Recenzja - Star Wars. Rebelianci. Sabine - zapiski rebeliantki" - Daniel Wallace

"Sabine – zapiski rebeliantki" to dziennik in-universe o bohaterce znanej z serialu "Star Wars: Rebelianci" Sabine Wren. Dziennik napisał Daniel Wallace, zaś piękne ilustracje stworzyła Annie Stoll. Wydania publikacji w Polsce podjęło się wydawnictwo AMEET. Cena to 29,99 PLN za 96 stron.


Dziennik jest bezpośrednio powiązany z serialem "Rebelianci", opisuje nawet kilka wydarzeń, które są nam znane z serialu (w serii ukazał się również "Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera").

Z dziennika aż wylewa się sztuka. Prawie na każdej stronie znajdziemy jakieś dzieło, które przyozdabia strony publikacji. Rysunki są bardzo kolorowe i dokładne, a co najważniejsze bardzo miłe dla oka, nie przeszkadzają w zagłębianiu się w lekturze a wręcz są doskonałym jej uzupełnieniem. Na jednej stronie są to szkice prac, zaś na kolejnej świetnie pomalowany i uzupełniony szkic.


Bardzo podobały mi się opisy tworzenia różnych wybuchów na przykład z okazji Dnia Imperium. Do gustu przypadły mi również ciekawe opisy powstawania dzieł Sabine. Sporo miejsca w dzienniku poświęconych jest walce z Imperium, odkrywaniu imperialnej propagandy oraz chęci do nawoływania do dołączenia do rebeliantów. Ciekawy pomysł, ciekawa realizacja poprzez wiele rysunków i plakatów (które są wspaniałe!) dołączonych do dziennika.


Z "Zapisek rebeliantki" dowiemy się tez wiele o pasjach Sabine. Rebeliantka interesuje się muzyką ale też nauką języków. Wraz z nią poznamy jej ulubione kawałki muzyczne a nawet przejdziemy krótką (niestety) lekcją liczenia w języku shyriiwoocku.

Podsumowanie:
Po raz kolejny wydawnictwo AMEET oddaje w nasze ręce świetnie wydaną publikacje. Bardzo dobre tłumaczenie (jedyny minus to brak odmiany "Lothal", Komentarz od wydawnictwa: "Brak odmiany stosowany w tłumaczeniu serialu i musieliśmy się do tego dostosować. W drugiej części się to zmienia." ). Kolory są bardzo ładne. Książka jest obowiązkową pozycją dla fanów serialu "Star Wars: Rebelianci" oraz postaci Sabine Wren, można się dużo dowiedzieć! O teraz czas na lekturę "Dziennika rebelianta autorstwa Ezry Bridgera", czy okaże się tak dobry jak "Zapiski rebeliantki"?

Ogólna ocena: 8/10
Jakość wydania: 8/10
Informacje: 9/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars:Rebelianci. Sabine – Zapiski rebeliantki
Autor: Daniel Wallace
Wydawnictwo: AMEET
Liczba stron: 96
Oprawa: miękka, usztywniona
Cena: 29,99 PLN
Wymiary (mm): 19x216x147
Indeks:16857650

Gdzie kupić?
CZYTAM>>>>>> NAJTANIEJ!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger