Recenzja - Pakiet: Star Wars™: Darth Vader i syn/Vader i córeczka - Jeffrey Brown

Pakiet książeczek Darth Vader™ i syn oraz Vader™ i córeczka to kilkadziesiąt stron pięknych obrazków wraz ze tekstami umieszczonymi w dymkach, których autorem jest Jeffrey Brown. Scenki ukazane w obu tytułach są parodią scen znanych z sagi Gwiezdne Wojny.
Darth Vader i syn:
W tej książce Jeffrey Brown ukazał skomplikowane relacje Vadera z jego dorastającym synem Lukiem. Nie mamy tutaj do czynienia z fabułą, jest to zbiór kadrów, narysowanych w formie komiksów, a kolejne sceny nie są ze sobą powiązane. Darth Vader jest czułym, opiekuńczym i wyrozumiałym ojcem, który boryka się z problemami życia codziennego. Niemal każdy obrazek w mniejszym lub w większym stopniu nawiązuje do sagi, cytaty prosto z filmów dopasowane do poszczególnych scenek ("Luke, natychmiast pozbieraj zabawki. Luke, jestem twoim ojcem. Bo pójdziesz do kąta.") są świetne. To właśnie takie nawiązania najbardziej ucieszą starszego fana, które będzie czerpał przyjemność z wyłapywania takich smaczków.

Ogólna ocena: 10/10
Tekst: 10/10
Rysunki: 10/10
Jakość wydania: 10/10
Vader i córeczka:
Darth Vader jest ojcem bliźniaków, więc powstanie tej książeczki było nieodłączne z powstaniem Darth Vader i syn. Kolejna książeczka, która nosił tytuł Vader i córeczka opowiadana o zachowania i kaprys córeczki VaderaLei. Podobnie, jak w przypadku poprzedniej historii, elementy Gwiezdnych Wojen są wkomponowane w historię ojca i jego kochanej córki, nie mamy tutaj fabuły, tylko scenki ukazujące problemy nastoletniej dziewczyny. Leia ma chłopaka, którym jest... Han Solo! Wybór córki nie podoba się Vaderowi i wynika z tego wiele śmiesznych sytuacji. Książeczka zawiera bardzo wiele nawiązań i smaczków do sagi, a ich odkrywanie będzie dla czytelnika miłą niespodzianką.

Ogólna ocena: 10/10
Tekst: 10/10
Rysunki: 10/10
Jakość wydania: 10/10

Jeffrey Brown stworzył coś świetnego. Jego książeczki bawią, są napisane bardzo dobrze. Nie jestem w stanie stwierdzić dla kogo są przeznaczone te książeczki, z pewnością dla starszych fanów, którzy będą czerpać przyjemność z wyłapywanych smaczków. A co z małymi fanami? Obawiam się, że mogą nie zrozumieć lub nie wyłapać wielu nawiązań do sagi. Wydanie uzupełniają dwie grafiki, szkoda, że tylko dwie... Jednak z czystym sercem polecam ten pakiet, jest świetny!

Ogólna ocena: 10/10
Jakość wydania: 10/10

Dziękuję wydawnictwu AMEET za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Szczegóły:
Tytuł: Pakiet: Star Wars™: Vader™ i córeczka/Darth Vader™ i syn
Autor: Jeffrey Brown
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Wydawnictwo: AMEET
Data premiery: 4 listopada 2016
Liczba stron: 64/64
Oprawa: twarda + pudełko
Cena: 49,99 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!

LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger