Recenzja - "Star Wars Komiks (2/2016): Lando przeciwko Imperium/Rozbite Imperium (2)"

W drugim numerze Star Wars Komiks w 2016 roku ponownie dostajemy dwa komiksy. Pierwszym z nim jest "Lando" autorstwa Charlesa Soule i rysunkami Alexa Maleeva oraz druga i ostatnia część "Rozbitego Imperium" autorstwa Gregi Rucka z rysunkami Marco Checchetto, Emilio Laiso oraz Angel Unzueta.


Lando:
Fabuła "Lando" opowiada o próbie kradzieży przez Lando Calrissiana jachtu "jakiegoś bogatego imperialnego drania" z imperialnej stoczni. Naszemu bohaterowi się to udaje i tutaj zaczynają się jego kłopoty, bowiem jacht należy do samego... Imperatora Palpatine'a! Fabuła komiksu jest odjechana. Lando z pomocą Lobota, dwójki klonów-kotów i ugnaughtki, która jest profesorką. Dzięki temu dostajemy dość świeżą i zabawną historię.

Komiks "Lando" jest zdecydowanie najzabawniejszą historią jaką wydawnictwo Egmont opublikowało w Star Wars Komiks. Wszystko dzięki tytułowemu bohaterowi. Wielkie brawa należą się dla Charlesa Soule'a, który perfekcyjnie przeniósł postać Landa z filmu na karty swojego komiksu. Nasz bohater już na początku historii musi użyć swoich wszystkich atutów, aby osiągnąć swój cel. Jednak jego szczęście nie trwa zbyt długo. Lando w swoim komiksie znów jest szarmanckim łotrem, który zdobywa wszystko dzięki swoim niezwykłym umiejętnością oraz szczęściu.


Dość ciekawie zaprezentowaną postacią (na tle innych) jest Lobot. Reszta postaci niestety nie zapada na długo w pamięci. W komiksie pojawia się łowczyni nagród Chanath Cha, potencjał postaci spory lecz zmarnowany.

Alex Maleev autor rysunków do "Landa" przygotował bardzo dobry komiks pod względem technicznym. Kadry są bardzo dobre. Postacie przypominają nam te filmowe (w przeciwieństwie do "Księżniczki Leii" z poprzedniego SWK, RECENZJA  TUTAJ>>>). Rysownik zadbał o przedstawienie wielu szczegółów na swoich kadrach. Barwy w większości są ciemne i ponure, jednak idealnie pasują do charakteru komiksu.

Rozbite Imperium:
Dodatkiem do historii Landa jest kontynuacja "Rozbitego Imperium" z poprzedniego numeru Star Wars Komiks, którego akcja dzieje się bezpośrednio po bitwie o Endor. Kolejna część nie jest już tak udana jak pierwsza, jednak nadal ciekawa.


Shara Bey, matka Poe'a Damerona oraz główna bohaterka komiksu bierze udział w dwóch misjach. Pierwsza to pomoc Leii. Obie panie udają się na Naboo, gdzie w wyniku kilku niespodziewanych wydarzeń ze starych, zakurzonych hangarów myśliwce N-1 zostają wciągnięte do walki przeciwko TIE na orbicie Naboo. Po powrocie do rebelianckiej floty Bey dołącza do Luke'a Skywalkera na misję odzyskania... ostatnich drzew Mocy, które niegdyś rosły pośrodku Świątyni Jedi na Coruscant.

Greg Rucka ciekawie ukazał kwestię Mocy w swoim komiksie. Leia, w hangarze na Naboo doznaje bardzo ciekawej wizji z przeszłości, zaś jej brat Luke, staje się coraz bardziej potężniejszy we władaniu Mocą. Młody Skywalker, który teraz jest pewnym siebie rycerzem Jedi, z gracją wymachuje swoim mieczem świetlnym i bez problemu radzi sobie z imperialnymi żołnierzami. Leia oraz pilotka Shara Bey to świetnie napisane postacie. Są to silne, pewne siebie kobiety, które uparcie dążą do wyznaczonego celu. Autor po raz kolejny udowodnił, że znakomicie potrafi stworzyć interesujące żeńskie postacie.

Strona graficzna w drugiej części jest na najwyższym poziomie. Kreski są bardzo wyraźne, kadry obfitują w wiele szczegółów. Checchetto, Laiso i Unzueta stworzyli wspaniałą szatę graficzną "Rozbitego Imperium".

Podsumowanie:
Drugi w 2016 roku numer magazynu Star Wars Komiks jest pozycją obowiązkową dla każdego fana uniwersum. Komiksy pt: "Lando" i "Rozbite Imperium" mają wiele plusów: świetne kadry i rysunki oraz znakomitą fabułę, która wciągnie każdego.

Lando:
Ogólna ocena: 8/10
Fabuła: 7/10
Rysunki: 8/10

Rozbite Imperium:
Ogólna ocena: 7/10
Fabuła: 6/10
Rysunki: 9/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars Komiks 2/2016 (73): Lando przeciw Imperium!
Autorzy: Charles Soule (Lando), Greg Rucka (Rozbite Imperium)
Rysunki: Alex Maleev (Lando), Marco Checcetto, Emilio Laiso, Angel Unzueta (Rozbite Imperium)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 148
Oprawa: miękka
Cena: 19,99 PLN

Gdzie kupić:

1 komentarz:


  1. Hej bardzo ciekawie pisany blog, widac, ze robisz to z pasja. A post bardzo fajnie sie czyta. Jesli zamierzasz kiedys przejsc na profesjonalne blogowanie i potrzebowal bys adres pod firme to zapraszam do nas. Wirtualny adres katowice to miejsce gdzie mozesz prowadzic wlasna dzialalnosc pod naszym adresem. Obczaj i jak sie spodoba dolacz do nas:


    YouBoost

    OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger