Recenzja - Star Wars™: Przebudzenie Mocy: Niesamowite przekroje - Jason Fry

Albumy z serii Niesamowite przekroje to nieodłączna część każdego epizodu. W 2015 roku, przy okazji premiery filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy Dorling Kindersley wydało album Star Wars™: Przebudzenie Mocy: Niesamowite przekroje, którego autorem jest Jason Fry, zaś ilustracje stworzył Kemp Remillard. Niemal półtora roku po premierze doczekaliśmy się polskiej edycji tego albumu. Czy było warto czekać?
Niestety nie. W środku przedstawiono tylko 12 przekrojów, na 26 stronach. Pozostałe strony to tzw. "wypychacze", są nimi grafiki z filmu Przebudzenie Mocy. Rozumiem, że wydawnictwo chciało dodatkowo zarobić, ale nie rozumiem polityki mnożenia albumów około filmowych. Przekroje mogły zostać wydane w ramach Słownika ilustrowanego, tak jak miało to miejsce przy przewodniku po filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Jednak mimo tej dużej wady, o której wspomniałem na samym początku, całym album prezentuje się bardzo ładnie. Tekst, autorstwa Jasona Fry'a, stoi na bardzo wysokim poziomie, z czego jestem bardzo zadowolony. Ilustracje Kempa Remmillarda również stoją na bardzo wysokim poziomie, pełne są szczegółów, a ich odkrywanie sprawi czytelnikowi mnóstwo radości. Tekst i ilustracje to dwa powody dla, których warto zakupić album Niesamowite przekroje. Fani Najwyższego Porządku znajdą w środku czterostronicowy(!) przekrój Finalizatora, największego okrętu wspomnianej organizacji.

Odnośnie polskiego wydanie, cena. Za 48 stron w twardej oprawie płacimy 59,99 PLN. Dla porównania, Łotr 1. Przewodnik ilustrowany kosztuje 69,99 PLN, tylko, że ma 200 stron. Więcej chyba tłumaczyć nie muszę.

Ogólna ocena: 6/10 (gdyby nie "wypychacze" byłoby 9/10)
Ilustracje: 9/10
Tekst: 9/10
Jakość wydania: 7/10 (cena..)

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars™: Przebudzenie Mocy: Niesamowite przekroje
Autor: Jason Fry
Ilustracje: Kemp Remillard
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data premiery: 5 kwietnia 2017
Liczba stron: 48
Oprawa: twarda
Cena: 59,99 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

2 komentarze:

 1. Cena z kosmosu jak za taką ilość treści.
  Zatrudnili też niestety nowego rysownika. W przekrojach z poprzednich części ilustracje były bardziej dopracowane, ciekawsze. Przydał by się też przekrój bazy Starkiller, skoro wcześniejsze edycje miały Gwiazdę Śmeirci. Starkiller jest za to w "Lokacjach".

  Tak czy inaczej dobrze, że zdecydowano się na polskie wydanie, nawet tak dawno po premierze filmu. Dla fana pozycja obowiązkowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnośnie ceny, to Egmont trochę przesadził, wiele osób narzeka na cenę tego albumu.
   Nie czytałem wcześniejszych przekrojów, jednak rysunki w tym albumie są bardzo dobre i miłe dla oka. Jednak każdy ma inny gust, jednym się podoba, jednym nie. :)

   Usuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger