Recenzja - "Wizje twórców. Star Wars: Przebudzenie Mocy" - Phil Szostak

Oryginalny album "The Art of Star Wars: The Force Awakens" został wydany w dniu premiery "Przebudzenia Mocy", czyli 18 grudnia 2015 roku. Wydawać by się mogło, że polscy fani nie otrzymają tego wydania w polskiej wersji, jednak wydawnictwo AMEET, na dwa miesiące przed premierą filmu "Łotr 1", sprawiło fanom niespodziankę i wydało album "Wizje twórców. Star Wars: Przebudzenie Mocy"!


Album "Wizje twórców" ukazuje powstawanie najnowszego epizodu od fazy "obrazowości ukierunkowanej aż do postprodukcji". W środku znajdziemy bardzo wiele przeróżnych konceptów, grafik czy szkiców, które pokazują jak tworzono "Przebudzenie Mocy". Bardzo wiele z tych wspaniałych pomysłów nie zostało ostatecznie wykorzystane (wielka szkoda, bo niektóre wyglądały oszałamiająco), mogliśmy również zobaczyć jak część z nich zmienia się z grafiki w to co mogliśmy zobaczyć na ekranie podczas sensu.
Powstawanie wszystkich grafik jest ukazane w sposób chronologiczny od stycznia 2013 roku do stycznia 2015 roku. Każdy kolejny miesiąc opatrzony jest tekstem Phila Szostaka, który stara się przybliżyć czytelnikom proces powstawania kolejnych grafik, opisuje, które zostały zatwierdzone czy z którymi są jakieś kłopoty i trzeba je poprawić. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć proces powstawania "Przebudzenia Mocy".
Podsumowanie:
"Wizje twórców" to wspaniały album, który pokazuje nam wspaniałe grafiki oraz proces powstawania VII epizodu gwiezdnej sagi. Album jest obowiązkową pozycją dla fanów "Przebudzenia Mocy" i szczerze tą pozycję polecam!

Ogólna ocena: 9/10
Jakość tekstów: 7/10
Jakość grafik: 9/10
Jakość wydania: 10/10

Szczegóły:
Tytuł: Wizje twórców. Star Wars: Przebudzenie Mocy
Autor: Phil Szostak
Tłumaczenie: Marcin Bauer
Wydawnictwo: AMEET
Liczba stron: 256
Oprawa: twarda
Cena: 119,99 PLN

Gdzie kupić:

4 komentarze:

 1. moi synowie będą zachwyceni! dziękuję za recenzję;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gwarantuję! Album jest wspaniały!
   Zachęcam do przeczytania innych recenzji. :)

   Usuń
 2. Hmm.. Star Wars to nigdy nie była moja bajka, ale pewnie niejeden dzieciak się ucieszy z takiego albumu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko dzieciaki :) Album jest skierowany raczej dla starszych fanów :)

   Usuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger