Recenzja - "Star Wars Art: Wizje"

"Star Wars Art: Wizje" to album z obrazami, które są inspirowane Gwiezdnymi wojnami. W środku znalazło się wiele dzieł kilkudziesięciu różnych artystów, od pejzażu do satyry. Wiele różnych technik malarskich. Ale czy było warto tworzyć taki album? Owszem było warto. Album zebrał wiele bardzo pięknych prac.Niestety, "Star Wars Art: Wizje" są bardzo bardzo nierówne, a wpływa na to bardzo rożny poziom artystyczny autorów. Każdy z nich prezentuje też swoją własną interpretacje sagi. Jedni starają się odtworzyć sceny znane z filmów, inni tworzą zaś zupełnie nowe sceny, miejsca i postaci a jeszcze inni miksują nowe ze znanymi. To wszystko pokazuje nam jak bardzo świat Gwiezdnych wojen jest niesamowity i różnorodny, jak wiele można z niego czerpać.
W albumie znajduje się przedmowa George'a Lucasa, który opowiada o sobie, kim się inspirował podczas tworzenia sagi. Opowiada, krótko, jak powstał album "Wizje". Po przedmowie czytelnik zapozna się ze wstępem (Sean McLain) a następnie z wprowadzeniem (J.W. Rinzler), z których można dowiedzieć się trochę o historii i fanach Star Wars oraz znacznie obszerniejszą historię powstania albumu. Uważam, że to bardzo dobry pomysł, który pozwoli czytelnikowi poznać powody dla, których stworzono te wspaniałe obrazy.

Podsumowanie:
W Polsce "Star Wars Art: Wizje" zostały wydane nakładem wydawnictwa AMEET, w przekładzie Marcina Bauera. Wydawnictwo oddaje w nasze ręce świetnie wydaną i przetłumaczoną publikacje! Tylko cena okładkowa (99,99 PLN) może trochę odstraszać... Jednak zamawiając przez internet można sporo oszczędzić. Linki poniżej.

Ogólna ocena: 7,5/10
Jakość zdjęć: 8/10
Jakość wydania: 9/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars Art. Wizje
Autor: Opracowanie zbiorowe
Tłumaczenie: Marcin Bauer
Wydawnictwo: AMEET
Liczba stron: 176
Oprawa: twarda
Cena: 99,99 PLN
Indeks: 17901758

Gdzie kupić?

PORÓWNAJ CENY:

2 komentarze:

  1. Miałem podobne odczucia co do albumu ale stoi dumnie na półce i jestem zadowolony. A teraz jestem jeszcze bardziej zadowolony. Właśnie kupiłem w Empiku polski album Star Wars. Znakomite uzupełnienie do Wizji bo oferuje 180 całkiem innych grafik za 30 zł. Co ciekawe można go cały przejrzeć w internecie: https://ulubionykiosk.pl/demo/164-gwiezdne-wojny

    OdpowiedzUsuń
  2. Też się cieszę, że mam ten album. Kilka prac jest naprawdę wspaniałych!

    Ciekawy ten polski album... może się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger