Recenzja - "Star Wars. Legendy. Boba Fett: Śmierć, kłamstwa i zdrada"

Jednym z pierwszych tomów z serii Legendy jaki trafił do moich rąk był: "Boba Fett: Śmierć, kłamstwa i zdrada", który ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont w przekładzie Maćka Drewnowskiego. Na wydanie zbiorcze składają się 3 komiksy: "Nagroda za Bar-Koodę", "Kiedy Grubaska zawiśnie" oraz "Morderstwo najgorszego sortu" autorstwa John'a Wagnera z rysunkami Cama Kenned'iego. Tom liczy sobie 144 strony i kosztuje 49,99 PLN. 


Gdy dostałem komiks w swoje ręce i go przejrzałem to odłożyłem go na półkę na kilka dni gdyż rysunki i barwy, które zostały użyte, odstraszyły mnie trochę. Aż wreszcie kilka dni temu zacząłem czytać i jestem pod wrażeniem fabuły, zaś rysunki niestety dalej mi przeszkadzały...

Pierwszy komiks opowiada o polowaniu Boby Fetta na Bar Koodę, pirata – potwora, którego bardzo trudno pokonać. Łowca nagród poluje na Koodę na zlecenie Hutta Gorgi, którym zabicie pirata chce zdobyć przychylność innego Hutta oraz rękę lub łapę jego córki w której się zadurzył. Kolejny komiks opowiada zaś o porwaniu nowej żony Gorgi, córki innego Hutta. Zadaniem Fetta jest jej uratowanie zaś komiks "Morderstwo najgorszego sortu" opowiada o zemście pewnego pirata na trójce Huttów i łowcy nagród. Autor w kilku miejscach kładł nacisk na humor, jednak nie wychodziło mu to. Boba Fett jakiego znamy z "Imperium kontratakuje" i "Powrót Jedi" to nie ten sam Boba Fett. O ile w filmach prawie nic nie mówi to w komiksie buzia prawie mu się nie zamyka przez co postać trochę na tym traci.
Wracamy do rysunków, które są niestety okropne. Odnoszę wrażenie, że Cam Kennedy zna tylko 3 kolory: niebieski, czerwony i zielony. To strasznie odpycha czytelnika od czytania komiksu zamiast go przyciągać. Kennedy jest też rysownikiem "Mrocznego Imperium" i jeśli dostanę w ręce ten komiks do recenzji to będę mieć problem. Niestety.

Podsumowanie:
Jeśli lubisz męczyć oczy trzema kolorami i lubisz miłosne przygody Huttów, Bobę Fetta oraz masz czas i pieniądze to możesz kupić ten komiks , jednak niestety przez rysunki nie jest on pozycją obowiązkową dla fana.

Ogólna ocena: 5/10
Fabuła: 6/10
Rysunki: 2/10
Kolory: 1/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars. Legendy. Boba Fett: Śmierć, kłamstwa i zdrada"
Scenariusz: John Wagner
Rysunki: Cam Kennedy
Wydawnictwo: Egmont
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski
Liczba stron: 144
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wymiary (mm): 12x257x173
Cena: 49,99 PLN

Gdzie kupić?
EMPIK
GANDALF
MERLIN
CZYTAM

TUTAJ można samemu sprawdzić gdzie jest najtaniej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger