Recenzja - LEGO® Star Wars™: Opowieści o Rebelii (C-3PO: Retter in der Not) - Ace Landers

LEGO® Star Wars™: Opowieści o Rebelii to książeczka, w której znajdziemy trzy opowiadania: Złapać Jedi!, Operacja Pa, pa, Vader oraz Najpotężniejszy droid autorstwa Ace'a Landersa. Pierwsze opowiadanie jest związane z serialem Star Wars™: Rebelianci, drugie opowiada o wydarzeniach, które dzieją się tuż po filmie Nowa nadzieja, a trzecie nie jest związane z żadnym epizodem. Dodatkowo, na końcu publikacji znajdziemy słowniczek pojęć, które pojawiły się w trzech opowiadaniach.
Każde z opowiadań ma jakieś wydarzenie, które jest punktem wyjścia dla opowiadanej historii. Opowieści są bardzo śmieszne i interesujące, dzięki temu mali fani nawet przez chwilę nie będą się nudzić poznają historię opowiedzianą w inny sposób, charakterystyczny dla publikacji LEGO®. Wyróżnikiem jest humor, dużo humoru! Jest to duży plus i mocna strona tego wydania. Czytelnicy, którzy oczekują od publikacji LEGO® humoru, nie zawiodą się podczas czytania Opowieści Rebelii.

Ciekawym rozwiązaniem jest słowniczek, umieszczony na końcu wydania. Dzięki niemu, osoby, które po raz pierwszy mają styczność z uniwersum Star Wars™, będą mogły w bardzo szybki sposób dowiedzieć się trochę o postaciach, droidach i różnych nazwach, które są przytaczane w opowiadaniach.
Kolejnymi plusami wydania są okładka, C-3PO i datapad, który trzyma błyszczą się i przejeżdżając po nich palcem, możemy poczuć drobne wybrzuszenia. Bardzo ciekawie prezentują się rysunki, są namalowane specjalnie dla tego wydania. Stanowią one kolejny element humorystyczny w wydaniu.

Niemieckie wydanie:
Niemieckie wydanie ukazało się nakładem wydawnictwa AMEET Verlag GmbH i nosi tytuł LEGO® Star Wars™: C-3PO: Retter in der Not (Ratownik w potrzebie). Tytuły opowiadań to odpowiednio: Fang den Jedi (Polowanie Jedi), Operation Vader (Operacja Vader) oraz Ein sehr gefährlicher Droide (Bardzo niebezpieczny droid) i są bliższe oryginalnym niż polskie. Z technicznych rzeczy: ten sam wymiar książeczek, ta sama jakość papieru. A co z tłumaczeniem? W niektórych fragmentach tekstu odniosłem wrażenie, że niemieckie jest przetłumaczone dokładniej i zawiera więcej informacji.

LEGO® Star Wars™: Opowieści o Rebelii to publikacja, w której znajdziemy dużo humoru i ciekawych rozwiązań fabularnych. Dużymi plusami wydania są okładka oraz słowniczek i świetne, humorystyczne grafiki wewnątrz! Książeczka zarówno dla młodszych, jak i starszych fanów.

Ogólna ocena: 8/10
Fabuła: 8/10
Opisy: 8/10
Jakość wydania: 10/10

Dziękuję wydawnictwu AMEET za udostępnienie egzemplarza do recenzji.
Ich danke AMEET Verlag GmbH für die Bereitstellung des Rezensionsexemplares!

Szczegóły:
Tytuł: LEGO® Star Wars: Opowieści o Rebelii
Autor: Ace Landers
Tłumaczenie: Jan Bitner
Wydawnictwo: AMEET
Data premiery: 8 listopada 2015
Liczba stron: 66
Oprawa: twarda
Cena: 27,99 PLN

Gdzie kupić:

Szczegóły:
Tytuł: LEGO® Star Wars: C-3PO: Retter in der Not (Ratownik w potrzebie)
Autor: Ace Landers
Tłumaczenie: Karen Gerwig
Wydawnictwo: AMEET Verlag GmbH
Data premiery: 2 listopada 2015
Liczba stron: 66
Oprawa: twarda
Cena: 7,99 € / 35,60 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger