Przewodnik Star Wars: Podróż Saw Gerrery

Odkryj wszystkie występy legendy Rebelii!
O Przewodniku:
Dla fanów Star Wars, którzy chcą lepiej zrozumieć różne tematy, jest wiele materiałów, w które mogą się zagłębiać. W Przewodniku wybierzemy i przedstawimy dla Ciebie konkretne postacie, rzeczy i fragmenty Star Wars, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć daną postać lub rzecz oraz uporządkować wszystkie źródła, w których się pojawiła. Zastanów się nad własnym Archiwum Jedi!

Saw Gerrera stał się niemal jednym z najważniejszych bohaterów sagi Star Wars. Walczył w Wojnach klonów obok Anakina Skywalkera oraz Ahsoki Tano i sam stał się bardziej maszyną niż człowiekiem, aż w końcu zaczął sprzeciwiać się potędze Imperium z Darthem Vaderem na czele. Zrobił wszystko, co mógł, aby przeciwstawić się Imperium, czasami popadając w konflikt z Rebelią. Ta lista to przewodnik jego występów.

1. Gwiezdne wojny: Wojny klonów (Akt o Onderonie - Wojna na dwóch frontach - Sezon 5, Odcinek 2; Przednia Straż - Sezon 5, Odcinek 3; Delikatna wojna - Sezon 5, Odcinek 4; Punkty krytyczne - Sezon 5, Odcinek 5)
Saw po raz pierwszy pojawił się w serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów. Był wojownikiem o wolność na swojej ojczystej planecie Onderon i został przeszkolony przez Jedi w taktykach partyzanckich. Później używał ich w walce przeciwko Imperium.


2. Star Wars: Katalizator. Wprowadzenie do filmu Łotr 1 autorstwa Jamesa Luceno
Po powstaniu Imperium w wyniku Wojen klonów, galaktyka jest w rozsypce. Choć Saw odgrywa tutaj bardzo małą rolę, to pomaga ona zrozumieć trajektorię jego przyszłości i jego przeznaczenia.


3. Rebel Rising autorstwa Beth Revis
Saw Gerrera  zabiera Jyn pod swoje skrzydła i wychowuje ją. Książka opowiada o ich wspólnej historii i walce z Imperium na każdy możliwy sposób.

4. Star Wars: Rebelianci (Ludzie honoru - Sezon 2, Odcinek 17)
Choć Saw nie pojawia się w tym odcinku osobiście, oferuje szokujący wgląd w metody Imperium.

5. Star Wars: Rebelianci (Duchy Geonosis, Sezon 3, Odcinek 12 i 13)
Długo po tym jak Jyn i Saw się rozstali, Saw nadal był siłą, z którą liczono się w galaktyce. W tych odcinkach wysłano go na Geonosis, aby dowiedział się, co stało się z rasą Geonosjan i odpowiedział na pytanie: Czy Imperium popełniło ludobójstwo?

6. Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie
Ten ostatni film, gdzie pojawia się Saw, pokazuje nam most łączący Katalizator i Rebel Rising. Film pokazuje nam co ostatecznie stało się z Saw Gerrerą i jak widzi go Sojusz Rebeliantów.


To wszystko odnośnie podróży Saw Gerrery, czasami inspirującej, czasami smutnej. Co myślicie o podróży Saw Gerrey? Dajcie znać w komentarzach!
Tekst: starwars.com/Bryan Young
Tłumaczenie: Świat Star Wars

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger