Recenzja - LEGO® Star Wars™: Die Macht kehrt zurück/Heldenhaft im Einsatz

Dzisiaj zapraszam Was do przeczytania recenzji dwóch książeczek z serii LEGO® Star Wars™ z minifigurkami, które w Polsce ukazały się nakładem wydawnictwa AMEET. Chodzi o Kosmiczne przygody oraz Wybrańców Mocy, które w Niemczech ukazały się nakładem AMEET Verlag GmbH.
LEGO® Star Wars™. Die Macht kehrt zurück (pol. Moc powraca) to 32-stronicowa publikacja aktywizująca dla dzieci. W środku znajdziemy dwa krótkie komiksy, masę zadań do rozwiązania, plakat oraz figurkę LEGO®Żołnierz Rebelii z Hoth, która składa się z siedmiu części.

Jak powszechnie wiadomo produkcje i publikacje z logiem LEGO® Star Wars™ humorem stoją. Nie inaczej jest w Die Macht kehrt zurück. Wydanie jest przepełnione humorem. W środku znajdziemy dwa dobre i śmieszne komiksy: Die Geheime Nachricht (Tajna wiadomość), który jest powiązany z Nową nadzieją oraz Eine Lieferung für Luke (Dostawa dla Luke'a) związany z Imperium kontratakuje.
Najważniejszą część wydania są jednak zadania i łamigłówki do samodzielnego rozwiązania. Poziom łamigłówek jest adekwatny do grupy odbiorców publikacji, zadania nie są ani zbyt łatwe ani zbyt trudne. Na koniec, mali fani rozwiążą quiz, który sprawdzi ich wiedzę, jaką zdobyli podczas rozwiązywania zadań.

Dołączona do wydania figurka LEGO Żołnierz Rebelii z Hoth prezentuje się bardzo dobrze. Części wykonane są z bardzo dobrego materiału. Bardzo fajny dodatek i znakomity prezent dla kolekcjonera

Ogólna ocena: 8/10
Jakość łamigłówek: 8/10
Jakość figurki: 9/10
Jakość wydania: 10/10


LEGO® Star Wars. Heldenhaft im Einsatz (pol. Bohaterstwo w służbie) to 32-stronicowa publikacja aktywizująca dla dzieci. W środku znajdziemy dwa krótkie komiksy, mnóstwo zadań do rozwiązania, plakat oraz minifigurkę LEGO® R2-D2, która składa się z czterech części.

Jak powszechnie wiadomo produkcje i publikacje z logiem LEGO® Star Warshumorem stoją. Nie inaczej jest w Heldenhaft im Einsatz. Wydanie jest pełne humoru. W środku znajdziemy dwa śmieszne komiksy: Die Macht ist stark in ihm (Moc jest w nim silna), nawiązuje do Mrocznego widma) i Eine ungewöhnliche Mission (Niecodzienna misja), ten komiks nie jest powiązany z żadnym filmem i stanowi świetny dodatek humorystyczny.
Jednak najważniejszą częścią wydania są zadania i łamigłówki do samodzielnego rozwiązania przez małego fana. Poziom łamigłówek jest adekwatny do grupy odbiorców publikacji, zadania nie są ani zbyt łatwe ani zbyt trudne. Na koniec mali fani rozwiążą quiz, który sprawdzi ich wiedzę, jaką zdobyli.

Dołączona do wydania figurka LEGO® R2-D2 prezentuje się bardzo dobrze. Części wykonane są z bardzo dobrego materiału. Bardzo fajny dodatek, który ucieszy każdego, kto zakupi Heldenhaft im Einsatz.

Ogólna ocena: 8/10
Jakość łamigłówek: 8/10
Jakość figurki: 9/10
Jakość wydania: 10/10

Polskie vs niemieckie wydanie:
Zgodnie z tradycją, niemieckie wydanie recenzowanych książeczek zostało wydrukowane na lepszym, grubszym i mniej śliskim papierze. Minifigurki są identyczne, nie ma różnicy między polskim, a niemieckim wydaniem. Jednak, jeśli chodzi o jakość wydruku, to niemieckie wydanie jest zdecydowanie lepsze.
LEGO® Star Wars. Die Macht kehrt zurück oraz LEGO® Star Wars™: Heldenhaft im Einsatz to pozycje idealne dla małych fanów, którzy lubią rozwiązywać gwiezdnowojenne szarady. Dodatki w postaci minifigurek LEGO® Star Wars doskonale uzupełniają te wydania, dzięki którym stają się jeszcze bardziej atrakcyjne, nawet dla starszych fanów.

Dziękuję wydawnictwu AMEET Verlag GmbH za udostępnienie egzemplarza do recenzji.
Ich danke AMEET Verlag GmbH für die Bereitstellung des Rezensionsexemplares!

Szczegóły:
Tytuł: LEGO® Star Wars™: Die Macht kehrt zurück (Moc powraca)
Wydawnictwo: AMEET Verlag GmbH
Tłumaczenie:Nina Pühl
Data premiery: 28 lipca 2016
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka
Cena: 7,99€/34,80 PLN

Gdzie kupić:

Szczegóły:
Tytuł: LEGO® Star Wars. Heldenhaft im Einsatz (Bohaterstwo w służbie)
Wydawnictwo: AMEET Verlag GmbH
Tłumaczenie: Nina Pühl
Data premiery: 24 marca 2016
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka
Cena: 7,99€/34,80 PLN

Gdzie kupić:


Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger