Recenzja - LEGO® Star Wars™: Czas Rebelii (Luke Skywalker - Held der Rebellen) - Ace Landers

LEGO® Star Wars™: Czas Rebelii to książeczka, w której znajdziemy trzy opowiadania: Misja Łotrów, Wielka Galaktyczna Pułapka oraz Polowanie na Luke'a autorstwa Ace'a Landersa. W porównaniu z innymi książeczkami z opowiadaniami Ace'a Landersa żadne z trzech opowiadań nie jest powiązane z konkretnym epizodem Star Wars. Dodatkowo, na końcu publikacji znajdziemy quiz podsumowujący naszą wiedzę nabytą w trakcie lektury Czasu Rebelii.
Każde z opowiadań jest dłuższe od poprzedniego. Opowieści są bardzo śmieszne i interesujące, dzięki temu mali fani nawet przez chwilę nie będą się nudzić poznają historię opowiedzianą w inny sposób, charakterystyczny dla publikacji LEGO. Wyróżnikiem jest humor, dużo humoru! Jest to duży plus i mocna strona tego wydania. Czytelnicy, którzy oczekują od publikacji LEGO humoru, nie zawiodą się podczas czytania Czasu Rebelii.

Ciekawym rozwiązaniem są strony z informacjami o bohaterach i wydarzeniach z sagi. Dzięki nim fani przypomną sobie podstawową wiedzę o księżniczce Lei, przywódcach Rebelii, armii Sojuszu czy Hanie Solo.

Kolejnymi plusami wydania są okładka, Luke Skywalker i myśliwce błyszczą się i przejeżdżając po nich palcem, możemy poczuć drobne wybrzuszenia, fajne rozwiązanie. Bardzo ciekawie prezentują się rysunki. Stanowią one kolejny element humorystyczny w wydaniu.
Polskie vs niemieckie wydanie:
Niemieckie wydanie nosi tytuł: Luke Skywalker – Held der Rebellen (Luke Skywalker – Bohater Rebelii) i różni się zawartością od polskiego wydania. W niemieckim znajdziemy same opowiadania i tradycyjnie słownik na końcu, nie znajdziemy tutaj quizu ani kilku stron z ciekawostkami. Niemieckie tytuły opowiadań to: Nach Rebellenart (Według sztuki rebeliantów), Die Große Galaktiche Falle (Wielka Galaktyczna Pułapka) oraz Kopfgeld auf einen Rebellen (Nagroda za rebeliantów).

LEGO® Star Wars™: Czas o Rebelii to publikacja, w której znajdziemy dużo humoru i ciekawych rozwiązań fabularnych. Dużymi plusami wydania są okładka oraz informacje o bohaterach i humorystyczne grafiki wewnątrz! Książeczka zarówno dla młodszych, jak i starszych fanów.

Ogólna ocena: 8/10
Fabuła: 7/10
Opisy: 7/10
Jakość wydania: 9/10

Dziękuję wydawnictwu AMEET za udostępnienie egzemplarza do recenzji.
Ich danke AMEET Verlag GmbH für die Bereitstellung des Rezensionsexemplares!

Szczegóły:
Tytuł: LEGO® Star Wars™: Czas Rebelii
Autor: Ace Landers
Tłumaczenie: Jacek Andrzejczak
Wydawnictwo: AMEET
Data premiery: 4 marca 2015
Liczba stron: 66
Oprawa: twarda
Cena: 19,99 PLN

Gdzie kupić:

Szczegóły:
Tytuł: LEGO® Star Wars™: Luke Skywalker – Held der Rebellen (Luke Skywalker – Bohater Rebelii)
Autor: Ace Landers
Tłumaczenie: Marc Winter
Wydawnictwo: AMEET Verlag GmbH
Data premiery: 2 listopada 2015
Liczba stron: 66
Oprawa: twarda
Cena: 7,99 € / 34,00 PLN

Gdzie kupić:
BOOKCITY (wersja niemiecka)

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger