Recenzja - "Star Wars Rocznik. Tom 1" - Gemma Lowe, Katrina Pallant

"Star Wars. Rocznik. Tom 1" to publikacja autorstwa Gemmy Lowe i Katriny Pallant, zawierająca wiele łamigłówek, quizów i ciekawostek związanych z pierwszymi sześcioma epizodami sagi, od Mrocznego widma do Powrotu Jedi. Wydanie zawiera również 16 naklejek z najważniejszymi postaciami z sagi oraz 6 naklejek, które w oryginale były plakatami promującymi filmy.


Najciekawszym elementem pierwszego tomu rocznika są opowiadania na podstawie fabuły kolejnych części, które w dużym (niestety) skrócie opisują wydarzenia znane wszystkim fanom. Książka to jednak łamigłówki i to one są głównym elementem rocznika. Mimo tego, młodzi czytelnicy znajdą w środku wiele różnych ciekawostek na temat postaci, droidów czy planet. Żadnych nowych informacji tutaj nie znajdziemy (znajdziemy za to błąd przy opisach Gwiazdy Śmierci) i dla każdego kto uważnie oglądał filmy, będą one oczywistymi oczywistościami.


Poziom łamigłówek w publikacji jest adekwatny do grupy docelowej rocznika.. Do rozwiązania będziemy mieli rebusy, labirynty, wykreślanki. Sprawdzimy swoją wiedzę odnośnie filmowych faktów i poznamy pięć najważniejszych faktów o Jedi. Będziemy mogli przyjeść przyspieszony kurs rysowania Dartha Vadera! Trudność i różnorodność łamigłówek zdecydowanie na plus.

Ogólna ocena: 7/10
Tekst: 6/10
Jakość łamigłówek: 9/10
Jakość wydania: 9/10

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Inne roczniki:
Rocznik 2017 - recenzja

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars. Rocznik – Tom 1
Autor: Gemma Lowe, Katrina Pallant
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 66
Oprawa: twarda
Wymiary: 300x224 mm
Cena: 24,99 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!

LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger