Recenzja - "Star Wars. Przebudzenie mocy. Słownik ilustrowany"

Star Wars: Przebudzenie mocy – słownik ilustrowany autorstwa Pablo Hidalgo został wydany w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont w przekładzie Anny Hikiert i Błażeja Niedzińskiego. Publikacja liczy 80 stron i kosztuje 39,99 PLN."Słownik obrazkowy to pozycja niezbędna dla każdego fana Przebudzenia mocy!" - Świat Star Wars

Pablo Hidalgo - autor słownika, razem z wydawnictwem DK, stanęli na wysokości zadania i stworzyli coś naprawdę niesamowitego! W słowniku znajduje się wszystko czego każdy fan Star Wars potrzebuje: opisy planet, nowych frakcji, głównych, drugoplanowych, pobocznych a nawet bardzo epizodycznych (!) bohaterów filmu i wiele wiele innych.

Na pierwszych stronach została ukazana bardzo piękna mapa galaktyki z Nowego Kanonu. Choć niestety obecnie bardzo uboga, jednak wystarczy aby określić np. odległość planety Hosnian Prime od bazy Starkiller. Na tych samych stronach zostały również wymienione i opisane 4 planety z VII epizodu (Hosnian Prime, Jakku, Tokodana oraz D'qar) a także Nowa Republika, Najwyższy Porządek i Ruch Oporu.
Żrółdo: empik.com

Słownik poszerza naszą wiedzę z filmu. Kapitan Phasma, dostała więcej miejsca w słowniku niż czasu ekranowego i możemy się dowiedzieć coś więcej o niej od strony psychologicznej. Dowiadujemy się również kilku ważnych rzeczy o mieczu świetlnym Kylo Rena. Minusem jest brak informacji o Luku Skywalkerze, Najwyższym Wodzu Snoke'u czy o działaniu bazy Starkiller.

Podsumowanie:
Mimo kilku minusów i znacznej liczbie plusów polecam słownik ilustrowany każdemu fanowi: tym starszym i również tym młodszym. Możemy się dowiedzieć kilku informacji, które poszerzą naszą wiedzę o filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Gorąco polecam!

Ogólna ocena: 9/10
Zdjęcia: 10/10
Opisy: 9/10
Informacje: 7/10 (za brak Snoke'a, Luke'a i bazy Starkiller)

Szczegóły:
Autor: Pablo Hidalgo
Tłumaczenie: Anna Hikiert i Błażej Niedziński
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 80
Cena: 39,99 PLN
Wymiary (mm): 12x263x309
Indeks: 18544169

GDZIE KUPIĆ:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger