Recenzja - "Star Wars. Nowa nadzieja. Księżniczka, łajdak i chłopak z Tatooine" - Alexandra Bracken

"Star Wars. Nowa nadzieja – Księżniczka, łajdak i chłopak z Tatooine" to książka napisana przez Alexandrę Bracken i jest młodzieżową adaptacją IV epizodu Star Wars - Nowa nadzieja. W Polsce została wydana nakładem wydawnictwa Egmont w miękkiej oprawie ze skrzydełkami przy objętości 276 stron i cenie 29,99 PLN. Przekładu na język polski dokonał Jacek Drewnowski.

Źródło: empik.com

Pisarka umieściła w książce przedmowę, w której opowiada o swoich początkach przygody z sagą Star Wars, która zaczęła się w 1992 roku. Opowiada również czego czytelnik może się spodziewać po jej powieści.

Wydarzenia znane z filmu "Nowa nadzieja" zostają pokazne w narracji trzecioosobowej z perspektywy trzech głównych bohaterów: księżniczki Leii, Hana Solo i Luke Skywalker'a. Wątek tego ostatnio został niestety strasznie ograniczny. W mojej opini autorka najlepiej poprowadziła wątek Hana Solo.

Mimo, iż docelową grupą wiekową tej książki są dzieci w wieku 8-12 to polecam ją również starszym czytelnikom, którym na pewno spodoba się sposób w jaki zostały przedstawione wydarzenia z sagi. Darth Vader pozostaje tajemniczym Lordem, Han Solo łajdakiem z ciętymi żartami, Tarkin bezwzględnym moffem, Leia księżniczką, a Luke Skywalker chłopcem z farmy wilgoci.

Podsumowanie:
Książkę oceniam na 7, i z niecierpliwością zabrałem się do lektury kolejnych młodzieżowych adaptacji Starej Trylogii.

Ogólna ocena: 7/10
Dialogi: 8/10
Fabuła: 7/10
Opis świata: 6,5/10

Żródło: mroczneumysly.blogspot.com


Gdzie kupić?

Sklep Egmont: 

Empik:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger