Recenzja - Star Wars™: Infografiki - Virgile Iscan

Książka Star Wars™: Infografiki to zbiór grafik, przedstawiający świat oryginalnej trylogii i trylogii prequeli w formie kolorowych grafik. Autorem tej publikacji jest Virgile Iscan, ilustracje wewnątrz stworzył Antoine Béon, zaś tłumaczeniem na język polski zajął się Piotr Szpakowski.
Na początku trzeba zaznaczyć, że książka należy do Legend. Po raz pierwszy została wydana we wrześniu 2015 roku przez francuskie wydawnictwo Hachette Pratique. Rok później, w maju 2016 roku książka trafiła do Wielkiej Brytanii, gdzie ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont Books. I kolejny rok później, za sprawą wydawnictwa AMEET, dotarła również do Polski. Polska okładka została zaczerpnięta z francuskiego wydania.

Z pierwszego działu pt: Informacje ogólne dowiemy się kilku interesujących rzeczy. Przypomnimy sobie uszczerbki na zdrowiu najważniejszych bohaterów z epizodów I-VI. Ciekawie prezentują się również strony z liczbą kwestii, które dany bohater powiedział w poszczególnych epizodów czy pierwsze i ostatnie słowo z napisów początkowych, liczbę wersów, czasowników itp., które się w nich pojawiły.

Drugi i trzeci dział dotyczą kolejno oryginalnej trylogii i trylogii prequeli. Schemat budowy tych działów jest podobny, pierwszy i ostatni temat to Podróże bohaterów i Przebieg ostatniej bitwy. Mi do gustu przypadł właśnie temat Przebieg ostatniej bitwy, gdzie szczegółowo, minuta po minucie, sekunda po sekundzie, opisany jest przebieg ostatniej bitwy w filmie. Wspaniała rzecz!

Bardzo podobają mi się grafiki, których w książce jest mnóstwo! Na szczególną uwagę zasługuje plan kantyny w Mos Eisley, która jest wykonana świetnie i w ciekawy sposób ilustruje rozmieszczenie stołów czy miejsc siedzących.

Polskie wydanie niestety nie jest najlepsze. W jednym miejscu dowiadujemy się, że w części IV (!) Darth Vader stracił prawą dłoń z rąk Luke'a Skywalkera (str.35). Kolejny błąd to tworzenie nowej matematyki, 2+3+1 daje nam 12 (str.89). Te błędy powinny zostać wychwycone na etapie korekty, tak się jednak nie stało. Miejmy nadzieję, że wydawnictwo AMEET poprawi te błędy w dodrukach.

Ogólna ocena: 7/10
Informacje: 8/10
Grafiki: 9/10
Jakość wydania: 5/10

Dziękuję wydawnictwu AMEET za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars™: Infografiki
Autor: Virgile Iscan
Ilustracje: Antoine Béon
Tłumaczenie: Piotr Szpakowski
Wydawnictwo: AMEET
Data premiery: 26 kwietnia 2017
Liczba stron: 128
Oprawa: twarda
Cena: 39,99 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

6 komentarzy:

 1. chciałem się zaopatrzyć, ale te błędy... cierpię katusze jak to widzę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie to książka jest świetna i te kilka błędów nie wpływa znacząco na jej odbiór.
   Informacje o błędach przekazałem wydawnictwu.

   Usuń
 2. Błędy dosłownie na każdej stronie...Po prostu porażka... Same grafiki też nic ciekawego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno ciekawsze od innych pozycji dostępnych na rynku. ;)

   Usuń
 3. Pozycja słabiuteńka niestety i wydana o dobrych kilka lat za późno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo słaba nie jest, kilka ciekawych elementów tam znajdziemy.

   Usuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger