Recenzja - "Star Wars. Encyklopedia postaci" - Simon Beecroft

Dwa dni temu (26 października) premierę miała uzupełniona i rozszerzona wersja (czyli kanoniczna) "Encyklopedii postaci", którą dziś recenzuje, i która należy już do Legend. Recenzję tej kanonicznej encyklopedii będzie mogli przeczytać już 27 listopada. Autorem legendarnej pozycji jest Simon Beecroft, autor wielu przewodników i encyklopedii.


Encyklopedia skupia się tylko na sześciu filmach sagi i przedstawia ponad 200 postaci, które się w nich pojawiły. Simon Beecroft przy opisach postaci dostarcza nam bardzo wielu ciekawostek ze starego EU. Brawa dla niego, bo dzięki temu widać, że wydanie nie jest robione na odwal. Informacje są umiejscowione w trzech polach, jednym głównym oraz dwoma dodatkowymi. Przy każdej postaci przedstawiona jest tabelka, która prezentuje z jakiej frakcji dana postać pochodzi czy gdzie się pojawia. Co ciekawe, tutaj uwzględniono serial "Wojny klonów".


Strona graficzna "Encyklopedii postaci" jest na bardzo dobrym poziomie. Fotosy z prequeli wyglądają bardzo dobrze, czytelnik może trochę ponarzekać przy zdjęciach z oryginalnej trylogii, ale można przymknąć na to oko, jeśli wiemy, że epizody IV-VI kręcone były prawie 40 lat temu.


Podsumowanie:
"Encyklopedia postaci" to pozycja dla tych, którzy chcą mieć uporządkowane wszystkie informacje o postaciach w jednym miejscu. Pozycja już "legendarna", dlatego parę faktów może kłócić się z nowym kanonem, jednak Disney nad wszystkim czuwa i wydał wersję "uzupełnioną i rozszerzoną", której recenzja już niedługo.

Ogólna ocena: 7/10
Jakość informacji: 6/10
Jakość zdjęć: 7/10
Jakość wydania: 8/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars. Encyklopedia postaci
Autor: Simon Beecroft
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 208
Oprawa: twarda
Cena: 49,99 PLN

Gdzie kupić:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger