Przewodnik Star Wars: Podróż Qui-Gon Jinna

Odkryj historię legendarnego Jedi - Qui-Gon Jinna!
O Przewodniku:
Dla fanów Star Wars, którzy chcą lepiej zrozumieć różne tematy, jest wiele materiałów, w które mogą się zagłębiać. W Przewodniku wybierzemy i przedstawimy dla Ciebie konkretne postacie, rzeczy i fragmenty Star Wars, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć daną postać lub rzecz oraz uporządkować wszystkie źródła, w których się pojawiła. Zastanów się nad własnym Archiwum Jedi!

Qui-Gon Jinn był jednym z najważniejszych Jedi. Chociaż często nie słuchał się rozkazów Rady Jedi, był najlepszym towarzyszem podczas misji. Żył w zgodzie z Mocą. Nasz nowy przewodnik odkrywa postać Qui-Gon Jinna i jego podróż oraz wpływ w uniwersum Star Wars.

1. Gwiezdne Wojny: Mroczne widmo
Film, w którym wprowadzono postać Qui-Gon Jinna, był również ostatnim filmem, gdzie widzieliśmy go w ciele. To właśnie on wprawił w ruch działania, które zmieniły galaktykę.

2. Obi-Wan and Anakin (Marvel, Charles Soule i Marco Checchetto)
Chociaż Qui-Gon nie pojawia się w tym komiksie, to z pewnością jest on wspominany w taki sposób, który sprawia, że czytelnik czuje, jakby Qui-Gon pojawił się w nim.

3. Gwiezdne Wojny: Atak klonów
Jeśli wsłuchacie się uważnie, to usłyszycie głos Qui-Gona w jednym z najważniejszych momentów filmu.

4. Gwiezdne Wojny: Wojny klonów (Arc o Mortis - "Władcy" - odcinek 15, sezon 3; "Ołtarz Mortis" - odcinek 16, sezon 3; "Duch Mortis" - odcinek 17, sezon 3)
Ta trzyczęściowa historia bada proroctwo Mocy, dlaczego Qui-Gon nalegał na szkolenie Anakina. Oprócz tego Jinn pojawił się jako duch.

5. Gwiezdne Wojny: Wojny klonów ( Arc o Yodzie - "Zagubiony" - odcinek 10, sezon 6; "Głosy" - odcinek 11, sezon 6; "Przeznaczenie" - odcinek 12, sezon 6; "Poświęcenie" - odcinek 13, sezon 6)
Te ostatnie odcinki serialu Gwiezdne Wojny: Wojny klonów opowiadają o podróży Yody oraz zgłębianiu tajemnic Mocy wraz z Qui-Gon Jinnem jako przewodnikiem.

6. Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów
Ta odsłona sagi Gwiezdnych Wojen ujawnia, że Qui-Gon komunikuje się z Yodą.

7. Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi
Końcowe ujęcia tej części pokazują nam ostateczne efekty pracy Qui-Gona - drogę do nieśmiertelności Jedi. Bez niego nie byłoby to możliwe.

Masz swoje ulubione momenty Qui-Gon Jinna? Podziel się nimi w komentarzach poniżej!

Tekst: starwars.com/Bryan Young
Tłumaczenie: Świat Star Wars
Korekta: A.M.

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

1 komentarz:

  1. Moja ulubiona 8 tomową historia, która może i jako głównego bohatera obrała młodego Obiego, lecz nie pominęła również wielu wątków z Qui-Gonem. "Uczeń Jedi" bo tak się nazywa ta seria jest genialnym źródłem wiedzy o relacjach łączących te dwie postacie. Nie zdradzając szczegółów to właśnie dzięki Yodzie Obi i Jin zostali uczniem i mistrzem względem siebie, dlatego rozumiem, czemu Jin w oryginalnych trylogia historia tak bardzo związany jest z Yodą. Książki pełne zwrotów akcji i baaardzo wciągające. Polecam

    OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger