Recenzja - "Star Wars Komiks. Darth Vader i jego wojna z rebelią"

W drugim numerze odświeżonego magazynu "Star Wars Komiks" znalazła się historia pod tytułem "Darth Vader i jego wojna z Rebelią", którego akcja rozgrywa się równolegle do historii z poprzedniego numeru SWK: "Skywalker atakuje" (RECENZJA TUTAJ>>>>>). Oba komiksy są współdzielone przez dwie kluczowe sceny obu historii co pokazuje jak Disney dba o spójność i logiczność Nowego Kanonu. Autorem komiksu jest Kieron Gillen a za rysunki odpowiada Salvador Larroca. Publikację wydawnictwa Egmont na język polski przetłumaczył znany wszystkim Jacek Drewnowski. Cena to 19,99 PLN za 148 stron.


Fabuła komiksu zaczyna od ukazania konsekwencji wydarzeń z planety Cymoon 1. Darth Vader po wielu porażkach musi szukać sprzymierzeńców, żeby odzyskać swoją pozycję i łaskę Imperatora. Vader chce się również dowiedzieć kim jest Luke. Mroczny Lord nie unosi się, dąży do osiągnięcia swoich celów. Bardzo podoba mi się jego spokój. W pewnym momencie poznajemy doktor Aphrę, która szuka i tworzy zabójcze bronie. Kieron Gillen doskonale przedstawił kontrast pomiędzy Vaderem a panią doktor. Aphra to kobieta, która lubi żartować i dużo mówić, a Vader robi to co wychodzi mu najlepiej – milczy. Niedługo potem poznajemy dwa imperialne droidy, będące zupełnym przeciwieństwem R2-D2 i C-3PO. Roboty 0-0-0 i BT-1 są zabójcze (dążą do totalnej destrukcji wszystkiego) ale też zabawne.


A co z rysunkami? Są świetne! Czuć w nich klimat starej sagi. Salvador Laroci doskonale stworzył piękne, niemalże filmowe kadry. Vader na zbliżeniach wygląda epicko! Laroci w większości scen ograniczał się do używania tylko kilku barw, które znakomicie podkreślają surowy wygląd w imperialnych pomieszczeniach. Drobnymi minusami są: czasami drugi plan w którym jest trochę pusto oraz brak dynamiczności w niektórych scenach akcji. Nie wpływa to jednak znacząco na odbiór komiksu, który jest świetny!


Podsumowanie:
Komiks "Darth Vader i jego wojna z Rebelią" jest pozycją absolutnie obowiązkową dla każdego fana Star Wars! Znakomite rysunki, świetna fabuła. Czego chcieć więcej?

Ogólna ocena: 10/10
Fabuła: 10/10
Rysunki: 9/10

Szczegóły:
Tytuł: Darth Vader i jego wojna z Rebelią
Autor: Kieron Gillen
Rysunki: Salvador Larroca
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 148
Oprawa: miękka
Wymiary (mm): 170x260
Cena: 19,99 PLN

Gdzie kupić?

2 komentarze:

  1. Wydaje się być ciekawy. A to, że dużo w nim Starej Trylogii to kupuję w 100%. Recenzja też zachęca do kupna. :) Obserwuję i zapraszam na mojego bloga o Star Wars starwarspoland.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Komiks jest bardzo ciekawy :) Dziękuję :) Zaraz zerknę na Twojego bloga.

      Usuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger