Recenzja - "Star Wars: 100 scen" - Jason Fry

"Star Wars: 100 scen" to publikacja zawierająca ponad 100 kadrów z sześciu filmów gwiezdnej sagi. Autorem "100 scen" jest Jason Fry. Tłumaczeniem na język polski zajęła się Anna Hikiert. Pozycję na polski rynek wprowadziło wydawnictwo AMEET przy cenie 69,99 PLN i objętości 210 stron.
W publikacji znajdziemy najważniejsze sceny z sześciu filmów sagi, od Mrocznego widma do Powrotu Jedi. Na każdej stronie ukazane są 4 scenki: jedna najważniejsza (która zajmuje najwięcej miejsca) oraz 3 poboczne. Każdy kadr jest opatrzony również cytatem oraz przeróżnymi ciekawostkami zza kulis produkcji filmów. Dodatkowo, w dymkach, opisane są przeżycia bohaterów.

Jakość zdjęć jest bardzo dobra, kadry są wyraźne, kolorowe. Informacje (które w zasadzie są streszczeniem fabuły kolejnych filmów) też są dobre. Wiele ciekawostek, które autor zdecydował się umieścić były mi nie znane, zdarzyło się kilka oklepanych i znanych wszystkim.


Nie znam oryginalnej wersji i nie wiem czy jest to wina autora czy tłumaczenia ale wychwyciłem jeden błąd. Mianowicie: jedna ciekawostka głosi: "Prawdziwy tytuł tej części Gwiezdnych wojen został zmieniony z Revenge of the Sith (Zemsta Sithów) na Powrót Jedi w grudniu 1982 roku.". Z tego co wiem powinno być Revenge of the Jedi (Zemsta Jedi), chyba, że czegoś nie wiem.

Podsumowanie:
"Star Wars: 100 scen" to książka, która bardzo ładnie wygląda na półce, ale też bardzo dobrze czyta. Polecam ją fanom w każdym wieku, na pewno każdemu się spodoba. Brawa dla AMEET za bardzo ładne wydanie.

Ogólna ocena: 8/10
Informacje: 7/10
Jakość zdjęć: 8/10
Jakość wydania: 9/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars: 100 scen
Autor: Jason Fry
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: AMEET
Liczba stron: 210
Oprawa: twarda
Wymiary (mm): 220x285
Cena: 69,99 PLN

Gdzie kupić:

1 komentarz:

  1. Faktycznie musieli się pomylić. Na pewno nie może chodzić o Zemstę Sithów tylko Zemstę Jedi, bo w końcu tak pierwotnie miał nazywać się szósty epizod. Brawo za spostrzegawczość. :-)
    Po zdjęciu tej jednej strony widać, że obrazki są piękne wykonane.
    Niech Moc będzie z Tobą! :-)

    OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger