Recenzja - "Star Wars. Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie. Przewodnik ilustrowany" - Pablo Hidalgo

Jednymi z ciekawszych publikacji, które są powiązane z najnowszymi filmami są najczęściej przewodniki po filmach. Kilka dni po premierze filmu "Łotr 1" w ręce polskich czytelników trafił "Star Wars. Łotr 1. Przewodnik ilustrowany" od wydawnictwa Egmont. Autorem przewodnika jest znany wszystkim fanom Pablo Hidalgo. Czy warto nabyć tę publikację?


Na przewodnik składa się: słownik, niesamowite przekroje i rozdział za kulisami filmu. Całość podzielona jest na sześć rozdziałów, które są podzielone w sposób chronologiczny: "Kruchy pokój", "Sojusz Rebeliantów", "Okupowane terytorium", "Imperium", "Łotr 1" oraz "Gwiezdne wojny – historie". Ostatni rozdział poświęcony jest przedstawieniu filmu od kulis produkcji. Według mnie jest to temat rzeka, w przewodniku poświecono tylko kilka stron... Szkoda.

Ale zacznijmy od początku. Jak wspomniałem, autorem jest Pablo Hidalgo. Jeśli za coś odpowiada właśnie on to możemy być pewni wysokiego poziomu każdego albumu czy przewodnika. Przewodnik po "Łotrze" doskonale ukazuje wszystkie postacie, miejsca i rekwizyty ukazane w filmie. Możemy zapoznać się nie tylko z postaciami pierwszo- i drugoplanowymi ale również z wieloma postaciami, które przewijały się przez film w tle. Najbardziej cieszą rozbudowane opisy pielgrzymów z Jedhy. Niektórych ciężko dostrzec w tle. Przewodnik ukazuje też wiele łączników pomiędzy "Łotrem" a innymi filmami sagi. Wiele elementów spoilerów nie zostało przedstawionych w przewodniku, aby nie zdradzać widzom dobrej zabawy i elementu zaskoczenia w trakcie seansu.


Również od strony graficznej przewodnik stoi na bardzo wysokim poziomie. Zdjęcia są duże, wyraźne i pozwalają dostrzec wiele nowych szczegółów w ubiorze postaci, ciekawostek z tła i wielu wielu innych. Bardzo piękna okładka, na której widzimy szturmowca śmierci z pewnością będzie się pięknie prezentować na naszej półce.

Jedynym z dwóch minusów wydania jest jakość papieru na jakim została wydana polska wersja. Papier jest szorstki i brzydko pachnie. Nową książkę można wyczuć z pewnej odległości. Drugi minus to literówki czy przecinki w złych miejscach. Nie ma tego zbyt wiele jednak w niektórych miejscach jest trochę irytujące.


Podsumowanie:
Przewodnik po pierwszym spin-offie warto kupić. Dzięki niemu możemy odnaleźć w filmie wiele nowych szczegółów czy poczytać o postaciach, które nas interesują. Pozycja obowiązkowa dla fanów "Łotra 1"!

Ogólna ocena: 9/10
Informacje: 10/10
Opisy: 9/10
Jakość wydania: 6/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars. Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Przewodnik ilustrowany
Autor: Pablo Hidalgo
Ilustracje: Kemp Remillard
Tłumaczenie: Anna Hiiert, Błażej Niedziński, Adrianna Zabrzewska
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 200
Oprawa: twarda
Cena: 69,99 PLN

Gdzie kupić:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger