Recenzja - "Star Wars: Ucieczka szmuglerów. Przygody Hana Solo i Chewbacki" - Greg Rucka

W ubiegłym roku powstał program wydawniczy "W oczekiwaniu na Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", w którym amerykańskie wydawnictwa, mające licencję na publikacje z uniwersum Star Wars, wydały kilkanaście przeróżnych książeczek, książek, przewodników. Należy do nich jedna z trzech młodzieżówek: "Ucieczka szmuglerów. Przygody Hana Solo i Chewbacki", której akcja dzieję się pomiędzy "Nową nadzieją" a "Imperium kontratakuje". Autorem historii jest Greg Rucka, ilustracje wykonał Phil Nato.


W powieści prolog i epilog dzieją się tuż przed wydarzeniami z filmu "Przebudzenie Mocy". Han Solo opowiada w kantynie historię, która zaczyna się po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci. Han i Chewie muszą uratować, z planety Cyrkon, porucznika Ematta – dowódcę zwiadowczej jednostki Dzierzba. Do akcji wkracza komandor Alecia Beck, oficer Imperialnego Biura Bezpieczeństwa, która również chce przechwycić Ematta i pokrzyżować plany rebeliantom.


Greg Rucka napisał świetną młodzieżówką, po którą mogą sięgnąć również i starsi czytelnicy. Postacie Hana i Chewiego ukazane są w dokładnie takim samym stylu, w jakim znamy ich z klasycznej trylogii. Han to chciwy, pewny siebie i cwany szmugler a Chewbacka to jego wierny towarzysz. Pierwszy ma więcej szczęścia niż rozumu zaś drugi pomaga temu pierwszemu wyjść cało z niejednej opresji. Akcja ratunkowa na Cyrkonie ani na chwilę nie zwalnia tempa, mamy tutaj ciągłe pościgi i strzelaniny a w przerwach między nimi wizyty w kantynach.

Podsumowanie:
"Ucieczka szmuglerów" to znakomita przygodówka, pełna energii i ciekawych postaci. Książkę czyta się w mgnieniu oka i trochę szkoda, że jest tak krótka. W powieści ukryte są również tropy i wskazówki co do filmu "Przebudzenie Mocy". Ciężko jest je znaleźć ale jednym z nich jest porucznik Ematt, który pojawia się w "Przebudzeniu.." i jest tam majorem. Ematt określa bazę Starkiller "Nową Gwiazdą Śmierci".

Ogólna ocena: 9/10
Fabuła:9/10
Postacie: 10/10
Opisy: 9/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars. Ucieczka szmuglerów. Przygody Hana Solo i Chewbacki
Autor: Greg Rucka
Ilustracje: Phil Nato
Wydawnictwo: Egmont
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Liczba stron: 170
Oprawa: miękka
Cena: 29,99 PLN

Gdzie kupić:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger