Recenzja - LEGO® Star Wars™: Kroniki Mocy - Adam Bray, David Fentiman, Cole Horton

Książka LEGO® Star Wars™: Kroniki Mocy to kolejna po Kronikach Yody (RECENZJA) i Ciemnej strony Mocy (RECENZJA) książka z minifigurką LEGO® oraz zawartością opisującą najciekawsze fakty dotyczące galaktyki LEGO® Star Wars™ oraz klockowych faktów o zestawach LEGO® Star Wars™ z naszego świata. Autorami książki są Adam Bray, David Fentiman i Cole Horton.
Zacznijmy od grafiki widocznej na stronach 2-3. Przedstawia ona najważniejszych bohaterów i pojazdy Jasnej (lewa strona) i Ciemnej (prawa strona) strony Mocy. Centralnymi postaciami są Rey oraz Kylo Ren, co wygląda świetnie, a cała grafika jest piękna! Kolejne strony przedstawiają historię galaktyki Star Wars™, od czasów Mrocznego widma, przez seriale Gwiezdne wojny™: Wojny klonów i Star Wars™: Rebelianci aż do Przebudzenia Mocy, filmu, który podbił serca wielu fanów. Chronologia przedstawia najważniejsze wydarzenia wraz z grafiką z postaciami LEGO® i krótkim opisem wspomnianych wydarzeń.

Opisy postaci, pojazdów i wydarzeń są napisane zaskakująco dobrze. Czytelnik podczas lektury książki z pewnością nie będzie narzekać na nudę, a dodatkowe ciekawostki ze świata Star Wars™ i fakty dotyczące zestawów LEGO® Star Wars™ spowodują, że czytanie będzie sprawiać przyjemność.
Obok bardzo dobrych opisów świetnie prezentuje się również warstwa graficzna Kronik Mocy. Grafiki stworzone specjalnie dla tego wydania z klocków LEGO® są ładne i wyraźne. Wiele fotografii opatrzonych jest humorystycznymi tekstami, które potrafią być śmieszne, jednak nie zawsze.

Tak prezentuje się figurka dołączona do wydania:
Polskie wydanie od AMEET, jak zawsze, stoi na najwyższym poziomie. To kolejna książka, które potwierdza, jak świetnym wydawnictwem jest AMEET – brak literówek czy błędów w tłumaczeniu (to zasługa świetnej Anny Hikiert), twardo-okładkowe wydanie na bardzo dobrym papierze – to jakość, do której wydawnictwo nas przyzwyczaiło.

Ogólna ocena: 8/10
Tekst: 8/10
Zdjęcia: 9/10
Jakość wydania: 10/10

Dziękuję wydawnictwu AMEET za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Szczegóły:
Tytuł: LEGO® Star Wars™: Kroniki Mocy
Autorzy: Adam Bray, David Fentiman, Cole Horton
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: AMEET
Data premiery: 28 października 2016
Liczba stron: 96
Oprawa: twarda
Wymiary: 283x236 mm
Cena: 59,99 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger