż niewiele wiadomo o młodości Andora, oczywiste jest, że nie było to szczęśliwe dzieciństwo; ujawnił Jyn Erso, że nie była jedyną, która straciła wszystko.
Akta Sojuszu na temat Cassiana wskazują, że jego ojciec zginął w proteście przeciwko żołnierzom-klonom, a Andor dołączył do walki w młodym wieku, zanim został zwerbowany do rosnącej Rebelii.

Wywiad Sojuszu:
Chłodny i pragmatyczny Andor przez większość czasu w Rebelii pracował jako agent wywiadu Sojuszu. Był gotów oddać życie za każdą misję: Cassian udawał agenta rządowego na Ord Mantell, kontaktowego senatora, asystenta imperialnego admirała, agenta rekrutacyjnego w sektorze Albarrio i nie tylko.
W przeciwieństwie do większości bohaterów Sojuszu, praca Andora odbywała się w cieniu i często pozostawała nierozpoznana. Sabotaż, zwiad, a nawet zamachy były tylko częścią jego obowiązków.

Utrzymywał sieć informatorów, aby być na bieżąco z działalnością Imperium i możliwymi szansami dla Rebelii.

Być może jego najważniejszym zadaniem było jednak odzyskanie Jyn Erso i zbadanie plotek o zaangażowaniu jej ojca w rozwój imperialnej superbroni. Kierował się intuicją, by nie zamordować jej ojca, Galena, pomimo rozkazów; Andor ponownie naruszył rozkazy, podążając za Erso na Scarif, ostatecznie kradnąc plany Gwiazdy Śmierci w niezatwierdzonej, ale zmieniającej galaktykę misji samobójczej.
Andor był istotną częścią Łotra 1, zespołu, któremu ostatecznie udało się uzyskać plany Gwiazdy Śmierci z placówki Imperium i przesłać je do Sojuszu Rebeliantów. On i każdy członek Łotra 1 oddali swoje życie, aby uratować miliardy innych.
Gdzie jest Cassian, kiedy zaczyna się Andor?
Andor obejmuje pięć lat życia Cassiana przed wydarzeniami z Łotra 1. Chociaż w tej chwili niewiele wiadomo o jego miejscu pobytu i działaniach, kontynuuje walkę, którą rozpoczął, gdy był chłopcem.

Przyszły rebeliant nie jest tą samą osobą, którą będzie pięć lat później. Kim jest ten Cassian Andor? Dowiedz się 21 września, kiedy Andor pojawi się w Disney+!

Źródło: starwars.com
Tłumaczenie: Świat Star Wars/Szymon

1 komentarz:

  1. Świetny post! Nie możemy się doczekać jak zakończy się serial Andor i co jeszcze będzie dane nam zobaczyć!

    Tymczasem zapraszamy do nas, ostatnio na naszych łamach ukazała się recenzja powieści Świt Jedi: W nicość!
    https://coruscantkurier.blogspot.com/2022/06/swit-jedi-w-nicosc-recenzja.html

    OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger