Recenzja - "Star Wars: Rebelianci. Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera" - Daniel Wallace

"Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera" to dziennik in-universe o bohaterze znanym z serialu "Star Wars: Rebelianci". Dziennik napisał Daniel Wallace, a ilustracje wykonał Andrew Barthelmes. Dziennik w Polsce wydało wydawnictwo AMEET w cenie 29,99 PLN za 96 stron.


Publikacja jest bardzo podobna do "Sabine – zapiski rebeliantki" (RECENZJA TUTAJ>>>>>), której bohaterem jest Sabine Wren. W "Dzienniku..." poznajemy bliżej Ezrę Bridgera, samotnego chłopca z planety Lothal, który wkrótce dołącza do rebeliantów z frachtowca o nazwie "Duch". O ile "Zapiski rebeliantki" były bardo kolorowe to w "Dzienniku rebelianta" jest... pusto. Nie ujrzymy tutaj bijących w oczy kolorów. Strony są koloru piaskowego, co nawiązuje do planety Lothal. Pamiętnik to kopalnia wiedzy dla fanów postaci Ezry oraz planety z której pochodzi.

Autor dziennika w bardzo dobry sposób oddał charakter Bridgera, znajdziemy tutaj wszystko, od typowych zachowań nastolatka do dużej pewności siebie. W publikacji znajdziemy wiele informacji o tym, co chłopak robił przed poznaniem rebeliantów, kończymy zaś na wydarzeniach z odcinka "Iskra rebelii" – pilotu serialu "Star Wars: Rebelianci". I tutaj pojawia się pewna nieścisłość.. W pewnym momencie trafiamy na wklejkę z tajnymi aktami Kanana Jarrusa i Hery Syndulli (które Ezra osobiście ukradł). W 'Iskrze.." Bridger zastanawia się kim są rebelianci. Małe niedopatrzenie ze strony autora? W środku znajdziemy wiele grafik, wklejek (podobnie jak w "Zapiskach rebeliantki"). Bardzo ciekawe są mapy Lothal, czy przekroje frachtowca "Duch" oraz imperialnych statków.

Wydawnictwo AMEET po raz kolejny stanęło na wysokości zadania i w nasze ręce oddaje świetnie wydany dziennik. Jakość tłumaczenia jest bardzo dobra, w oczy kłuje tylko powtarzany tekst: "REBELIANCI RZĄDZĄ".

Podsumowanie:
"Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera" to pozycja obowiązkowa dla fanów serialu "Rebelianci". Polecam tym młodszym jak i starszym. Fajna lektura do poczytania w przerwie między sezonami serialu.

Ogólna ocena: 7/10
Informacje: 7/10
Zawartość: 7/10
Jakość wydania: 9/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars:Rebelianci. Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera
Autor: Daniel Wallace
Wydawnictwo: AMEET
Liczba stron: 96
Oprawa: miękka, usztywniona
Wymiary (mm): 12x214x147
Cena: 29,99 PLN

Gdzie kupić:
EMPIK (dostępne tylko w Empiku)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger