Recenzja - "LEGO Star Wars: Przygody Freemakerów (wydanie DVD)"

LEGO Star Wars: Przygody Freemakerów to kolejny świetny serial, który łączy klocki LEGO z serią Star Wars. Wcześniejsze seriale były bardzo silnie powiązane z główną sagą i prawie każda produkcja opowiadała o wydarzeniach znanych nam z epizodów. Przygody Freemakerów to serial z postaciami, które zostały stworzone specjalnie dla tej produkcji.


Freemakerowie to rodzeństwo. Zander to najstarszy z nich, dalej jest młodsza od niego Kordi oraz najmłodszy, dwunastoletni Rowan, który jest wrażliwy na Moc. Naszej trójce bohaterów towarzyszy ich tchórzliwy droid B1 z czasów Wojen klonówRoger (R0-GR). Nasi bohaterowie przemierzają Galaktykę w poszukiwaniu złomu, z których budują nowe statki lub szukają części do naprawy innych (prowadzą serwis kosmiczny). Pewnie dnia Freemakerzy poznają Naare. Tajemnicza kobieta podaje sie za ocalałą Jedi. Razem z Rowanem, którego przyjmuje na ucznia, szukają Kryształowego Miecza, miecza o mocy zdolnej zniszczyć całą planetę. Rowan nie wie, że tajemnicza Naare jest tak naprawdę agentką Imperatora Palpatine'a, który za wszelką cenę chce zdobyć Kryształowy Miecz.


Fabuła serialu umiejscowiona jest między wydarzeniami z filmów Imperium kontratakuje i Powrót Jedi, jednak serial jest niekanoniczny. Mimo tego, w poszczególnych odcinkach zobaczymy wiele znanych postaci: Darth Vader, Boba Fett, Jabba, Dengar, Luke Skywalker, Maz Kanata, Hondo Ohnaka czy Leia Organa. Podobną sytuację mamy z planetami, droidami czy stworzeniami. W serialu jest mnóstwo nawiązań do nowej jak i klasycznej trylogii. Mamy Naboo, Kashyyyk, Hoth i wiele wiele innych znanych rzeczy z filmów. Twórcy znakomicie wpletli znane elementy do nowego serialu, i nie czujemy się, że te rzeczy są wpychane na siłę.


Serial to duża dawka dobrego humoru, twórcy sprawnie umieścili śmieszne dialogi w scenariuszu, wysłali bohaterów na ciekawe planety i stawiają Freemakerów przed trudnymi zadaniami. Główny wątek poszukiwania Kryształowego Miecza sprawnie uzupełniają poboczne historie trójki rodzeństwa, dzięki którym nie będziemy narzekać na nudę podczas oglądania serialu. Do tego świetna muzyka Michaela Kramera! Liczę na wydanie soundtracku tego serialu.

Wydanie DVD:
Serial liczy sobie 13 około 20-minutowych odcinków (łącznie 289 minut materiału do oglądania) i został wydany na dwóch płytach DVD przez wydawnictwo Galapagos. Na płycie znajduje się polski, czeski, duński, norweski, szwedzki (Dolby Digital 2.0) i angielski (Dolby Digital 5.1) dubbing. Nie znajdziemy polskich napisów, na płycie zostały umieszczone jedynie angielskie dla niesłyszących. Na drugiej płycie znajdziemy również dwa krótkie dodatki: "Poznaj rodzinę Freemakerów" – aktorzy opowiadają o swoich postaciach - oraz "Salon i serwis kosmiczny Freemakerów" – filmik reklamujący firmę Freemakerów. Dodatki są ciekawe, możemy tylko narzekać, że jest ich tak mało.


Ogólna ocena: 9/10
Fabuła: 9/10
Animacja: 9/10
Muzyka: 10/10
Jakość wydania: 6/10 (brak polskich napisów)

Dziękuję wydawnictwu Galapagos za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Szczegóły:
Tytuł: LEGO Star Wars: Przygody Freemakerów
Reżyseria: Michael Hegner, Jens Møller, Marin Skov
Scenariusz: Bill Motz, Bob Roth
Muzyka: Michael Kramer, John Williams
Wydawnictwa: Galapagos
Data premiery: 18 stycznia 2017
Liczba płyt: 2
Cena: 49,99 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger