Recenzja - "Star Wars. Encyklopedia postaci, uzupełniona i rozszerzona" - Simon Beecroft i Pablo Hidalgo

Kilka lat temu w Polsce, wydawnictwo Egmont wydało "Encyklopedię postaci" (RECENZJA TUTAJ>>>), po przejęciu marki przez Disney, skasowaniu całego EU i premierach nowych filmów oraz seriali, Lucasfilm postanowił zaktualizować swoje stare, legendarne pozycje, tak aby były w 100% zgodne z Nowym Kanonem. W tym roku otrzymaliśmy "uzupełnioną i rozszerzoną" wersję "Encyklopedii postaci". Autorem jest Simon Beecroft, który stworzył nową encyklopedię wraz z pomocą Pabla Hidalgo.


Encyklopedia skupia się tylko na postaciach z siedmiu filmów sagi i przedstawia ponad 220 bohaterów, które się w nich pojawiły. Opisy postaci uwzględniają jednak wydarzenia, z jakimi postaci są związane, z seriali "Wojny klonów" oraz "Rebelianci". Informacje są umiejscowione w trzech polach. Dodatkowo przy każdej postaci znajduje się od dwóch do trzech zdjęć z krótkimi opisami. Przy każdej postaci przedstawiona jest tabelka, która prezentuje z jakiej frakcji dana postać pochodzi czy gdzie się pojawia. Jakość informacji jest dobra, błędów nie ma (chyba, że ich nie znalazłem).


Strona graficzna "Encyklopedii postaci" jest na bardzo dobrym poziomie. Fotosy z prequeli wyglądają bardzo dobrze, czytelnik może trochę ponarzekać przy zdjęciach z oryginalnej trylogii, ale można przymknąć na to oko, jeśli wiemy, że epizody IV-VI kręcone były prawie 40 lat temu. Najlepiej prezentują się zdjęcia postaci z "Przebudzenia Mocy", które są bardzo dobrej jakości.


Bardzo podoba mi się okładka. Złote litery bardzo dobrze prezentują się na czarnym tle. Okładka jest dużym plusem tego wydania.

Podsumowanie:
"Encyklopedia postaci, uzupełniona i rozszerzona" to pozycja dla tych, którzy chcą mieć uporządkowane wszystkie, kanoniczne, informacje o postaciach, z siedmiu filmów, w jednym miejscu. Bardzo ładna okładka zachęca do kupna tego wydania.

Ogólna ocena: 8/10
Jakość informacji: 7/10
Jakość zdjęć: 8/10
Jakość wydania: 9/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars. Encyklopedia postaci (uzupełniona i rozszerzona)
Autor: Simon Beecroft, Pablo Hidalgo
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 224
Oprawa: twarda
Cena: 49,99 PLN

Gdzie kupić:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger