Recenzja - LEGO® Star Wars™: Przygody Hana Solo - Ace Landers

LEGO® Star Wars: Przygody Hana Solo to książeczka, w której znajdziemy trzy opowiadania: Zaginiony Sokół Milenium, Incydent na Endorze oraz Przebudzenie Sokoła"autorstwa Ace'a Landersa. Historie są luźno powiązane z Nową nadzieją, Powrotem Jedi i Przebudzeniem Mocy. Dodatkowo, na końcu publikacji znajdziemy słowniczek pojęć, które pojawiły się w opowiadaniach.
Każde z opowiadań ma jakieś wspólne wydarzenie, połączone z jednym z trzech wymienionych wcześniej epizodów, które są punktem wyjścia do opowiadanej historii. Bardzo fajny pomysł, dzięki któremu mali fani poznają historię opowiedzianą w inny sposób, charakterystyczny dla publikacji LEGO®. Wyróżnikiem jest humor, dużo humoru! Jest to duży plus i mocna strona tego wydania. Czytelnicy, którzy oczekują od publikacji LEGO® humoru, nie zawiodą się podczas czytania Przygód Hana Solo.

Ciekawym rozwiązaniem jest słowniczek, umieszczony na końcu wydania. Dzięki niemu, osoby, które po raz pierwszy mają styczność z uniwersum, będą mogły w bardzo szybki sposób dowiedzieć się trochę o postaciach, droidach i terminach, które są przytaczane w opowiadaniach.

Kolejnymi plusami wydania są okładka, Han Solo, Sokół Milenium i gwiezdne niszczyciele w tle błyszczą się i przejeżdżając po nich palcem, możemy poczuć drobne wybrzuszenia. Bardzo ciekawie prezentują się rysunki, są namalowane specjalnie dla tego wydania. Stanowią one kolejny element humorystyczny w wydaniu.

Podsumowanie:
LEGO® Star Wars™: Przygody Hana Solo to publikacja, w której znajdziemy dużo humoru i ciekawych rozwiązań fabularnych. Dużymi plusami wydania są okładka oraz słowniczek. Książeczka zarówno dla młodszych, jak i starszych fanów.

Ogólna ocena: 8/10
Fabuła: 8/10
Opisy: 7/10
Jakość wydania: 9/10

Dziękuję wydawnictwu AMEET za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Szczegóły:
Tytuł: LEGO® Star Wars: Przygody Hana Solo
Autor: Ace Landers
Tłumaczenie: Jan Bitner
Wydawnictwo: AMEET
Data premiery: 21 października 2016
Liczba stron: 66
Oprawa: twarda
Cena: 27,99 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger