FILMY I SERIALE

czwartek, 26 marca 2020

Dziennik budowy R2-D2 #1: Zeszyty 1-2 | Star Wars: Zbuduj swojego R2-D2

W naszym Dzienniku budowy R2-D2 będziemy razem z Wami budować naszego droida R2-D2. W pierwszym wydaniu zajmiemy się budową elementów z zeszytów numer 1 i 2.
R2-D2 lub Artoo-Detoo (w skrócie R2) to fikcyjna postać we wszechświecie Gwiezdnych wojen stworzona przez George'a Lucasa. R2-D2, droid astromechaniczny, jest główną postacią we wszystkich filmach Gwiezdnych wojen, a także jedną z pierwszych postaci, która pojawiła się w pierwszym filmie sagi, Nowej nadziei. Wraz z towarzyszącym mu droidem protokolarnym C-3PO, towarzyszy lub wspiera Anakina Skywalkera, Luke'a Skywalkera, Księżniczkę Leię, Padmé Amidalę, Rey, Hana Solo, Chewbaccę i Obi-Wana Kenobiego i wiele innych postaci w różnych punktach sagi Star Wars.

Nazwa pochodzi od tego, gdy Lucas kręcił jeden ze swoich wcześniejszych filmów, Amerykańskie graffiti. Edytor dźwięku Walter Murch podobno jest odpowiedzialny za wypowiedź, która została później nazwą droida. Murch poprosił o Reel 2, Dialog Track 2, w skrócie R-2-D-2. Lucas, który był w pokoju i zdrzemnął się, pracując nad scenariuszem do Gwiezdnych wojen, natychmiast obudził się, gdy usłyszał tę prośbę, a po zapytaniu o wyjaśnienie stwierdził, że to wspaniałe imię, po czym natychmiast wrócił do spania.

Oprócz filmów sagi Gwiezdne wojny R2-D2 zalicza wiele cameo w kilku innych filmach, takich jak Star Trek i Star Trek into Darkness, Bliskie spotkania trzeciego stopnia na spodzie statku kosmicznego, w Poszukiwaczach Zaginionej Arki, widziany jest na ścianie pokoju zawierającego Arkę oraz w Transformers: Zemsta Upadłych. R2 miał zostać głównym bohaterem pierwszego filmu The Lego Movie, ale Disney nabył prawa do Gwiezdnych wojen w 2012 roku i nie pozwolił, by studio go wykorzystało, jego rola została wycięta z filmu.

Niestety Kenny Baker, który wystąpił jako R2-D2 w sześciu filmach cyklu Gwiezdne wojny, zmarł w 2016 roku w wieku 81 lat po długiej chorobie.

Zeszyt 1: Głowa i prawa noga R2-D2

Części z tym zeszytem: podstawowa płyta czołowa fotoreceptora, górna zewnętrzna płyta prawej nogi, czarne śruby (3 szt), srebrne śruby (6 szt). Śrubokręt, płyta czołowa wskaźnika stanu procesora, moduł LED wskaźnika stanu procesora fotoreceptora, mocowanie modułu LED, przewód zasilający do modułu LED.
Zamontuj zestaw diod LED w mocowaniu, aby trójstykowe gniazdo pasowało do prostokątnego otworu w mocowaniu, a trzy otwory w module zrównają się z pasującymi otworami na śruby w mocowaniu, jak pokazano w kroku 1 w zeszycie.

Trzymając zespół razem, wkręć jedną z mniejszych czarnych śrub do każdego z trzech otworów na tyle, aby utrzymać moduł na miejscu. Nie dokręcaj śrub zbyt mocno, bo możesz popsuć mocowanie.

Odkręć skręt drutu utrzymującego razem przewód zasilający.
Połączenia LED - z tyłu zestawu wskaźników LED znajduje się trójstykowe gniazdo, które „wystaje” przez prostokątny otwór w uchwycie. To łączy moduł z wewnętrznym okablowaniem.

Porównaj wtyczki na każdym końcu przewodu. Mniejsza wtyczka (jak pokazano w kroku 4) pasuje do gniazda w zestawie wskaźników LED, a druga zostanie wykorzystana do podłączenia zestawu do obwodu sterowania.

Wciśnij mniejszą wtyczkę na końcu przewodu zasilającego do gniazdka, upewniając się, że wtyczka została podłączona we właściwy sposób, tak aby zatrzasnęła się na swoim miejscu, jak pokazano na wstawionym zdjęciu w kroku 5.
Krok 6 pokazuje, jak powinien wyglądać finalny efekt naszej pracy.

Ten zeszyt został już zakończony, pamiętajcie, że części, których nie użyliście przy tworzeniu należy przechowywać do dalszego użytku!

Zeszyt 2: Prawa noga R2-D2

Części z zeszytem: stabilizator, smarowniczki (2 szt), łącznik ramienia hydraulicznego, zaślepka metalowa, tłok ramienia hydraulicznego, siłownik ramienia hydraulicznego, środkowa płyta prawej nogi.
Zbierz części z tego wydania wraz z prawą górną płytką i srebrnymi śrubami z wydania 1, jak pokazano w kroku 1.

Weź stabilizator i wyrównaj go ze szczeliną po prawej stronie płytki, upewniając się, że jest on prawidłowy, jak pokazano w kroku 2. Wciśnij dwa małe występy z tyłu stabilizatora do pasujących otworów w płytce barkowej.

Odwróć zespół i włóż dwie srebrne śruby przez otwory z tyłu płyty barkowej do występów stabilizatora. Dokręć je na tyle, aby mocno przytrzymywały stabilizator.

Weź jeden ze stabilizatorów i dopasuj go do górnego wgłębienia w płycie górnej, upewniając się, że bolce z tyłu pasują do kształtu szczeliny na dziurkę. Wcisnąć stabilizator na miejsce.
Odwróć część i użyj srebrnej śrubki, aby zamontować część na swoim miejscu. W otworze po przeciwnej stronie stabilizatora umieść jeden z dwóch smarowniczek. Następnie powtórz krok 4 i 5 z drugą ze smarowniczek.


Płyta naramienna powinna teraz wyglądać tak, jak pokazano na drugim zdjęciu w kroku 5.
Tłok ramienia hydraulicznego ma otwór w kształcie litery „D”, pasujący do końca siłownika ramienia hydraulicznego. Umieść w otworze niewielką ilość kleju cyjano-akrylowego (np. klej Kropelka), a następnie wciśnij tłok ramienia do końca siłownika ramienia, jak pokazano na drugim zdjęciu w kroku 6.

Dopasuj dwa bolce siłownika ramienia hydraulicznego do pasujących otworów w środku zewnętrznej płytki prawej nogi, upewniając się, że część została prawidłowo obrócona, jak pokazano w kroku 7.
Odwróć część i użyj dwóch srebrnych śrubek, aby przymocować połączony siłownik ramienia hydraulicznego do zewnętrznej płytki prawej nogi.

Mała nasadka ma kołek, który pasuje do otworu w łączniku ramienia hydraulicznego. Nałóż niewielką ilość kleju na bolec gumowej zaślepki, a następnie wciśnij zaślepkę do otworu łącznika ramienia, jak pokazano na drugim zdjęciu w kroku 9.
Dopasuj nacięcie z boku łącznika ramienia hydraulicznego do rowków na powierzchni na końcu tłoka ramienia hydraulicznego, jak pokazano na wstawce na zdjęciu w kroku 10. Umieść w tym miejscu odrobinę w szczelinie, wsuń na niego łącznik ramienia hydraulicznego, następnie mocno dociśnij lub unieruchom części, aż klej wyschnie.

Aby zobaczyć, jak noga R2-D2 będzie pasować do siebie, możesz wziąć zespół płyty naramiennej z kroku 5 i przetestować wpasowanie bolców z tyłu w pasujące otwory w zewnętrznej płycie prawej nogi.
Ten zeszyt został zakończony. Płyta naramienna nie została zamontowana na stałe, więc uważaj, aby nie wypadła przypadkowo.

Ostrożnie przechowuj pozostałe części do użytku przy montażu kolejnych części.

W kolejnych częściach zajmiemy się budową głównego fotoreceptora (zeszyt 3) oraz podłączeniem wskaźnika stanu procesora (zeszyt 4).

Wszystkie szczegóły na temat kolekcji znajdziecie w naszym specjalnym wpisie, który znajdziecie tutaj>>.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie kolekcji lub budowy modelu R2-D2 to zapraszamy do kontaktu przez maila: swiatstarwars@onet.pl lub w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku>>.

Zamów kolekcję na stronie De Agostini>>, wykorzystując nasz indywidualny kod: R2D2SWIAT i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

Bardzo Was do tego zachęcam, ponieważ frajda przy budowie R2-D2 jest ogromna! :)

Zobacz inne odsłony Dziennika budowy R2-D2:

Dziękujemy DeAgostini za przekazanie egzemplarzy kolekcji do recenzji.

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars: Zbuduj swojego R2-D2 #1-2
Tłumaczenie: Karolina Marcinkowska, Dorota Budkiewicz
Data premiery: 12 lutego 2020 (#1), 26 lutego 2020 (#2)
Wydawnictwo: DeAgostini Publishing
Liczba stron: 16
Oprawa: miękka
Cena: 2,99 PLN (#1), 19,99 PLN (#2)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!