Recenzja - Star Wars Komiks 1/2015: Skywalker atakuje!

STAR WARS KOMIKS
NUMER 1/2015 (70)


Tym numerem magazynu SWK, wydawnictwo Egmont powróciło do wydawania komiksów spod szyldu Gwiezdnych wojen. Pierwszy numer nosi tytuł: Skywalker atakuje i w oryginale składa się z sześciu zeszytów wydanych przez w oryginale przez Marvel. Są to również pierwsze komiksy wydane przez Marvel po ponad 20 latach od utraty licencji. Autorem serii został Jason Aaron a za rysunki odpowiada John Cassaday, a komiks na język polski przetłumaczył Maciek Drewnowski. Za 148 stron komiksu zapłacimy 19,99 PLN.


Akcja komiksu została umiejscowiona po bitwie o Yavin, w której Rebelia odniosła pierwszy zwycięstwo w walce nad Imperium niszcząc pierwszą Gwiazdę Śmierci. Rebelianci idąc za ciosem udają się na planetę Cymoon 1 w celu zniszczenia fabryki Imperium. Dochodzi do konfrontacji Luke'a z Lordem Sith – Vaderem. Po walce Luke postanawia udać się na Tatooine...

Fabularnie komiks wypada bardzo dobrze, postaci znane nam z Nowej nadzieji są znakomicie napisane i narysowane. Bez problemu w twarzach Luke'a, Leii i Hana możemy rozpoznać Marka Hamilla, Carrie Fisher czy Harrisona Forda. Rysunki Cassaday'a są przyjemne dla oka, rysownik świetnie podkreśla detale. Sceny walk są dynamiczne. Czytając komiks możemy poczuć się jakbyśmy oglądali film, kontynuację Nowej nadzieji.


Według mnie komiks jest doskonałym uzupełnieniem wydarzeń między czwartą a piątą częścią filmowej sagi. Aaron rozwija stosunki między Hanem i Leią, Luke zaczyna powoli przechodzić zmianę z farmera w rycerza Jedi. Dzięki takim szczegółom możemy poczuć, że ktoś rzeczywiście czuwa aby nowy kanon był spójny.

Podsumowanie:
Ogólna ocena: 9/10
Rysunki: 10/10
Kolory: 9,5/10
Dialogi: 9/10
Fabuła: 9/10


Szczegóły:
Star Wars Komiks – 1/2015 (70): Skywalker atakuje.
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: John Cassaday
Wydawnictwo: Egmont Polska
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Liczba stron: 148
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Data wydania: 16 września 2015
Sugerowana cena: 19,99 zł


Gdzie kupić?

2 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa :)
   Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej oraz, że polecisz bloga innym fanom :)
   Niech Moc będzie z Tobą!

   Usuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger