8 postaci Marvela, które zmieniły galaktykę Star Wars™!

Poznaj panią archeolog, droidy i obcych z komiksów Marvela, które miały duży wpływ na Galaktykę!

Komiksy Star Wars™ od Marvela stały się ważnym elementem budowania uniwersum Star Wars. Poboczne wątki przedstawiają historie powstawania Rebelii czy Ruchu Oporu, ale także wprowadzają zupełnie nowe postacie, a każda z nich dodaje ciągłości i spójności uniwersum w niepowtarzalny sposób.
Kilka z tych komiksów wprowadziło postacie, które miały szczególne znaczenie w życiu znanych i wybitnych postaci w Rebelii, Ruchu Oporu, Imperium i Najwyższym Porządku.

*uwaga na spoilery!*

1. Dr. Aphra
Darth Vader nie zawsze był kompetentnym i przerażającym wojownikiem. Po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci stracił zaufanie Imperatora Palpatine'a, co spowodowało, że zaczął tworzyć plany budowy własnej armii. Udało mu się to zrobić po spotkaniu z Doktor Aphrą, panią archeolog, specjalizującą się  w przywracaniu oraz przeprogramowaniu starych droidów i broni.  Z jej pomocą Vader był w stanie znaleźć zasoby niezbędne do stworzenia własnej armii robotów. Aphra jest również ważna ze względu na jej solowy komiks. Jest pierwszym ważnym bohaterem, który nie pojawił się w filmie, a dostał własną serię komiksową, stając się jednym z najnowszych i najbardziej intrygujących bohaterów Gwiezdnych Wojen.

2. O-MR1
Droid trzymany w niewoli w celu dostarczenia ważnych informacji dla Ruchu Oporu, O-MR1 (lub Omri) został zaprojektowany do pracy w Najwyższym Porządku i znajdował się pod opieką C-3PO podczas przewodu do bazy Ruchu Oporu. On, Threepio i kilka innych droidów rozbiło się na planecie podczas przelotu do bazy, co spowodowało, że droidy zaczęły współpracować ze sobą, starając się przetrwać trudne warunki planety i sprowadzić pomoc.

Omri i Threepio spędzili wiele czasu na dyskusji nad moralnością droida i nad tym, jak mogą istnieć po przeciwnych stronach. Postanowili nie zważać, że obaj służą komu innemu i zaprzyjaźnili się. Przyjaźń droidów nie trwała zbyt długo, ponieważ Omri poświęca się, by umożliwić C-3PO uratowanie się. Po utracie ramienia złoty droid protokolarny otrzymuje czerwoną rękę z resztek szczątków swojego nowego przyjaciela i nosi ją jako hołd przyjaźni i droidowi, który ocalił mu życie.


3. Shara Bey
Ważny pilot dla Rebelii, Shara Bey walczyła w bitwie o Endor, a następnie służyła w kilku misjach u boku Lei Organy czy Luke'a Skywalkera, aby zniszczyć resztki Imperium. Jej podróż zaczęła się na lesistym księżycu Endora, a skończyła na Naboo, zaś umiejętności pilotażu uratowały jej życie wiele razy. Jest matką Poe Damerona, który sam stał się znanym i cenionym pilotem Ruchu Oporu, swoje umiejętności odziedziczył po swojej mamie.

4. L'ulo
Chociaż wpływ L'ulo na galaktykę nie jest tak duży jak innych osób z tej listy, to wciąż ma znaczący wpływ na życie istotnych osób, zarówno Rebelii, jak i Ruchu Oporu. Obcy Duros początkowo służył w Rebelii wraz z Sharą Bey, później, wraz z Eskadrą Czarnych na czele z Poe Dameronem, pomagał ustalić miejsce pobytu Lor San Tekki. L'ulo był cennym przyjacielem zarówno dla Shary, jak i dla Poego.

5. Pash Davane
Inżynier wysiedlony na planecie Skorii-Lei w wyniku wojny pomiędzy Rebelią i Imperium, Pash Davane jest ohydną postacią, która uratowała ciężko ranną Leię Organę, ukrywając księżniczkę w swoim domu. Pomimo sprzeczności z galaktyczną polityką, Davane pomogła Leii uciec przed szturmowcami, którzy polowali na nią, a po uzasadnieniu, że warto ryzykować własne życie, jeśli tylko przyniesie to galaktyce nadzieję, dołączyła do Rebelii.

6. Loo Re Anno
Członek starożytnego wyścigu obcych, Loo Re Anno jest znany z tego, że jest jednym z najstarszych i najlepszych zawodników w słynnej rundzie Dragon Void. Niebezpieczny wyścig - Dragon Void - zwraca uwagę najlepszych pilotów w całej galaktyce, w tym przemytnika, Hana Solo. Loo Re Anno i Solo zostają przyjaciółmi po tym, jak dowiadują się, że mają podobne kwalifikacje i cechy osobowości. Re Anno jest ważny, ponieważ jest częścią gatunku, którego jeszcze nigdy nie widziano w kanonie Gwiezdnych Wojen.

7. Evaan Verlaine
Urodziła się na Alderaanie i opiekowała się matką adopcyjną Lei, Evaan Verliaine jest pilotką Rebelii, której służba sięga aż do walki na Scarif, widzianej w filmie Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie. Krótko po pierwszym, udanym, ataku na Gwiazdę Śmierci, Evaan spotyka Leię i pokazuje jej swoją nieufność, a także rozczarowanie. Różniej obie obie znalazły wspólny język i stały się przyjaciółkami, nie przestrzegając rozkazów, zorganizowały własną misję ratowania ocalałych Alderaanianów rozrzuconych po całej galaktyce.

8. Agent Terex
Były szturmowiec, który stał się sługą Najwyższego Porządku, jest skomplikowanym złoczyńcą, który niestrudzenie pracuje, aby zakłócić wysiłki Poego Damerona, który chce zlokalizować Lor San Tekkę.

Po filmie Przebudzenie Mocy wciąż dowiadujemy się wielu nowych rzeczy na temat struktur Najwyższego Porządku, a spotkanie z Terexem daje nam spojrzenie na niektóre zróżnicowane postawy i filozofie w tej organizacji. Pozornie genialny i utrzymujący atmosferę uroczego decorum, Terex tak naprawdę jest niebezpiecznym człowiekiem.


Które postacie wprowadzone w komiksach Marvela są Twoimi ulubionymi? Podziel się swoimi propozycjami w komentarzach poniżej!

Korekta: A.M.
Tekst: starwars.com/Cassidee Moser
Tłumaczenie: Świat Star Wars

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger