Recenzja - Star Wars™. Rocznik. Tom 2 - Frank Tennyson

Star Wars™. Rocznik. Tom 2 to publikacja autorstwa Franka Tennysona, zawierająca mnóstwo łamigłówek, quizów i ciekawostek związanych z pierwszymi sześcioma epizodami sagi, od Mrocznego widma do Powrotu Jedi. Wydanie zawiera również 22 naklejki z postaciami z sagi oraz dziewięć plakatów z filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.
Jednym z ciekawszych elementów drugiego tomu rocznika są ciekawostki na temat bohaterów sagi Star Wars. Czytelnik w szybko sposób będzie mógł sobie przypomnieć najważniejsze fakty o postaciach takich jak Darth Vader czy Han Solo. Żadnych nowych informacji tutaj nie znajdziemy i dla każdego, kto uważnie oglądał filmy będą one oczywistymi oczywistościami. Książka to jednak łamigłówki i to one są głównym elementem recenzowanego rocznika. Poziom łamigłówek w publikacji jest adekwatny do grupy docelowej książki. Do rozwiązania będziemy mieli labirynty, wykreślanki, krzyżówki czy kolorowanki. Sprawdzimy swoją wiedzę odnośnie filmowych cytatów i poznamy ranking dziesięciu czarnych charakterów w uniwersum. Będziemy mogli przyjeść przyspieszony kurs rysowania Dartha Maula. W środku znajdziemy również grę pt: Wyścig Boonta. Trudność i różnorodność łamigłówek zdecydowanie na plus.
Największym plusem publikacji są plakaty z filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Plakaty są świetne i bardzo mi się podobają.

Polskie wydanie od Egmontu stoi, jak zawsze, na najwyższym poziomie. Świetne tłumaczenie Anny Hikiert i brak jakichkolwiek literówek to duży plus. Mały minusik odnośnie naklejek. Powinna być możliwość ich wytargania, możemy je wyciąć, ale sprawi nam to mały problem.

Ogólna ocena: 8/10
Jakość tekstów: 7/10
Jakość łamigłówek: 9/10
Jakość wydania: 9/10

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars™. Rocznik. Tom 2
Autor: Frank Tennyson
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data premiery: 18 listopada 2015
Liczba stron: 66
Oprawa: twarda
Cena: 29,99 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger