FILMY I SERIALE

środa, 24 lutego 2021

Dziennik budowy R2-D2 #11: Zeszyty 32-33-34-35 | Star Wars: Zbuduj swojego R2-D2

Witamy w naszym pierwszym prawdziwym Dzienniku budowy, który powstał dzięki serii Zbuduj swojego R2-D2 od wydawnictwa De Agostini. W jedenastym wydaniu Dziennika budowy R2-D2 przyjrzymy się elementom z zeszytów 32, 33, 34 oraz 35. Nie chcemy tylko dać Wam instrukcji ze składania tego modelu, ale także porady i wskazówki, które powstają na podstawie naszych własnych błędów i pomyłek, które pojawiają się w trakcie składania droida R2-D2 wiernego kompana droida protokolarnego C-3PO. Miłej zabawy! 🙂
Zeszyt 32: Czujnik na podczerwień, śruby i nakrętki:
Wydanie numer 32 zawiera czujnik na podczerwień, pakiet śrubek (34 sztuki) i nakrętek (15 sztuk).
Montaż czujnika na podczerwień:
Weź element z wydania 31, dostarczony tym razem czujnik na podczerwień i jed z czarnych śrubek samogwintujących o wymiarach 2,3 x6 mm.
Zainstaluj czujnik we właściwym miejscu. Białe gniazdo na krawędzi płytki drukowanej pasuje do wgłębienia w listwie. Przymocuj czujnik do obudowy stopy za pomocą śrubki samogwintującej 2,3 x 6 mm. Weź wtyczkę na końcu kabla odpowiadającego za zasilanie podczerwieni i podłącz ją do gniazdka, upewniając się, że jest dociśnięta do samego końca.


Składanie części z tego zeszytu jest już zakończone.

Ostrożnie przechowuj wszystkie pozostałe części w bezpiecznym miejscu do wykorzystania w przyszłości.

Zeszyt 33: Szkielet kopuły i płyta stopy:
Wydanie numer 33 zawiera łuk dolnego pierścienia szkieletu kopuły, dwa kable typu powerbus oraz dolną płytę prawej stopy.

Zamykamy stopę:
Dopasuj podstawę stopy do zespołu z wydania 32. Wciśnij podstawę stopki na miejsce, upewniając się, że przezroczyste i czarne diody LED czujnika na podczerwień pasują do dwóch otworów w podstawce. Zamocuj podstawę stopy za pomocą sześciu czarnych śrubek samogwintujących o wymiarach 2,3 x 6 mm. Dokręć śrubki we wszystkich sześciu otworach wokół krawędzi podstawy stopki.
Montujemy pierścień:
Weź łuk pierścienia dostarczony z tym numerem wraz z łukami pierścienia dołączonymi do numerów 23 i 25, przygotuj sześć srebrnych śrubek o wymiarach 2 x 4 mm z numerów 28 i 32 oraz trzy płytki łączące, które zostały dostarczone z numerami 23 i 25.

Przykręć płytkę łączącą do końca łuku pierścienia z wydania 23, upewniając się, że zostało dopasowane po stronie przeciwnej do wybitego numeru części. Dopasuj koniec ramy pierścienia z wydania 25 do pasującego połączenia na tzw. jaskółczy ogon na końcu poprzedniego łuku. Przykręć koniec do płytki łączącej, aby połączyć łuki. Przykręć płytki do pozostałych końców właśnie połączonych łuków. Przykręć łuk pierścienia z tego wydania do obu płytek łączących, aby zakończyć montaż całego łuku pierścienia.
Zakładamy pierścień:
Przykręć gotowy pierścień zmontowany w poprzednim kroku do górnej części kopuły, zgodnie z wydaniem 25. Będziesz potrzebować do tego 15 srebrnych śrubek i nakrętek o wymiarach 2 x 6 mm dostarczonych z numerem 32.

Przytrzymaj gotowy pierścień z płytkami łączącymi skierowanymi w stronę zmontowanej obudowy kopuły. Dopasuj oba elementy, dopasowując trójkątny symbol na pierścieniu do wskaźnika na kopule. Wciśnij pierścień na miejsce. Upewnij się, że pierścień pasuje na całej powierzchni.
Zamontuj nakrętkę w sześciokątnym wycięciu w jednym z otworów mocujących w ramie dolnej części kopuły. Trzymając nakrętkę na miejscu, przykręć srebrną śrubkę od spodu ramy pierścienia. Dopasuj nakrętki i śruby do wszystkich pozostałych 14 otworów mocujących pierścień do szkieletu kopuły.


Składanie części z tego zeszytu jest już zakończone.

Ostrożnie przechowuj wszystkie pozostałe części w bezpiecznym miejscu do wykorzystania w przyszłości.

Zeszyt 34: Elementy prawego ogniwa paliwowego:
Wydanie numer 34 zawiera zewnętrzną i wewnętrzną płytkę prawego ogniwa paliwowego,  \przewód testowy silnika, dwie szybkozłączki układu paliwowego, 2 krótkie i 2 długie zaślepki.
Sprawdzamy silnik napędowy:
Przygotuj zmontowaną nogę, kabel testowy, pojemnik na baterię oraz płytkę drukowaną. Podłącz pojemnik na baterie do gniazdka z oznaczeniem POWER na płytce drukowanej. Z przewodu zdejmij drucik spinający go. Mniejsze złącze trzeba podłączyć do gniazdka z oznaczeniem OUT, który znajduje się na płytce testowej. Teraz noga: odłącz kabel napędu od gniazdka na silniczku. Uwaga! Tę czynność musicie wykonać bardzo ostrożnie, żeby nie połamać plastikowego gniazdka! Następnie w tym samym gniazdku umieść wolną wtyczkę od złącza przewodu testowego.
Włącz pojemnik z bateriami i naciśnij przycisk S2 na płytce testowej. Silniczek powinien pracować powoli obracając kołem napędowym. Odłącz kabel testowy od silnika i podłącz ponownie kabel napędowy silnika, który wcześniej odłączałeś/. Nie zapomnij wyłączyć pojemnika na baterie!

Montaż ogniwa paliwowego:
Przygotuj zmontowaną nogę, dołączone z tym numerem części, dwa kable typu powerbus z wydania 33 i osiem czarnych śrubek samogwintujących o wymiarach 2,3 x 6 mm. Na sam początek wciśnij dwie dłuższe zaślepki w dolne otwory na śruby w nodze R2-D2. Wciśnij dwie z krótszych zaślepek w pozostałe dwa otwory na śrubki w nodze droida. Użyj pozostałych czterech krótszych zaślepek, aby zakryć kolejne 4 otwory na śrubki w dolnej tylnej pokrywie nogi nad silniczkiem koła.
Weź jedną z dwóch szybkozłączek i włóż ją z przodu płytki wewnętrznej osłony ogniwa paliwowego, upewniając się, że jest we właściwej pozycji. Wciśnij mocno złączkę na swoje miejsce. Dopasuj wewnętrzną pokrywę do nogi, wyrównując cztery otwory mocujące, aby można było wkręcić w nie śrubki samogwintujące. Następnie dokręć wszystkie cztery śrubki na swoje miejsca.
Umieść drugą szybkozłączkę z przodu płytki zewnętrznej osłony ogniwa paliwowego. Dopasuj zewnętrzną osłonę do zamontowanej już wewnętrznej osłony, upewniając się, że cztery kołki montażowe pasują do siebie. Za pomocą czterech czarnych śrubek samogwintujących zamocuj zewnętrzną pokrywę.

Przygotuj dwa kable typu powerbus dostarczone z wydaniem 33. Włóż koniec jednego kabla do górnego gniazda w stopce. Włóż drugi koniec kabla do wewnętrznego gniazda ogniwa paliwowego. Włóż końcówki drugiego kabla typu powerbus do dwóch pozostałych otworów. Te kable po prostu wkładamy, więc upewnij się, że są dobrze włożone i nie wypadną.

Składanie części z tego zeszytu jest już zakończone.

Ostrożnie przechowuj wszystkie pozostałe części w bezpiecznym miejscu do wykorzystania w przyszłości.
Zeszyt 35: Schowek na miecz świetlny:
Wydanie numer 35 zawiera prawą i lewą stronę obudowy, dwa zatrzaski, dwie sprężyny, dwie podkładki, zaślepkę oraz kolejny pakiet śrubek.
Montujemy schowek na miecz świetlny:
Przygotuj prawą stronę schowka na miecz świetlny, zatrzask, sprężynę i podkładkę oraz czarną śrubkę samogwintującą o wymiarach 2,3 x 6 mm, weź zatrzask i dopasuj go z wystającym kółkiem w pobliżu górnego końca osłony. Zamocuj zatrzask na kółku, tak aby jego dwie zakrzywione krawędzie znalazły się w szczelinach osłony. Załóż sprężynę na kołek. Przełóż śrubkę przez otwór w podkładce i włóż ją do otworu w kołku. Przykręć mocno podkładkę do końca kołka tak, aby lekko docisnęła sprężynę.
Powtórz powyższe używając drugiej połowy rurki i tego samego zestawu części.

