Recenzja - "Star Wars: Lokacje" - Kristin Lund, Simon Beecroft, Kerrie Dougherty, James Luceno i Jason Fry

"Star Wars: Lokacje" to zbiór lokacji, miast, pól bitew ze wszystkich siedmiu epizodów Gwiezdnych wojen. W środku znajdziemy ponad pięćdziesiąt przekrojów ukazujących miejsca z odległej Galaktyki.


"Lokacje" zaczynają się przedmową Douga Chianga, scenografa części I-III i VII. Doug opowiada w niej o pracy nad Gwiezdnymi wojnami, o początkach pracy. Krótka, zwięzła, możemy dowiedzieć się kilku przydatnych informacji.

Na pierwszych stronach możemy przyjrzeć się kanonicznej mapie całej Galaktyki. Obok znajduje się streszczenie trzech najważniejszych okresów w odległej Galaktyce: wojny klonów, galaktyczna wojna domowa i powstanie Najwyższego Porządku. Na kolejnych dwóch kartkach przeczytamy kolejne opisy, tym razem najważniejszych planet, jakie pojawiły się w siedmiu częściach sagi. Opisy są dość szczegółowe, więc możemy w szybki sposób przypomnieć sobie charakterystykę danej planety, a nawet takie dane jak średnica planety, długość roku czy wielkość populacji.


A teraz najważniejsza część książki czyli opisy lokacji, które podzielone są chronologiczne według pojawienia się w filmach. Zostały również podzielone na epizody, w których się pojawiają. Oprócz tego, na stronach rozpoczynających dany epizod, zostały zaprezentowane słynne żółte napisy otwierające każdą część. Uważam to za bardzo fajny zabieg, który pozwoli przypomnieć sobie jak zaczynał się dany epizod.

Opisy poszczególnych lokacji są bardzo szczegółowe. Zawierają bardzo dużo przydatnych informacji i czasami pozwalają spojrzeć na daną scenę od bardziej technicznej strony. Grafiki i zdjęcia ilustrujące poszczególne lokacje są bardzo dobrej jakości, wydrukowane na bardzo dobrym papierze.


Podsumowanie:
Album "Star Wars: Lokacje" to bardzo interesująca publikacja. Będzie idealnym prezentem dla fanów sagi. Fani na pewno będą z "Lokacji" zadowoleni. W środku znajdziemy wspomnienie o planecie Jedha, która pojawia się w "Łotrze 1".

Ogólna ocena: 8,5/10
Jakość zdjęć i grafik: 8/10
Jakość informacji: 9/10
Jakość wydania: 10/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars. Lokacje
Autorzy: Kristin Lund, Simon Beecroft, Kerrie Dougherty, James Luceno, Jason Fry
Ilustracje: Hans Jenssen, Richard Chasemore, Kemp Remillard i inni
Tłumaczenie: Anna Hikiert, Błażej Niedziński
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 192
Oprawa: twarda
Cena: 99,99 PLN

Gdzie kupić:

8 komentarzy:

 1. Och,gadżety z "Gwiezdnych Wojen". Coś mi się wydaje, że tu zostanę!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda na rzeczywiście bardzo ładnie zrobioną :D

  Pozdrowionka,
  Smiley
  https://www.facebook.com/SmileyProjectPL/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest świetna :D

   Zajrzę :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Całkiem niezły blog, dobrze się czytało ! Szukasz może prezentu dla rodziny chłopaka dziewczyny czy partnera biznesowego? Wejdź do mnie na stronę i obczaj:
  Kwiaty w pudełkach KATOWICE

  OdpowiedzUsuń
 4. Super :) U nas też niebawem recenzja tej i innych książek z uniwersum SW :)
  Zapraszamy :)
  www.stertagier.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Już zaglądam do Was i będę częściej u Was gościć ;)

   Usuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger