Recenzja - LEGO® Star Wars™: Droiden auf Irrwegen/Darth Vader auf Rebellenjagd

W Niemczech wydawnictwo AMEET Verlag GmbH wydaje publikacje związane z LEGO® Star Wars™. Wśród nich są 24-stronnicowe, ilustrowane książeczki dla małych dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Przygotowałem dla Was recenzję dwóch książeczek: Droiden auf Irrwegen (Droidy na złej drodze) oraz Darth Vader auf Rebellenjagd (Darth Vader na polowaniu).
Droiden auf Irrwegen:
Historia dzieje się po zniszczeniu Bazy Starkiller i wizycie Rey na Ahch-To. Zbieraczka złomu z Jakku wraz Chewbaccą naprawiają Sokoła Milenium. C-3PO i BB-8 chcą pomóc jako wolontariusze. Jak wiadomo od dawna, gdzie C-3PO, tam kłopoty. Już od pierwszych stron, dwa droidy pokazują, że nie będziemy się z nimi nudzić. Opowiadanie uzupełniają piękne ilustracje, które chyba są malowane lub stylizowane, żeby tak wyglądały. Nawet jeśli są stylizowane, to i tak wyglądają świetnie. Całe opowiadanie czyta się bardzo szybko. 15-20 minut i można iść spać.
Ogólna ocena: 9/10
Fabuła: 9/10
Ilustracje: 10/10
Jakość wydania: 10/10
Darth Vader auf Rebellenjagd:
Kolejna książeczka przedstawia bitwę o Hoth, znaną z epizodu Imperium kontratakuje w dziecięcej adaptacji. Vader przybywa na Hoth i z kubkiem gorącego kakao atakuje bazę na Hoth, rebelianci bronią się śnieżkami, aż w końcu dochodzi do starcia na miecze świetlne, między Sithem a Jedi, który kończy się w bardzo śmieszny sposób. Podobnie jak poprzednia książeczka, Darth Vader na polowaniu jest pięknie zilustrowana. Jak zawsze, publikacje od LEGO pełne są humoru. Nie inaczej jest też tutaj. Już od pierwszych stron czytelnik rozbawiany jest śmiesznymi scenkami.
Ogólna ocena: 9/10
Fabuła: 9/10
Ilustracje: 10/10
Jakość wydania: 10/10

Ilustrowane książeczki dla dzieci to świetne rozwiązanie. Mali fani będą mogli uczyć się czytać lub doskonalić nabyte już umiejętności wraz z bohaterami gwiezdnej sagi i dobrze się przy tym bawić! Muszę pochwalić niemiecki AMEET za bardzo dobrą jakość papieru, na której zostały wydrukowane (w Polsce) książeczki. Szkoda, że polski odział AMEET nie wydaje u nas podobnej serii...

Dziękuję wydawnictwu AMEET Verlag GmbH za udostępnienie egzemplarzy do recenzji.
Ich danke AMEET Verlag GmbH für die Bereitstellung des Rezensionsexemplares!

Szczegóły:
Tytuł:
- LEGO® Star Wars™: Droiden auf Irrwegen (Droidy na złej drodze)
- LEGO® Star Wars™: Darth Vader auf Rebellenjagd (Darth Vader na polowaniu)
Tłumaczenie: Marc Winter
Wydawnictwo: AMEET Verlag GmbH
Data premiery: 3 listopada 2016 (obie)
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24/24
Cena: 3,99 €/17,80 PLN/ 3,99 €/17,80 PLN

Gdzie kupić:
BOOKCITY /Droiden auf Irrwegen
BOOKCITY /Darth Vader auf Rebellenjagd

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger