FILMY I SERIALE

środa, 31 stycznia 2018

Recenzja - Kolekcja Komiksy Star Wars (tom 3): Klasyczne opowieści 3

Witamy po raz trzeci w recenzji klasycznych komiksów Marvela, czyli recenzji trzeciego tomu Klasycznych opowieści w Kolekcji Komiksy Star Wars od De Agostini. Ten tom zawiera komiksy, które oryginalnie zostały opublikowane w zeszytach #23-31 oraz Star Wars Annual #1, które były publikowane w USA od lutego 1979 roku do listopada 1979 roku. Autorem dwóch historii z zeszytu Annual #1 jest Chris Claremont, jedną o Obi-Wanie napisał Mary Jo Dufy, zaś pozostałe napisał Archie Goodwin. O autorach rysunków będziecie mogli przeczytać pod koniec recenzji. Tłumaczenie na język polski wykonała Marta Duda-Gryc.
Opis:
Droga na Yavin 4 jest pełna niebezpieczeństw, ale ostatecznie Luke'owi i Lei Organie udaje się dotrzeć do bazy Sojuszu Rebliantów i są gotowi, by pomóc przetrwać oblężenie układu prowadzone przez siły Imperium. Jednak nowa misja może mieć zbyt wysoką cenę: życie Skywalkera. Kiedy młody Luke znika, Leia musi stanąć przed dylematem: zostać na Yavinie jako symbol rebelii czy wrócić w przestrzeń kosmiczną, aby walczyć za Luke'a i Hana Solo, którego stracili z oczu podczas ostatniego spotkania z Lordem Vaderem. W tym tomie dowiemy się, czy słynnemu oddziałowi rebeliantów uda się znów połączyć...

Podobnie jak w poprzednich częściach akcja toczy się w roku 0 ABY, a nasi przyjaciele znajdują się na stacji Koło. Pierwszy komiks stanowi dokończenie głównej fabuły poprzedniego tomu. Han Solo przeżył, co na dzień dzisiejszy nie jest zaskoczeniem, jednak w czasach, gdy komiks miał premierę nie było jasne, czy Han Solo pojawi się w kolejnej części, więc wątek zastrzelenia Solo przez jego najlepszego przyjaciela Chewbackę można byłoby uznać za dość interesujący i zaskakujący. Ale teraz... po prawie 40 latach? Nie boimy się już o życie łajdaka, bo wiemy, że i tak przeżyje, nawet pomimo tego, że ten komiks należy już do Legend.

Kolejny komiks, którego początek i koniec dzieje się po ucieczce z Koła, fabularnie cofa się do czasów wojen klonów i opowiada o jednej z przygód Obi-Wana Kenobiego. Co ciekawe, Obi-Wan w przeszłości nie miał rudych włosów, lecz czarne! Krótka i przyjemna opowiastka, w której Kenobi pokazuje, jak wielką Moc ma w sobie.

W tym tomie, w jednej z historii, powraca również uwielbiany przez fanów Jabba the Hutt, który w starych Marvelach nie wygląda jak Jabba, tylko jak zupełnie inna postać. Nie jest tak szorstki i bezlitosny jak powinien być, co więcej Han Solo musi go uratować!

W kolejnych komiksach na dłuższą chwilę pojawia się Darth Vader, który, podobnie jak w Nowym Kanonie, próbuje się dowiedzieć, jak nazywa się pilot, który zniszczył Gwiazdę Śmierci. Jednak Mroczny Lord napotyka na swojej drodze byłego imperialnego, obecnie łowcę nagród (a dokładniej droidów) o imieniu Valance, który również poszukuje Luke'a ze względu na.... jego miłość do droidów, których łowca nienawidzi, bo sam w wyniku ataku rebeliantów został cyborgiem. Trochę dziwi mnie wprowadzenie wątku łowcy, który chce zniszczyć droidy Skywalkera i jego samego, za to, że jest do nich przywiązany i traktuje ich jak przyjaciół..
W jednym z komiksów Leia udaje się na tajną misję, jest chyba jedna z ciekawszych historii w tym tomie, szkoda tylko, że nie stanowiła głównej osi fabularnej kilku numerów. W dwóch historiach, które składają się na Rocznik, najpierw spotykamy Luke'a i Leię, którzy znajdują się na bazarze i trafiają w sam środek dość ciekawego show, o którym Leia dyskutuje z Lukiem. Jednak są poszukiwani przez Imperium, ktoś ich rozpoznaje i muszą uciekać, spotykają Hana i Chewbackę, których rozpoznaje dawny wróg. Dość przyjemna opowiastka, gdyby nie postacie podobne do.. ptaków, orłów.. jeszcze są koloru niebieskiego.. bardzo mi to przeszkadzało podczas lektury.

Jeśli chodzi o rysunki, to Luke i Han wreszcie zaczęli przypominać swoje filmowe pierwowzory, Chewie dalej wygląda jak przerośnięty orangutan. Za to podoba mi się ładnie narysowana księżniczka Leia. W dalszym ciągu bawi mnie wygląd Jabby i nie mogłem się powstrzymać od śmiechu widząc kadry z jego twarzą. O czerwonożółtych mieczach świetlnych nie będę się wypowiadać i chce zapomnieć o tym jak najszybciej... Kolory użyte w komiksach nie męczą oczu, a nawet czasami potrafią przyciągnąć uwagę.

Ogólnie sama fabuła nie była tak dobra jak w tomie 2, jednak nadal jest to fabuła dobra, a momentami wciągająca. Myślę, że warto zapoznać się z tymi historiami, choćby ze względu na fakt, że dzięki temu poznamy podejście twórców do komików Star Wars na przełomie lat 70. i 80.

Ogólna ocena: 6/10
Fabuła: 5/10
Rysunki: 5/10
Jakość wydania 9/10


Ze spraw technicznych i informacyjnych: za scenariusz jedenastu historii zwartych w tomie odpowiadają Archie Goodwin, Mary Jo Dufy i Chris Claremont, a rysunki stworzyli: Camine Infantino, Bob Wiacek, Gene Day Mike Vosburg oraz Steve Leialoha. Tłumaczeniem na język polski zajęła się Marta Duda-Gryc, zaś konsultacją merytoryczną Jacek Drewnowski.


W tomie trzecim znajdują się komiksy wydane oryginalnie przez Marvel w zeszytach 23-31 i Star Wars Annual #1: Ucieczka w furię, Cichy dryf, Oblężenie Yavina, Straceńcza misja, Powrót Łowcy, Co słychać u Jabby?, Mroczne spotkanie, Misja księżniczki, Długie polowanie, Pojedynek orłów oraz Powrót na Tatooine.




Dziękuję wydawnictwu De Agostini za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.

Premiera kolejnego tomu, Klasyczne opowieści 4, już 14 lutego!

Recenzje poprzednich tomów:

Szczegóły:
Tytuł: Kolekcja Komiksy Star Wars™ (tom 3): Klasyczne opowieści #3
Autorzy: Archie Goodwin, Chris Claremont, Mary Jo Dufy
Rysunki: Camine Infantino, Bob Wiacek, Gene Day Mike Vosburg, Steve Leialoha
Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
Konsultacja merytoryczna: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: De Agostini Polska
Data premiery: 31 stycznia 2018
Liczba stron: 192
Oprawa: twarda
Cena: 39,99 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
Kopiując informacje pamiętaj o podaniu źródła! Szanuj pracę innych! 
Wszelkie pytania czy wątpliwości proszę kierować na adres e-mail swiatstarwars@onet.pl 
Niech Moc będzie z Tobą!

wtorek, 30 stycznia 2018

Magazyn LEGO Star Wars 2/2018 już w kioskach + plany wydawnicze do końca marca!

Od wczoraj w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce można zakupić najnowszy numer magazynu LEGO® Star Wars™ od wydawnictwa Egmont, którego wnętrze zyskało nową formułę. Do lutowego numeru został dołączony mini zestaw  LEGO, tym razem jest to prom kosmiczny Kylo Rena™. Zestaw składa się z 21 klocków LEGO. W środku znajdziemy komiksy z bohaterami głównej serii LEGO Star Wars. Warto zauważyć, że za magazyn zapłacimy 10,99 PLN (a nie 9,99 PLN, jak wcześniej) przy 36 stronach objętości. Poniżej okładka i zdjęcie dołączonego modelu. Naszą recenzję tego numeru możecie przeczytać klikając TUTAJ>>>.
 Opis:
Oficjalny miesięcznik LEGO® Star WarsTM  to magazyn dla chłopców w wieku 5-9 lat  – nie tylko dla fanów  świata Star Wars ale też  kolekcjonerów klocków LEGO.Nowy magazyn w  niezwykle zabawny sposób rozwija ich pasje.  Czytelnicy znajdą w nim: komiksy, prezentacje filmowych pojazdów i bohaterów, ciekawostki ze świata Star Wars, zagadki Yody oraz wiele innych zadań doskonalących Moc godnych uczniów Jedi.  Nie brakuje też atrakcji dla fanów wspaniałych konstrukcji LEGO –  magazyn pokazuje, jak samodzielnie zbudować kosmiczny pojazd  i jak dzięki swoim budowlom  przenieść się do świata Star Wars. W każdym numerze jest konkurs, w którym można wygrać fantastyczne nagrody LEGO. Do każdego wydania jest dołączona saszetka z klockami LEGO tworzącymi nową i niezwykłą kolekcję!
Zestaw LEGO:
Kolejny numer ma ukazać się 28 lutego. W środku znajdziemy mini figurkę imperialnego pilota promów™ (5 elementów).
W numerze który ukaże się pod koniec marca znajdziemy mini-zestaw imperialny prom™ (38 elementów).

Kupujecie magazyn LEGO Star Wars i zbieracie klocki LEGO dołączone do niego?

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
Kopiując informacje pamiętaj o podaniu źródła! Szanuj pracę innych! 
Wszelkie pytania czy wątpliwości proszę kierować na adres e-mail swiatstarwars@onet.pl 
Niech Moc będzie z Tobą!

Recenzja - LEGO Star Wars (2/2018) + prom kosmiczny Kylo Rena

Fani magazynu LEGO® Star Wars™! Witajcie w naszej pierwszej recenzji magazynu! Dzisiaj przyjrzymy się trzydziestemu pierwszemu (2/2018) numerowi magazynu, który został wydany przez Egmont Polska 30 stycznia 2018 roku i jest dostępny w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce. Ten numer jest również pierwszym wydaniem w nowej formule. Jak do tej pory zawsze otrzymywaliśmy dwa komiksy, każdy z nich miał osiem stron. Od tego wydania jeden komiks ma długość dwunastu stron, a drugi ma zaledwie trzy strony.
Pierwszy komiks z głównej serii LEGO Star Wars opowiada o Obi-Wanie Kenobim na Tatooine. Obi-Wan wskutek upadku traci pamięć i nie pamięta kim jest. Duch Mocy Qui-Gona i głos mistrza Yody próbują pomóc odzyskać Kenobiemu pamięć, co nie przebiega bezproblemowo. Niestety, ten komiks nie przypadł mi do gustu. Miałem wrażenie, że fabuła komiksu ciągnie się niemiłosiernie, pomimo tego, że komiks ma tylko 12 stron! Do tej pory zawsze lubiłem historie autorstwa Martina Fishera, ale tak naprawdę ten komiks nie spodobał mi się. Ale muszę powiedzieć, że rysunki w zwykłym style LEGO są bardzo dobre. Sceny są rysowane ze szczegółami i zabarwione mocnymi, naturalnymi kolorami.
Drugi komiks, to historia, która nawiązuje do zestawu dołączonego do tego numeru, czyli promu Kylo Rena. Kylo Ren modyfikuje swój prom i wykonuje lot testowy, który niekoniecznie przebiega tak, jak Ren zaplanował. Szczerze? Czytając ten trzystronicowy komiks bawiłem się lepiej niż podczas lektury tego dłuższego. Komiks jest bardzo krótki, ale dowcipny, który ma wszystko, co sprawia, że jest to bardzo dobry LEGO-komiks. Rysunki mają bardzo dobrą kolorystykę i szczegółowe kadry. Martin Fisher przekonał mnie tą historią, że krótsza forma komiksu jest lepsza.

Prom kosmiczny Kylo Rena, który odgrywa ważną rolę w krótkim komiksie, jest również prezentem dołączonym do tego numeru. Prom Kylo Rena składa się z 21 klocków i dziewięciu kolejnych kroków konstrukcyjnych, dzięki którym zbudujemy nasz mini model LEGO. Prom kosmiczny należy do jednych z mniejszych zestawów dołączonych do pisma. Myślę, że mali fani o bujnej wyobraźni, dzięki temu modelowi będą mogli odtworzyć krótki komiks, co jest naprawdę dobrym pomysłem dla tych dzieciaków, którym nudzi się podczas ferii zimowych, czy weekendu.
Magazyn oferuje także kilka stron (dokładnie pięć) dla grupy docelowej, na której znajduje się mnóstwo łamigłówek, aby mali fani mogli udowodnić swoje umiejętności. Dwie z zagadek powiązane są z prezentem dołączonym do wydania.

W dziale Zabawki otrzymujemy po raz kolejny model z serii Ultimate Collector Series. Model BB-8 w pełni przedstawiono przedstawiono i pokazano wszystkie najlepsze rzeczy, które model zawiera w sobie.

Magazynowi przyznaję ocenę 7/10, za dość nudny dłuższy komiks, który wcale mnie nie przekonał, ale reszta była na dość wysokim poziomie. Zmiany dobrze robią magazynowi i odnoszę wrażenie, że treść jest coraz lepiej dopasowana i skoordynowana.

Ogólna ocena: 7/10
Komiksy: 6/10
Rysunki: 8/10
Łamigłówki: 7/10
Zestaw klocków: 7/10
Jakość wydania: 8/10

Szczegóły:
Tytuł: LEGO® Star Wars™ (2/2018)
Autor: Alexander Steinle, Martin Fisher
Rysunki: Bob Molesworth, Maxim Osadtschij, Natascha Römer
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data premiery: 30 stycznia 2018
Liczba stron: 36
Oprawa: miękka
Cena: 10,99 PLN

Gdzie kupić:
EMPIK

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
Kopiując informacje pamiętaj o podaniu źródła! Szanuj pracę innych! 
Wszelkie pytania czy wątpliwości proszę kierować na adres e-mail swiatstarwars@onet.pl 
Niech Moc będzie z Tobą!

poniedziałek, 29 stycznia 2018

Zmiana daty premiery książki Star Wars: Eskadra Kobaltowa

Ostatnio polskie wydawnictwa tylko przesuwają daty premier kolejnych książek. Po miesięcznym opóźnieniu premiery książki Battlefront II: Oddział Inferno (WIĘCEJ>>>) oraz Phasma. Wprowadzenie do Star Wars: Ostatni Jedi (WIĘCEJ>>>) i prawdopodobnym przesunięciu komiksu Legendy: Darth Vader i dziewiąty zamachowiec na późniejsze miesiące roku ze względu na premierę komiksu Star Wars Film: Imperium kontratakuje (WIĘCEJ>>>), przyszedł czas na zmianę premiery książki Ostatni Jedi: Eskadra Kobaltowa, której autorką jest Elizabeth Wein. Powieść młodzieżowa pierwotnie miała ukazać się 14 marca, jednak z niewiadomych przyczyn premiera została przesunięta o miesiąc, czyli na 18 kwietnia. Szczegóły wydania i dwie wersje okładek znajdują się poniżej.
Tytuł: Star Wars™. Ostatni Jedi: Eskadra Kobaltowa
Opis:
Złowroga organizacja Najwyższy Porządek zagraża galaktyce. Dawno by ją zawojowała, gdyby nie generał Leia Organa i jej waleczny Ruch Oporu. Kiedy zostaje zaatakowany pokojowy, spokojny świat Attera Bravo, na pomoc przybywa eskadra bombowa Kobalt. Siostry Rose i Paige Tico, które uciekły przed okupają swojej rodzinnej planety, zostają wcielone do eskadry. Muszą wymyślić karkołomny plan dostarczenia pomocy dla mieszkańców pod bokiem nieprzyjaciela. Czy misja sióstr ocali planetę, czy rozpęta galaktyczną wojnę? Poznaj wojenne przygody nowych bohaterów nowego hitu z serii Gwiezdnych wojen – Ostatni Jedi!
Autor: Elizabeth Wein
Tłumaczenie: ?
Liczba stron: 256
Oprawa: miękka
Wymiary: 148x210 mm
Cena: 24,99 PLN
Data premiery: 18 kwietnia 2018
Okładka wydania brytyjskiego.
Pozostałe marcowe premiery, czyli Nowa kolekcja bajek i Atak na zamek. Koloruj, czytaj, naklejaj ukażą się 14 marca. (WIĘCEJ>>>).

Co sądzicie o tej kolejnej zmianie?

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
Kopiując informacje pamiętaj o podaniu źródła! Szanuj pracę innych! 
Wszelkie pytania czy wątpliwości proszę kierować na adres e-mail swiatstarwars@onet.pl 
Niech Moc będzie z Tobą!

sobota, 27 stycznia 2018

Recenzja - Star Wars™: Wielka ucieczka BB-8 - Drew Daywalt

Jedną z październikowych nowości wydawnictwa Egmont była książka z serii Ilustrowane czytanki, która nosi tytuł Star Wars™: Wielka ucieczka BB-8. Jej autorem jest Drew Daywalt, a za ilustracje odpowiada Matt Myers. Opowieść o droidzie BB-8, którego pokochały miliony fanów, została przetłumaczona na język polski przez wspaniałą Panią Anię Hikiert.
Fabuła książki rozgrywa się w trakcie filmu Przebudzenie Mocy na planecie Jakku, od momentu, gdy BB-8 musiał opuścić Poego Damerona, aż do momentu uratowania go z rąk Teedo przez Rey. Nasz kochany droid przeżywa kilka przygód, podczas których pomaga wielu stworzeniom napotkanym po drodze: robotowi F3-ZK, zwanego Fez, rodzinie złomiarzy, którą doprowadził do racji żywnościowych czy happaborowi, któremu opatrzył nogę.

Jak widać, nie są to jakieś wielkie przygody, pamiętajmy, że jest to książeczka skierowana dla najmłodszych fanów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Tekstu Drewa Daywalta jest tu jak na lekarstwo, ale za to jaki jest ten tekst! Jest bardzo dobry! Mimo tego, że jestem dorosły, a czytanka skierowana jest do dzieciaków, to bawiłem się świetnie podczas lektury Wielkiej ucieczki BB-8! Panu Daywaltowi perfekcyjnie udało się oddać charakter naszego kulistego droida BB-8, a także postaci, które droid spotyka po drodze.

Jeśli chodzi o rysunki Matt'a Myersa, to podobnie jak fabuła, są bardzo dobre! Wielka ucieczka ma mnóstwo żywych barw i jasnych barw. Dla małych dzieciaków są po prostu idealne, bardzo miłe i przyjemne dla oka. Przypominają mi się bajki, które sam czytałem, gdy byłem mały. Dziwi mnie tylko to, że na niektórych stronach są białe tła, co trochę nie pasuje do całości, ale zapewne taki był zamysł autora.
A teraz przejdźmy do minusów. Jak wiemy z Przebudzenia Mocy Rey musiała szukać na Jakku złomu i oddawać je Unkarowi Pluttowi w zamian za racje żywnościowe, które to na Jakku miał tylko Unkar. Tymczasem w Wielkiej ucieczce racje żywnościowe dosłownie walają się po zniszczonych statkach. Jako starszy fan za minus mógłbym uznać małą ilość tekstu i małą liczbę stron, jednak pamiętajmy, że publikacja przeznaczona jest dla dzieciaków.

Podsumowując, książeczkę Wielka ucieczka BB-8 Drewa Daywalta polecam rodzicom, którzy chcą uczyć swoje pociechy czytania, a także małym fanom, którzy umieją już czytać. Książkę o BB-8 można traktować jako dobranockę i miłą lekturę do poduszki. Gorąco polecam!

Ogólna ocena: 7/10
Fabuła: 6/10
Ilustracje: 10/10
Jakość wydania: 9/10

Dziękuję wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarzy recenzenckich.

Klikając TUTAJ>>> będziecie mogli przeczytać recenzję jednego z naszych redaktorów.

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars™: Wielka ucieczka BB-8
Autor: Drew Daywalt
Ilustracje: Matt Myers
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data premiery: 25 października 2017
Liczba stron: 40
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 12,99 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
Kopiując informacje pamiętaj o podaniu źródła! Szanuj pracę innych! 
Wszelkie pytania czy wątpliwości proszę kierować na adres e-mail swiatstarwars@onet.pl 
Niech Moc będzie z Tobą!

Nowe książki o statkach kosmicznych i świecie podziemnym!

Pojawiły się zapowiedzi dwóch nowych książek z uniwersum Star Wars, które zostaną wydane w USA w tym roku! Najpierw, w kwietniu, Dorling Kindersley wprowadzi na rynek przewodnik Encyclopedia of Starfighters and Other Vehicles, której autorem jest Landry Q. Walker. Jesienią ukaże się przewodnik in-universe, którego autorem jest Pablo Hidalgo. Tytuł tego przewodnik wydanego przez becker&meyer to Galaxy's Most Wanted. Szczegóły dotyczące wydań znajdziecie poniżej.

Star Wars: Encyclopedia of Starfighters and Other Vehicles:
Tytuł: Star Wars™: Encyclopedia of Starfighters and Other Vehicles
Opis:
Ostateczny przewodnik po pojazdach z odległej galaktyki... Dowiedz się wszystkiego o swoich ulubionych pojazdach z Gwiezdnych wojen, od A-winga po Y-winga!

Nie możesz rozróżnić X-winga od Y-winga? Albo nie jesteś pewien, jakiego rodzaju statkiem jest Slave I? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce Encyclopedia of Starfighters and Other Vehicles. Z grzęzawisk na Kasyyyk i pustyń na Jakku, aż po centrum Coruscant, ten przewodnik zaprezentuje wszystkie statki kosmiczne z sagi Gwiezdne wojny! Ten praktyczny album zawiera mnóstwo faktów, ciekawostek i informacji, które będą zachwycać fanów przez wiele godzin!

Ta encyklopedia zawiera ponad 200 dziwnych i cudownych pojazdów ze świata Gwiezdnych wojen, statków i pojazdów ze wszystkich filmów Star Wars, a także seriali Gwiezdne wojny: Wojny klonów oraz Star Wars: Rebelianci! Mnóstwo nowych informacji, nawet dla zagorzałych fanów!
Autor: Landry Q. Walker
Wydawnictwo: Dorling Kindersley
Liczba stron: 200
Oprawa: twarda
Cena: $16,99
Data premiery: 3 kwietnia 2018

Star Wars: Galaxy's Most Wanted:
 
Tytuł: Star Wars™: Galaxy's Most Wanted
Opis:
Star Wars: Galaxy's Most Wanted to przewodnik in-universe, który prezentuje przygody kryminalistów i przestępców w świecie Star Wars przez ilustrowane pamiątki wraz z narracją trzech pokoleń stróżów prawa!

Niezależnie od tego, czy były to czasy Republiki czy tyranii Imperium półświatek przestępców kwitł w najlepsze. Dzieje najgłośniejszych przemytników, piratów, syndykatów i gangsterów ukształtowały historię galaktyki!

Star Wars: Galaxy's Most Wanted to starannie ilustrowany przewodnik in-universe, który prezentuje zbiór, który istniał kiedyś w systemie Hosnian. Opowiadany przez trzy pokolenia galaktycznych oficerów organów ściągania poprzez opowiadania, relacje naocznych świadków i zebrane informacje, zbiór ten przedstawia najbardziej znanych i wpływowych członków podziemia.

Ten nigdy wcześniej nie widziany zbiór nakazów aresztowania, listów gończych i innych ożywi wszystkich najbardziej poszukiwanych łotrów galaktyki!
Autor: Pablo Hidalgo
Wydawnictwo: becker&meyer
Liczba stron: 112
Oprawa: twarda
Cena: $40,00
Data premiery: 16 października 2018

Co sądzicie o tych zapowiedziach? Miejmy nadzieję, że chociaż jeden z tych tytułów pojawi się w Polsce!

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
Kopiując informacje pamiętaj o podaniu źródła! Szanuj pracę innych! 
Wszelkie pytania czy wątpliwości proszę kierować na adres e-mail swiatstarwars@onet.pl 
Niech Moc będzie z Tobą!

Recenzja - Poe Dameron #23: Legend Found, Part IV - Charles Soule

Poprzedni zeszyt serii Poe Dameron pozostawił naszych bohaterów w nieciekawym położeniu. Najwyższy Porządek wkroczył do akcji i uprowadził Lor San Tekkę. Stary uczony nie ma łatwego życia... Poe ze swoimi towarzyszami musi go uratować. Ale jak ma to zrobić, skoro ukradziono jego statek?
Najwyższy Porządek ma własne plany co do Lor San Tekki. Terex ma także własne plany pomimo kontrolującego implantu. A Ruch Oporu musi zmierzyć się z atakiem z zaskoczenia. Poe mierzy się z komandor Malarus na Cato Neimodii.

Zeszyt jest naszpikowany akcją, co nie dziwi, biorąc pod uwagę sytuację. W głównych rolach występują Poe i agent Terex, który ma własne plany co do Lor San Tekki. Osią komiksu jest pojedynek między Poem a komandor Malarus, która zdołała ukraść osobistego X-Winga Damerona. Cały pojedynek skończyłby się tragicznie dla Poego, który zmuszony jest użyć jakiegoś starego pojazdu (różnica klas statków jest spora), gdyby nie klasyczne deus ex machina w postaci pomocy BB-8 (przypominam: w poprzednim zeszycie został on uszkodzony, oczywiście musiał się naprawić w krytycznym momencie). W międzyczasie Terex pokazuje, że pomimo kontrolującego go implantu wciąż posiada swoją wolę i chce przehandlować Lor San Tekkę za swoją wolność. Z innych ciekawych rzeczy – Neimodianie oczywiście dają Poemu zastępczy statek, ale nie za darmo, co nie bardzo podoba się Lei, ale cóż począć. Aha, jeśli zastanawialiście się, czemu w Przebudzeniu Mocy Poe jest na Jakku w zwykłym X-Wingu, a nie swoim osobistym, to w tym zeszycie macie na to odpowiedź. Bardzo mi się podoba Terex, który gotów jest nawet zadać sobie ból, by zdobyć to, czego chce. No i najwidoczniej dalej mu nie po drodze z dawnymi pracodawcami. Z kolei komandor Malarus... wbijanie sobie do oka jakiegoś narkotyku chyba można sobie było darować.
Dalej twierdzę, że seria Poe Dameron ma najlepsze rysunki. Nie ma dziwnych rzeczy jak w serii Star Wars ani tragicznych kadrów jak u Mace'a Windu. Dalej jest ten sam, wysoki poziom. Wszystko jest szczegółowe i pełne kolorów. Chciałbym widzieć rysunki Unzuety w innych komiksach.

Szczerze polecam, bo po słabych poprzednich story arcach Poe Dameron wznosi się na wyżyny. Chyba tylko druga seria z Vaderem jest lepsza.

Ogólna ocena: 8/10
Fabuła: 8/10
Rysunki: 9/10
Postacie: 8/10

Szczegóły:
Tytuł: Poe Dameron #23: Legend Found, Part IV
Autor: Charles Soule
Rysunki: Angel Unzueta
Wydawnictwo: Marvel Comics
Data premiery: 24 stycznia 2018
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka
Cena: 3,99$

Gdzie kupić:
ATOM Comics

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
Kopiując informacje pamiętaj o podaniu źródła! Szanuj pracę innych! 
Wszelkie pytania czy wątpliwości proszę kierować na adres e-mail swiatstarwars@onet.pl 
Niech Moc będzie z Tobą!

czwartek, 25 stycznia 2018

Egmont UK: Książki z Solo i przewodnik po rasach obcych z uniwersum i wiele inncyh

Wydawnictwo Egmont Books opublikowało swój katalog wydawniczy na 2018 rok. Co prawda, z powodu embarga nie ma w nim żadnych tytułów książkowych związanych z filmem Han Solo: Gwiezdne wojny - historie, ale dotarliśmy do tytułów książek, które pojawią się w ramach programu wydawniczego związanego z filmem z cyklu A Star Wars Story. Oprócz tego, w listopadzie pojawi się publikacja, która zachwyci wiele osób. Tim McDonagh, który podbił już wiele serc fanów za pomocą Atlasu galaktycznego (RECENZJA), zilustrował książkę pod roboczym tytułem Star Wars Alien Archive: Species Guide! Szczegóły wszystkich zapowiedzianych publikacji znajdziecie poniżej!
Star Wars Alien Archive: Species Guide:
Bez względu na tytuł, jaki będzie mieć ta książka, jedno jest już pewne: przewodnik nie będzie miał aż tak dużych wymiarów jak Atlas galaktyczny, którego wymiary to 37,5 cm x 27,5 cm, przewodnik po rasach obcych będzie mieć "tylko" 30 cm x 24,5 cm. W zamian za to książka będzie dwa razy grubsza od Atlasu, ponieważ jej objętość to 160 stron! Cena okładkowa to £20,00.
Nie ma jeszcze stron z wnętrza książki, ale jeśli nie kojarzycie ilustracji McDonagha i Atlasu, to mam dla was kilka przykładowych stron, dzięki którym możecie zapoznać się z jego twórczością.

Tytuł: Star Wars™ Alien Archive: Species Guide
Opis: 
Dowiedz się wszystkiego o dziwnych stworzeniach i rasach obcych z odległej galaktyki Star Wars! Przewodnik z ilustracjami Tima McDonagha!
Autor: Katrina Pallant
Ilustracje: Tom McDonagh, Maddox Philpot
Liczba stron: 160
Oprawa: twarda
Wymiary: 300x245 mm
Cena: £20,00
Data premiery: listopad 2018

W planach wydawnictwa na rok 2018 znalazło się też kilka książek związanych z filmem Solo, o których nie wiemy praktycznie nic:
Tytuł: Star Wars™: Solo: Choose Your Own Adventures
Opis: brak
Liczba stron: ?
Oprawa: miękka
Cena: ?
Data premiery: 5 kwietnia 2018

Tytuł: Star Wars™: Solo: Activity Book with Stickers
Opis: brak
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka
Cena: £5,99
Data premiery: 25 maja 2018

Tytuł: Star Wars™: Solo: Colouring Book
Opis: brak
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka
Cena: £4,99
Data premiery: 25 maja 2018

A teraz kilka książek, o których wiemy coś więcej i nie są związane z filmem Solo: A Star Wars Story:
Tytuł: Star Wars™ Annual 2019
Opis:
Powróć do odległej galaktyki w ekscytującej książce Star Wars Annual 2019! Jest pełna zagadek, kolorowanek i ciekawostek, a do tego zawiera postacie, wydarzenia i miejsca z filmu Star Wars: Ostatni Jedi!
Liczba stron: 72
Oprawa: twarda
Cena: £7,99
Data premiery: sierpień 2018


Tytuł: Star Wars™: Gift Box
Opis:
Gdzie jest Wookiee? Poluj na Chewbaccę, dzięki łamigłówkom i kolorowankom, zaprezentowanym w tym pięknym, kolekcjonerskim pudełku!
Liczba stron: 56
Oprawa: pudełko
Cena: £14,99
Data premiery: wrzesień 2018



Tytuł: Star Wars™: BB-8 - Book and Model
Opis:
Zbuduj własnego BB-8 wraz z tą niesamowitą książką z modelem, wypełnionej faktami dotyczącymi droidów!
Liczba stron: 24
Oprawa: twarda
Cena: £14,99
Data premiery: październik 2018

Co sądzicie o zapowiedziach wydawnictwa Egmont Books? Które z tych publikacji chcielibyście zobaczyć w Polsce?

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
Kopiując informacje pamiętaj o podaniu źródła! Szanuj pracę innych! 
Wszelkie pytania czy wątpliwości proszę kierować na adres e-mail swiatstarwars@onet.pl 
Niech Moc będzie z Tobą!

wtorek, 23 stycznia 2018

Komiks Star Wars Legendy: Dziewczyna z Rebelii, Zdławiona nadzieja już w sprzedaży!

Teoretycznie od jutra, czyli od 24 stycznia 2018 roku, a praktycznie od poniedziałku nakładem wydawnictwa Egmont ukazał się pierwszy w 2018 roku tom z cyklu Star Wars Legendy. Na album Star Wars: Dziewczyna z Rebelii, Zdławiona nadzieja składają się trzy ostatnie historie wydane przez Dark Horse Comics w ramach serii Star Wars. Komiks jest ciut droższy niż zazwyczaj, zapłacimy za niego 59,99 PLN za 192 strony (standardowo płacimy 49,99 PLN za około 140-150 stron). Album został wydany w miękkiej oprawie ze skrzydełkami. Tłumaczenie wykonał Jacek Drewnowski. Poniżej okładka i szczegóły wydania.
Tytuł: Star Wars Legendy. Dziewczyna z Rebelii. Zdławiona nadzieja
Opis:
W albumie zebrano trzy ostatnie historie wydane przez Dark Horse w ramach cyklu komiksowego o tytule Star Wars, w oryginale zamieszczone w dwóch tomach. Bohaterką pierwszej jest księżniczka Leia, która ku zaskoczeniu wszystkich ogłasza zamiar poślubienia księcia z odległej planety Arrochar, wydającej się bezpiecznym schronieniem przed żołnierzami Imperium. Jednak wraz z przygotowaniami do ślubu okazuje się, że nowi sprzymierzeńcy mogą nie mieć czystych intencji.
W drugiej opowieści w centrum uwagi znajduje się z kolei Darth Vader, który po porażce z Rebelią ma na nowo zaprowadzić porządek i dyscyplinę wśród wojsk Imperium. Tymczasem Luke Sywalker, Han Solo, Chewbacca oraz, ma się rozumieć, droidy C-3PO i R2-D2 poszukują szpiega, którego odkrycia podały w wątpliwość ich zaufanie do sojuszników.
W kolekcji STAR WARS LEGENDY prezentujemy najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Scenariusz: Brian Wood, Zack Whendon
Rysunki: Carlos D`AndaStéphane CrétyFacundo PercioDavidé Fabbri
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Liczba stron: 192
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 59,99 PLN
Data premiery: 24 stycznia 2018

Kolejny tom cyklu ma ukazać się w marcu, jednak z informacji jakie uzyskaliśmy,  komiks Darth Vader i dziewiąty zamachowiec, prawdopodobnie ukaże się w kwietniu, ta kwestia jest jeszcze ustalana.

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
Kopiując informacje pamiętaj o podaniu źródła! Szanuj pracę innych! 
Wszelkie pytania czy wątpliwości proszę kierować na adres e-mail swiatstarwars@onet.pl 
Niech Moc będzie z Tobą!

niedziela, 21 stycznia 2018

Recenzja - Star Wars Adventures #6 - Delilah S. Dawson, Shaun Manning

Rose Tico – postać generalnie nielubiana przez fanów (od racjonalnych argumentów pokroju słabego wątku po rasistowskie obelgi) – dostała swoją historię w ramach serii Adventures. A w drugiej opowieści Emil Graf opowiada kolejną historię z przeszłości, tym razem z czasów pewnego niewolnika z Tatooine...
W czasie ewakuacji bazy Ruchu Oporu dochodzi do awarii drzwi hangaru i cały sztab mechaników musi zaradzić problemowi. Działać trzeba szybko, bo Najwyższy Porządek ma na celowniku Poe Damerona, a nawet on w pojedynkę niewiele zdziała (ale tylko w tym komiksie, bo w filmie sobie radził...). W drugiej historii Emil Graf opowiada o tym, jak młody Anakin Skywalker pomógł mieszkańcom Tatooine i zapłacił za to własnym szczęściem.

Nie wiem, w jakim okresie umieścić historię z Rose. Na logikę powinno to być tuż przed Ostatnim Jedi, bo mamy wzmiankę o ewakuacji bazy Ruchu Oporu. Tyle że widzimy Paige Tico na Raddusie, a cały skład bombowców dopiero co wrócił z misji opisywanej w książce Cobalt Squadron (i chyba Paige była w tym momencie na pokładzie Ninki, a nie Raddusa). Nie jest to jednak zbytnio istotne dla komiksu, ot takie moje czepialstwo. Fabuła jak to zwykle bywa w serii Adventures, nie jest skomplikowana. Nie jest też wielkim spoilerem, że Rose domyśli się, co jest źródłem problemu i go naprawi. O ile jednak pozostali mechanicy majsterkują przy kablach, drzwiach itp., Rose siedzi i patrzy w ekran z danymi, szukając luk w systemie, przy okazji rozmawiając z Poem (który nijak nie różni się charakterem od od tego, co znamy). Koniec końców, sytuacja zostaje opanowana. Istotną rzeczą, jest to, że Rose nie lubi być w centrum uwagi, woli "robić swoje" po cichu. Plus za charakter postaci.
Emil Graf z kolei opowiada o sytuacji, w której Anakin Skywalker z czasów dzieciństwa pomaga grupce mieszkańców, którym zepsuł się generator energii. Do naprawy używa on elementu, który w pierwotnym założeniu miał być użyty w jego podracerze. W związku z tym Anakin przegrywa wyścig, ale pomógł innym. Ot, tania historyjka z morałem (szkoda, że Emil nie wspomniał o późniejszych czynach Anakina, ot dla kontrastu).
Rysunki przyzwyczaiły nas do kreskówkowego stylu komiksu. Jest kolorowo i jasno. Nie wiedzieć jednak czemu, Poe wygląda trochę... na bardziej opalonego. Ciekawostką jest, że jednym z mechaników jest... typ z głową przypominającą czaszkę albo głaz z oczami i ustami (wiem, że to kosmita i chyba tak miał wyglądać). Z kolei młody Anakin nijak nie przypomina siebie, gdyby nie kontekst, to w życiu bym nie powiedział, że to Skywalker

Komiks nie jest przesadnie odkrywczy, ale nie jest też beznadziejny. Zwykły średniak. Fani Rose (o ile tacy są) jednak znajdą coś dla siebie.

Ogólna ocena: 7/10
Fabuła: 6/10
Rysunki: 8/10
Postacie: 8/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars Adventures #6
Autor: Delilah S. Dawson, Shaun Manning
Rysunki: Derec Charm, Chad Thomas
Wydawnictwo: IDW Publishing
Data premiery: 17 stycznia 2018
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka
Cena: 3,99$

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
Kopiując informacje pamiętaj o podaniu źródła! Szanuj pracę innych! 
Wszelkie pytania czy wątpliwości proszę kierować na adres e-mail swiatstarwars@onet.pl 
Niech Moc będzie z Tobą!

Holokron: zlot fanów Star Wars w Łodzi już 24 marca!

Jeśli jesteście zainteresowani zlotami fanów Star Wars, to Łódzki Fanklub Star Wars przygotował coś specjalnie dla Was! Już 24 marca w Łodzi odbędzie się HOLOKRON, czyli Zlot fanów Star Wars! Impreza rozpocznie się około godziny 12, a na samym zlocie będziecie mogli poznać innych fanów Star Wars, pograć z nimi w rożne planszówki, czy wspólnie poczytać książki, komiksy czy albumy Star Wars. Jeden z naszych redaktorów zamierza wziąć udział w imprezie, więc możecie spodziewać się relacji.
O imprezie:
Łódzki Fanklub Star Wars zaprasza fanów z całej Polski na „Holokron: Zlot Fanów Star Wars”! Będzie to wyjątkowa okazja by wziąć udział w kilkunastu konkursach o różnej tematyce, poziomie trudności i wygrać unikalne nagrody. Ponadto organizujemy rozgrywki i naukę gry w planszówki oraz czytelnię encyklopedii, albumów i komiksów, wszystko utrzymane w tematyce Gwiezdnych Wojen. Będzie to też świetna okazja do spotkania i dyskusji wśród starych, jak i nowych znajomych z fandomu.

Informacje:
Data: 24 marca 2018 roku, od godz. 12:00
Miejsce: Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18

Link do wydarzenia na Facebooku: KLIK>>>

Wybieracie się na tę imprezę?

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
Kopiując informacje pamiętaj o podaniu źródła! Szanuj pracę innych! 
Wszelkie pytania czy wątpliwości proszę kierować na adres e-mail swiatstarwars@onet.pl 
Niech Moc będzie z Tobą!

sobota, 20 stycznia 2018

Recenzja - Star Wars™: Ostatni Jedi: Niesamowite przekroje - Jason Fry, Kemp Remillard

Podobnie jak w przypadku Przebudzenia Mocy, Ostatni Jedi również otrzymał książkę z przekrojami statków i pojazdów z filmu. 19 grudnia 2017 roku, czyli krótko po premierze filmu książka została wydana przez wydawnictwo Egmont Polska oraz niemiecki oddział Dorling Kindersley. 48-stronicowa książka została napisana przez Jasona Fry'a, a zilustrowana przez Kempa Remillarda. Anna Hikiert jest odpowiedzialna za polskie tłumaczenie. Książka została oryginalnie wydana przez Dorling Kindersley 15 grudnia pod tytułem The Last Jedi: Incredible Cross-Sections, w Polsce pod tytułem Ostatni Jedi: Niesamowite przekroje, zaś w Niemczech ukazała się pod tytułem Die letzten Jedi: Raumschiffe und Fahrzeuge, czyli w polskim tłumaczeniu Statki i pojazdy. W recenzji znajdziecie także porównanie polskiego i niemieckiego wydania.
Książka zawiera przekroje różnych statków kosmicznych i pojazdów z Ostatniego Jedi, takich jak Supermacy, Raddus czy TIE Silencer. W wydaniu znajdują się również strony przeglądowe z mniejszymi obrazkami pojazdów, dla których niestety nie przygotowano przekroju. Podobnie jak przy książce Przebudzenie Mocy: Niesamowite przekroje (RECENZJA) i tutaj mamy strony w postaci wypełniaczy ze zdjęciami z filmu, jednak w porównaniu z poprzednią książką jest ich znacznie mniej.

Zawartość informacyjna książki jest imponująca, szczególnie w przypadku większych statków było bardzo interesująco móc podziwiać "życie" wewnątrz nich. Szczególnie podobał mi się pokład Supremacy, który wewnątrz siebie ma dwie stocznie, w których powstają gwiezdne niszczyciele! Takie informacje są naprawdę interesujące. W przeciwieństwie do innych przewodników, w Ostatnim Jedi: Niesamowitych przekrojach jest raczej mało zbędnych i niepotrzebnych informacji, co jest całkiem fajne. Niemniej, chciałbym jednak, żeby w niektórych miejscach było trochę więcej szczegółów, brakowało mi przekroju pancernika (okrętu liniowego).
Również rysunki przekrojów podobają mi się. Zarówno zawartość informacji i szczegółów na nich, o czym wspomniałem już wcześniej, a także jakość samych rysunków. Jedynie prezentacja postaci nie wydaje się być szczególnie dobra, niektóre wyglądają dość dziwnie lub nie  wcale podobne do swoich filmowych odpowiedników, jak np. Poe Dameron w promie Ruchu Oporu (ciekawe gdzie jest Leia?), ale nie jest to duży problem.

Ze względu na duży format wydania nie jest tak łatwo przeczytać książkę i potrzebujemy do tego trochę więcej miejsca niż przy czytaniu innych. Wpływa to również na umieszczenie książki na półce. Niemniej jednak wybór formatu dla tych treści, w których nacisk kładzie się na wygląd wizualny, rysunki ma sens. W wydaniu przeszkadzają mi czarne tła stron, ponieważ łatwo zostawić na nich odciski palców, co jest kiepskie dla kolekcjonerów.



















Polskie vs niemieckie wydanie:
Dzięki uprzejmości wydawnictwa DK Verlag mam możliwość porównania dla Was polskiego i niemieckiego wydania książki. Niestety, podobnie jak w przypadku Encyklopedii ilustrowanej niemieckie wydanie jest lepsze. Największe różnice znajdują się na okładce. Nie da się pokazać tego dobrze na zdjęciach, więc postaram się opisać to jak najlepiej. Polska okładka jest cała błyszcząca, zaś na niemieckiej tylko napisy i ślizgośmigacz są błyszczące, a całe tło jest matowe. Napis Star Wars, w zależności od kąta patrzenia jest koloru jasnoczerwonego, albo bardzo ciemnego czerwonego. Jeśli chodzi o tłumaczenie, to jest ono bardzo podobne. No i kwestia, która różni polskich wydawców od niemieckich, to grubość papieru. W niemieckiej wersji jest grubsza niż w polskiej.
Prawa część napisu podświetlona, a lewa nie.
Podsumowując, mogę powiedzieć, że jest to bardzo dobra książka, prawie bez błędów. Jednak zawartość książki mogłaby być nieco większa, zwłaszcza, że wydajemy na nią prawie 60 złotych! Mimo tego ten przewodnik zasłużenie uzyskał ocenę 10/10 i album Ostatni Jedi: Niesamowite przekroje mogę polecić wszystkim, którzy lubią czytać takie przewodniki.

Ogólna ocena: 10/10
Informacje: 10/10
Ilustracje: 10/10
Jakość wydania: 9/10 (polskie), 10/10 (niemieckie)

                     Dziękuję wydawnictwom Egmont Polska i Dorling Kindersley Verlag 
                                        za przekazanie egzemplarzy recenzenckiego.

Jeśli jesteście zainteresowani recenzjami innych książek związanych z Ostatnim Jedi, to zapraszamy do lektury:
  1. Recenzja - Star Wars: Ostatni Jedi. Słownik ilustrowany
  2. Recenzja - Star Wars. Ostatni Jedi: Książka z modelem
  3. Recenzja - Star Wars: Canto Bight (Journey to Star Wars: The Last Jedi)
  4. Recenzja - Star Wars: Kirigami (W oczekiwaniu na Star Wars: Ostatni Jedi)
  5. Recenzja - Star Wars: Całkiem inna kolorowanka/Kolorowanka i naklejki/Zadanie: naklejanie (W oczekiwaniu na Star Wars: Ostatni Jedi)
  6. Recenzja - Stromtroopers: Beyond the Armor (Journey to Star Wars: The Last Jedi)
  7. Recenzja - Star Wars supereasy (Journey to Star Wars: The Last Jedi)
  8. Recenzja - Phasma (Journey to Star Wars: The Last Jedi)
  9. Recenzja - The Legends of Luke Skywalker (Journey to Star Wars: The Last Jedi)
Szczegóły:
Tytuł: Star Wars™. Ostatni Jedi: Niesamowite przekroje
Autor: Jason Fry
Ilustracje: Kemp Remillard
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data premiery: 19 grudnia 2017
Liczba stron: 48
Oprawa: twarda
Cena: 59,99 PLN

Gdzie kupić:

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars™. Die letzten Jedi: Raumschiffe und Fahrzeuge (Statki i pojazdy)
Autor: Jason Fry
Ilustracje: Kemp Remillard
Tłumaczenie: Marc Winter
Wydawnictwo: Droling Kindersley Verlag
Data premiery: 19 grudnia 2017
Liczba stron: 48
Oprawa: twarda
Cena: 16,95 € / 74,40 PLN (wersja niemiecka) / 89,70 PLN (wersja angielska)

Gdzie kupić:
BOOKCITY (wersja niemiecka)
BOOKCITY (wersja angielska)

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS
Kopiując informacje pamiętaj o podaniu źródła! Szanuj pracę innych! 
Wszelkie pytania czy wątpliwości proszę kierować na adres e-mail swiatstarwars@onet.pl 
Niech Moc będzie z Tobą!