Weź kolejne pięć czarnych śrubek samogwintujących o wymiarach 2,3 x 6 mm, aby połączyć dwie połówki osłony miecza świetlnego. Dopasuj krawędzie osłony razem z obydwoma zaczepami na jednym końcu. Złóż części razem, wyrównując pięć otworów mocujących. Skręć osłonę we wszystkich pięciu punktach.

Składanie części z tego zeszytu jest już zakończone.

Ostrożnie przechowuj wszystkie pozostałe części w bezpiecznym miejscu do wykorzystania w przyszłości.

O droidzie R2-D2:
R2-D2 lub Artoo-Detoo (w skrócie R2) to fikcyjna postać we wszechświecie Gwiezdnych wojen stworzona przez George'a Lucasa. R2-D2, droid astromechaniczny, jest główną postacią we wszystkich filmach Gwiezdnych wojen, a także jedną z pierwszych postaci, która pojawiła się w pierwszym filmie sagi, Nowej nadziei. Wraz z towarzyszącym mu droidem protokolarnym C-3PO, towarzyszy lub wspiera Anakina Skywalkera, Luke'a Skywalkera, Księżniczkę Leię, Padmé Amidalę, Rey, Hana Solo, Chewbaccę i Obi-Wana Kenobiego i wiele innych postaci w różnych punktach sagi Star Wars.

Nazwa droida powstała, gdy Lucas kręcił jeden ze swoich wcześniejszych filmów, Amerykańskie graffiti. Edytor dźwięku Walter Murch podobno jest odpowiedzialny za wypowiedź, która została później nazwą droida. Murch poprosił o Reel 2, Dialog Track 2, w skrócie R-2-D-2. Lucas, który był w pokoju i zdrzemnął się, pracując nad scenariuszem do Gwiezdnych wojen, natychmiast obudził się, gdy usłyszał tę prośbę, a po zapytaniu o wyjaśnienie stwierdził, że to wspaniałe imię, po czym natychmiast wrócił do spania.

Oprócz filmów sagi Gwiezdne wojny R2-D2 zalicza wiele cameo w kilku innych filmach, takich jak Star Trek i Star Trek into Darkness, Bliskie spotkania trzeciego stopnia. W Poszukiwaczach Zaginionej Arki, widziany jest na ścianie pokoju zawierającego Arkę oraz w Transformers: Zemsta Upadłych. R2 miał zostać głównym bohaterem pierwszego filmu The Lego Movie, ale Disney nabył prawa do Gwiezdnych wojen w 2012 roku i nie pozwolił, by studio go wykorzystało, jego rola została wycięta z filmu.

Niestety Kenny Baker, który wystąpił jako R2-D2 w sześciu filmach cyklu Gwiezdne wojny, zmarł w 2016 roku w wieku 81 lat po długiej chorobie.

Kolekcja:
Wszystkie szczegóły na temat kolekcji Zbuduj swojego R2-D2 znajdziecie w naszym specjalnym wpisie, który znajdziecie tutaj>>.

Zamów kolekcję ZBUDUJ SWOJEGO R2-D2
na stronie De Agostini>> wykorzystując
nasz indywidualny kod: R2D2SWIAT
i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

Bardzo Was do tego zachęcam, ponieważ frajda przy budowie R2-D2 jest ogromna i po roku tego zdania nie zmieniłem! :)

Zobacz poprzednie odsłony Dziennika budowy R2-D2:
Szczegóły:
Tytuł: Star Wars: Zbuduj swojego R2-D2: #32, 33, 34, 35
Tłumaczenie: Dorota Budkiewicz
Wydawnictwo: De Agostini Publishing
Data premiery: 13 stycznia 2021 (#32), 27 stycznia 2021 (#33), 10 lutego 2021 (#34), 17 lutego 2021 (#35)
Liczba stron: 16
Oprawa: miękka
Cena: 39,99 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!