FILMY I SERIALE

czwartek, 4 marca 2021

Star Wars Rebels: Servants of the Empire 3: Imperial Justice - Jason Fry - recenzja

Książkowa seria Słudzy Imperium zajmuje się przede wszystkim poszukiwaniem przez Zare Leonisa jego zaginionej siostry Dhary. Ten wątek jest oczywiście nadal obecny, ale wydaje się, że zszedł na drugi plan. W naszych recenzjach dotarliśmy do trzeciego tomu cyklu Servants of the Empire. Książka Imperialna sprawiedliwość Jasona Fry kontynuuje wątki z poprzednich tomów, a każdego kto ich jeszcze nie przeczytał obowiązuje zasada: uwaga na spoilery.
Opis dostarczony przez wydawnictwo:
ZARE LEONIS PRÓBUJE… zostać uznanym za wzorowego kadeta w Imperialnej Akademii na Lothalu. Tylko w ten sposób może zachować swój prawdziwy cel w tajemnicy: chce dowiedzieć się, co stało się z jego siostrą. Zare ma również zamiar obalić Imperium. Otrzymuje wsparcie od swojej niezwykle utalentowanej technicznie dziewczyny Merei, która nie boi się podejrzanych postaci w najciemniejszych zakątkach stolicy. Ramię w ramię, Zare i Merei ryzykują wszystko, aby przeciwstawić się Imperium i jego poplecznikom.

Zare Leonis i Merei Spanjaf znajdują się pod coraz większą presją. Własna matka Merei poluje na nią, nie wiedząc o tym, a sama Merei coraz bardziej zagłębia się w nielegalne machinacje bandy przestępców Laxo. Tymczasem Zare nadal gra lojalnego żołnierza, aby zostać przeniesionym do Akademii na Arkanis.

Ta książka zawiera więcej elementów historii Merei niż o Leonisie, dzięki temu sprawia, że jest jeszcze bardziej interesująca. Napięcie jest dobre, ale niestety nie tak dobre, jak w tomach 1 i 2, a fabuła jest czasami nieco przeciągnięta. Mimo wszystko zakończenie obu wątków jest nieco zaskakujące i już nie mogę się doczekać lektury finałowego tomu Sekretna akademia.
Okładka wydania niemieckiego.
Bohaterowie drugoplanowi, czyli kapitan Roddance i kadet Oleg są tutaj szczególnie dobrzy. Podejrzewają i próbują zwabić w pułapkę Zare’a Leonisa różnymi działaniami. Możesz także poczuć zwiększoną obecność imperialnej armii i ich misji znalezienia rebeliantów. Podczas tych misji Zare musi robić rzeczy, które są sprzeczne z jego przekonaniami, a tym samym zagrażają jego kamuflażowi.
W tym tomie także mamy nawiązania, choć trochę mniejsze, do serialu Star Wars Rebelianci. W odcinku Wizja nadziei Zare ponownie spotyka „Dev Morgana”, alias Ezrę Bridgera, aby opowiedzieć mu o misji w dawnym budynku Senatu. W tym tomie widzimy tę scenę z punktu widzenia Zare Leonisa i oczywiście jest ona wspaniale rozszerzona przez Jasona Fry bez zakłócania odcinka serialu i zniekształcania jego fabuły. Pasuje jak mały kawałek układanki na dużym obrazie.

Ponieważ książka mi się spodobała, ale nie była tak dobra jak poprzednie tomy, to niestety nie mogę przyznać jej takiej samej oceny, jak w przypadku 1 i 2 tomu. Imperial Justice otrzymuje ode mnie ocenę 8 na 10 i rekomendację jako książka do przeczytania.

Ocena: 8/10
Fabuła: 8/10
Postacie: 9/10
Jakość wydania: 9/10

Dziękuję wydawnictwu Panini Verlags GmbH za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.
Ich danke Panini Verlags GmbH für die freundliche Bereitstellung des Rezensionsexemplars.

Recenzje poprzednich tomów:
Szczegóły:
Tytuł: Star Wars. Rebelianci: Słudzy Imperium 3: Imperialna sprawiedliwość
Tytuł niemiecki: Star Wars. Rebels: Diener des Imperiums 3: Imperiale Gerechtigkeit
Tytuł oryginalny: Star Wars. Rebels: Servants of the Empire 3: Imperial Justice
Autor: Jason Fry
Tłumaczenie: Dominik Kuhn
Wydawnictwo: Panini Verlags GmbH
Data premiery: 12 października 2015
Liczba stron: 176
Oprawa: miękka
Cena: 6,99 € / 43,50 PLN (wersja angielska)

Gdzie kupić:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!