8 ciekawych cytatów droidów

Jedne z najlepszych cytatów z sagi Star Wars pochodzą od tych mechanicznych istot!

Droidy są stale obecne w świecie Gwiezdnych wojen. Wykonują wiele pracy w Galaktyce, a także są pomocne wskazując szanse, przygotowując posiłki lub po prostu mają coś do powiedzenia. Droidy takie jak R2-D2, Chopper czy BB-8 komunikują się za pomocą dźwięków, podczas gdy inne roboty (jak C-3PO) mówią w basicu i innych językach, żeby lepiej służyć ludziom. Słyszeliśmy jak Threepio wypowiada kilka pamiętnych cytatów (w tym kilka obelg) na przestrzeni lat. Jednak jest więcej droidów, które wypowiedziały słowa, które zapadły w pamięci fanów! Oto osiem z nich!

1. "Rozkaz, rozkaz." - mniej więcej każdy droid bojowy
Tysiące droidów bojowych B1 było produkowanych dla Separatystów do walki w Wojnach klonów. Nie zawsze były to najzdolniejsze droidy, ale otrzymanie rozkazu zawsze potwierdzały zwrotem "Rozkaz, rozkaz".

2. "Panie, to całkiem możliwe, że ta asteroida nie jest całkowicie stabilna." - C-3PO
C-3PO może niekiedy okazać się pomocny. Ale kiedy nie jest pomocny, oblicza szanse, jednak nikt nie chce tego słuchać, to oczywiste. Ten cytat z Imperium kontratakuje jest przykładem tego ostatniego. To zabawne pracować w takich warunkach.


3. "Kapitan mówi, że jesteś przyjaciółką. Nie zabiję cię." - K-2SO
Wiem, że ta kwestia nie pojawiła się w filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie, ale ten cytat K-2SO wiele mówi. Zamieściłem ten cytat, ponieważ pokazuje on, jak wierny kapitanowi Andorowi, jest przeprogramowany droid imperialny.


4. "Nie, ty jesteś tym, który jest bezużyteczny." - AP-5
W drugim sezonie Star Wars Rebels do serialu  wprowadzono droida AP-5, imperialnego droida od inwentarzu. Po pomocy Chopperowi i uczeniu się od niego, AP-5 mógł opuścić Imperium, gdzie jego kapitan nie traktował go zbyt dobrze.

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
5."Nie obwiniaj mnie. Jestem tłumaczem. Nie widzę różnicy między gniazdem zasilania a terminalem komputera." - C-3PO
Threepio wymyślił najbardziej skomplikowany sposób, żeby powiedzieć: "To nie moja wina". Kiedy to naprawdę jest jego wina.

6. "PREFERUJĘ PRZEMOC." - Bones
Temmin "Snap" Wexley posiadał towarzysza w książkach trylogii Koniec i początek, zmodyfikowanego droida bojowego B1. Nazwał go Bones, droid jest przyjacielem i obrońcą Temmina. Jego najlepszą modyfikacją jest jego mordercza osobowość.  Ostatecznie jest dobry, jednak jest zbyt gwałtowny. To odróżnia go od innych, a ze względu na temperament prawie wszystko co mówi to istna kopalnia świetnych i śmiesznych cytatów.

7. "Przysięgam, dostaje coraz młodszych z każdą wyprawą." - Profesor Huyang
Gdy Ahsoka wzięła młodzików do profesora Huyanga w serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów, droid powiedział, że mają co najmniej tydzień. Profesor pomagał Jedi w konstruowaniu mieczy świetlnych od wieków. Nic dziwnego, że czuł się stary.

8. "Witaj. Jestem Triple-Zero i nie mogę doczekać się waszego dzisiejszego torturowania" - Triple-Zero
W kategorii pokręconych i mniej sympatycznych droidów, nie można zapomnieć o 0-0-0 a.k.a. Triple-Zero, z komiksów Darth Vader i Doctor Aphra. To droid protokolarny jak C-3PO, zaprogramowany do etykiety i tłumaczenia, ale także tortur. Doctor Aphra zainstalowała mu matrycę osobowości, więc Triple-Zero słuchał jej i Dartha Vadera i pracował bez zadawania zbędnych pytań.


Które cytaty droidów są twoimi ulubionymi? Podziel się swoimi typami w komentarzu!

Tekst: starwars.com/Amy Ratcliffe
Tłumaczenie: Świat Star Wars

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

6 komentarzy:

 1. Nigdy nie zapomnę cytatów K-2SO, a konkretniej tego, który zresztą zamieszczony jest tutaj z boku bloga - "Zabieram tych więźniów... do więzienia... żeby ich uwięzić." :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hahaha, uwielbiam! Na samą myśl aż buzia mi się śmieje, a jak czytam to tym bardziej czuje się jak dziecko :) Zawsze lubiłam teksty robotów, są takie hm.. z humorek, trochę nadzwyczajne ale całkiem okej :)
  "nie mogę doczekać się waszego dzisiejszego torturowania" - tyle przemocy haha :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D
   Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej. :)

   Usuń
 3. "Kapitan mówi, że jesteś przyjaciółką. Nie zabiję cię." - Uwielbiam. K-2SO to mój ulubieniec.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój też! Mam nadzieję, że pojawi się w jakimś komiksie, książce lub serialu!

   Usuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger