Recenzja - "Star Wars. Powrót Jedi: Strzeż się potęgi ciemnej strony!" - Tom Angleberger

Adaptacja ostatniego epizodu klasycznej trylogii jest najdłuższą ze wszystkich. Autorem książki "Star Wars. Powrót Jedi. Strzeż się potęgi ciemnej strony!" jest Tom Angleberger. W środku znajdziemy ilustracje czy grafiki koncepcyjne znanych wszystkim fanom Ralpha McQuarrie'go i Joe Johnstona.


Jak wspomniałem jest to najgrubsza książka z całej trylogii. Jednak jest napisana tak dobrym stylem, że możemy przeczytać ja w jeden weekend! Autor wykazał się dużą pomysłowością i humorem. Na powieść składa się osiem głównych części, podzielonych na siedemdziesiąt cztery(!) krótkie rozdziały. Fabuła książki jest napisane narracją pierwszoosobową, autor zwraca się wprost do czytelnika i często rozwija myśli wobec danej sceny czy nawet ocenia bohaterów. Autor bardzo wiernie oddaje filmów sceny, często trochę je rozwijać czy usuwając niepotrzebne momenty, które mogą spowodować, że mały czytelnik poczuje się zdezorientowany.

Podsumowanie:
Zwieńczenie klasycznej trylogii wypada świetnie! To był świetny ruch ze strony Lucasfilmu i Disney, ze świetnym wykonaniem autorów tych adaptacji. Cały czas czekam, aż Disney zdecyduje się na podobny ruch z trylogią prequeli, ale chyba się nie doczekam... Gorąco polecam wszystkie trzy książki!

Ogólna ocena: 9/10
Fabuła: 9/10
Opisy: 9/10
Jakość wydania: 9/10

Recenzje poprzedniej adaptacji:

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars. Powrót Jedi. Strzeż się potęgi ciemnej strony!
Autor: Tom Angleberger
Tłumaczenie: Tomasz Klonowski
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 414
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wymiary: 214x142 mm
Cena: 29,99 PLN

Gdzie kupić:
GANDALF

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku! 

LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger