Recenzja - "Star Wars Przebudzenie mocy. Historia Rey"

Książka Star Wars. Przebudzenie mocy – Historia Rey autorstwa Elizabeth Schaefer została wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont, w miękkiej oprawie, objętości 144 stron i cenie 29,99 PLN. Powieść na język polski przetłumaczył Błażej Niedziński.


Fabuła skupia się na postaci znanej wszystkim z filmu Przebudzenie mocyRey. Książka przedstawia wydarzenia z Przebudzenia mocy, skupiając się tylko na wydarzeniach powiązanych z postacią zbieraczki złomu, i w minimalny sposób rozwija wydarzenia znane nam z filmu. Dowiadujemy się między innymi, że Rey ćwiczyła na symulatorach lotu. Została również rozwinięta scena wizji, w której dziewczyna widzi walkę Luke'a Skywalkera z Darthem Vaderem z Imperium kontratakuje.

O książce można powiedzieć wiele dobrych rzeczy, jednak dla mnie zabrakło większego rozwoju postaci Rey, nie dowiadujemy się o niej praktycznie nic nowego a sięgając po tą pozycję liczyłem, że dowiem się coś więcej o Historii Rey... Niestety. Nic z tego. Do plusów można zaliczyć bardzo ładną szatę graficzną książki. Poszczególne rozdziały zawierają rysunki, które są bardzo przyjemne dla oka. Autorka bardzo dobrze poradziła sobie z dialogami czy z opisami postaci czy miejsc.


Podsumowanie:
Historię Rey polecam fanom Star Wars w każdym wieku, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie (piękne rysunki czy dokładne opisy). Jeśli jesteś fanem Przebudzenia mocy i Nowego Kanonu jest to książka, z którą powinieneś/powinnaś się koniecznie zapoznać!

Ogólna ocena: 7/10
Fabuła: 7/10
Dialogi: 9/10
Opisy: 9/10

Szczegóły:
Autor: Elizabeth Schaefer
Tłumaczenie: Błażej Niedziński
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 144
Cena: 29,99 PLN
Format (mm): 140x208
ISBN: 978-83-281-1386-2

Gdzie kupić:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger