Recenzja - Star Wars Komiks (2/2017): Darth Vader: Wojna o Shu-Torun/C-3PO (+KONKURS, zakończony)

Kolejny numer magazynu Star Wars Komiks po raz drugi zawiera aż trzy historie komiksowe! W środku znajdziemy komiksy: Darth Vader: Zmiana władzy autorstwa Kierona Gillena i rysunkami Leinila Francisa Yu, Darth Vader: Wojna o Shu-Torun autorstwa Kierona Gillena i rysunkami Salvadora Larroci oraz specjalny komiks C-3PO, którego autorem jest James Robinson, a rysunki stworzył Tony Haris.
Zmiana władzy:
Komiks stanowi wstęp do głównej historii, jaką jest Wojna o Shu-Torun. Shu-Torun jest bardzo ważna dla Imperium, ponieważ jest bogata w surowce. Historia ukazuje przybycie Vadera na wspomnianą planetę oraz tytułową zmianę władzy, jakiej Sith dokonuje, z mało przychylnej Imperium i sympatyzującej z Rebelią na taką, która będzie lojalna. Sama fabuła jest świetna i wciągająca, a komiks czyta się szybko. Vader pokazał swoją potęgę i genialne zdolności, dzięki którym zawsze jest o krok przed wrogami. Rysunki są inne niż w głównej historii, Francis Yu nie skupia się na rysowaniu teł, tylko na oddaniu dynamiki, a mało różnorodne tła nie przeszkadzają w odbiorze świetnego komiksu.

Ogólna ocena: 9/10
Fabuła: 9/10
Rysunki: 7/10
Postacie: 8/10

Wojna o Shu-Torun:
Druga historia zawarta w numerze to kontynuacja pierwszej. Vader myśli, że udowodnił, że jest potrzebny Imperatorowi, zabijając Karbina (zob. Osaczony Vader, RECENZJA>>>). Władca galaktyki jest innego zdania i wysyła Mrocznego Lorda wraz z Cylo, Aiolin i Morit na Shu-Torun, gdzie baronowie próbują przeciwstawić się Imperium, zmniejszając wydajność ważnych fabryk. Problemy na planecie to nie jedyny kłopot Vadera, który poszukuje zaginionej Aphry, wysyłając na jej poszukiwania grupę łowców nagród.
Źródło: moviesroom.pl
Fabuła jest, ku mojemu zaskoczeniu, bardzo interesująca! Wątek polityczny i kilka świetnych walk to zdecydowanie najmocniejsze strony tego komiksu. Całe show skrada Vader, nie tylko dlatego, że jest to jego seria, ale dlatego, że możemy zobaczyć Sitha w akcji! Nie jednej, a w kilku. Widać, że Vader jest w swoim żywiole, to jest świetne! Rysunki Salvadora Larroci są lepsze niż Francisa Yu w Zmianie władzy, jednak nadal nie są doskonałe. Podobnie jak w poprzedniej historii, mamy tutaj do czynienia z dość słabymi tłami, które bardzo często nie zawierają praktycznie żadnych szczegółów, jednak Larroca bardzo ładnie rysuje sceny walk i za to mały plusik.

Ogólna ocena: 9/10
Fabuła: 9/10
Rysunki: 8/10
Postacie: 9/10

C-3PO (UWAGA NA SPOILERY):
Drugi tegoroczny numer magazynu zamyka historia C-3PO i szczerze powiedziawszy mam mieszane odczucia co do tego komiksu. Ale zacznijmy od fabuły. Historia opowiada o tym, jak C-3PO zdobył swoją czerwoną rękę, którą widzieliśmy w Przebudzeniu Mocy. Statek rozbija się na planecie, katastrofę przeżywa tylko grupa droidów, które chcą za wszelką cenę się uratować. Jednak niebezpieczna planeta ma dla przybyszy wiele niechcianych niespodzianek. W grupie droidów znajduje się więzień, droid należący do Najwyższego Porządku, który w swojej pamięci ma zapisane miejsce przetrzymywania Admirała Ackbara.


!SPOILER! 

Fabuła komiksu jest bardzo przewidywalna. Tak, dobrze myślisz, droidy giną, jeden po drugim, a dwa ostatnie, C-3PO i droid-więzień, prawie przeżywają, jednak więzień poświęca się dla C-3PO, aby ten mógł przeżyć. 

!KONIEC SPOILERA!Autor zagłębia się w myśli bohaterów, nasza grupa droidów rozmyśla nad tym, kim były i po której ze stron służyły. Bardzo ciekawy zabieg, który pokazuje, że droidy to nie tylko metal, a bardzo ciekawe postacie. Rysunki Toniego Harisa są dziwne, jak dla mnie. Wyglądają, jakby zostały narysowane kilkanaście lat wcześniej, jaskrawe kolory połączone z ciemnymi powodują u nas mieszane odczucia. To zupełnie inny styl rysunków niż te, które wydał Marvel do tej pory.

Ogólna ocena: 6/10
Fabuła: 5/10
Rysunki: 4/10
Postacie: 7/10

Całość:
Ogólna ocena: 8/10
Jakość wydania: 9/10


Korekta: A.M.

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji!

KONKURS:
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont, przygotowałem dla Was konkurs, w którym możecie wygrać 1x Star Wars Komiks (2/2017): Darth Vader: Wojna o Shu-Torun! Co należy zrobić, aby wygrać? Odpowiedzieć na proste pytanie:

Ile numerów Star Wars Komiks wydał Egmont od 16 września 2015 roku?

Odpowiedź wyślijcie na swiatstarwars@onet.pl, wpisując w temacie "Konkurs: Darth Vader", a w treści podając odpowiedź oraz swój adres pocztowy. Czas nadsyłania zgłoszeń mija 30 kwietnia 2017 roku o godz. 23:59. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 4 maja. Niech Moc będzie z Wami!

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars Komiks (2/2017): Darth Vader: Wojna o Shu-Torun
Autor: Kieron Gillen, James Robinson
Rysunki: Leinil Francis Yu, Salvador Larroca, Tony Haris
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data premiery: 7 kwietnia 2017
Liczba stron: 148
Oprawa: miękka
Cena: 19,99 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

3 komentarze:

  1. Na dziś (24.04) Ameet zapowiedział premierę książki: "Star Wars. Infografiki". Ale ani na stronie Empiku ani żadnej innej nic się nie pojawiło. Wiesz coś może na ten temat? Może znowu przesunięto premierę?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki. :) Dobijają mnie już ci polscy wydawcy. Same opóźnienia.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger