Recenzja - Star Wars™. Rebelianci: Rocznik. Tom 1 - Katrina Pallant

Star Wars™. Rebelianci. Rocznik. Tom 1 to publikacja autorstwa Katriny Pallant, zawierająca mnóstwo łamigłówek, quizów i ciekawostek związanych z pierwszymi odcinkami serialu Star Wars: Rebelianci. Wydanie zawiera również 22 naklejki z postaciami z serialu.
Jednym z ciekawszych elementów pierwszego tomu rocznika są czterostronicowe opowiadania na podstawie fabuły trzech klipów promujących serial: Duch i maszyna, Jej uśmiech i Zawiłości. Książka to jednak łamigłówki i to one są głównym elementem recenzowanego rocznika. Mimo tego, młodzi czytelnicy znajdą w środku wiele różnych ciekawostek na temat głównych bohaterów serialu i planety Lothal. Przy premierze serialu i około-serialowych publikacji Rocznik był kopalnią wiedzy. Jednak teraz po upływie dwóch lat od jego premiery, publikacja jest tylko książką, która zbiera część informacji i dzięki niej możemy sobie szybko przypomnieć najważniejsze informacje o postaciach.

Poziom łamigłówek w publikacji jest adekwatny do grupy docelowej rocznika. Do rozwiązania będziemy mieli labirynty, wykreślanki czy kolorowanki w wiele wiele innych. W środku znajdziemy również grę oraz będziemy mogli stworzyć własną historię z serialowymi bohaterami – świetny pomysł dla najmłodszych! Trudność i różnorodność łamigłówek zdecydowanie na plus.
Przykładowa stron 1
Przykładowa stron 2
Polskie wydanie od Egmontu stoi, jak zawsze, na najwyższym poziomie. Świetne tłumaczenie Jacka Drewnowskiego i brak jakichkolwiek literówek to duży plus. Mały minusik odnośnie naklejek. Powinna być możliwość ich wytargania, możemy je wyciąć, ale sprawi nam to mały problem.

Ogólna ocena: 6/10
Tekst: 5/10
Grafiki: 9/10
Jakość wydania: 9/10

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Recenzje innych Roczników:

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars™. Rebelianci. Rocznik. Tom 1
Autor: Katrina Pallant
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 4 maja 2015
Liczba stron: 66
Oprawa: twarda
Wymiary: 190x145 mm
Cena: 24,99 PLN

Gdzie kupić:

Chcesz być na bieżąco? Polub Świat Star Wars na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger