Powieść "Star Wars. Koniec i początek: Dług życia" już w Empiku!

Mimo, że przedsprzedaż książki rozpoczyna się 15 lutego to w Empikach można już zakupić drugi tom trylogii "Koniec i początek" autorstwa Chucka Wendiga - "Dług życia". Powieść została wydana nakładem wydawnictwa Uroboros, w miękkiej oprawie ze skrzydełkami i kosztuje 39,99 PLN. "Dług życia" został przetłumaczony przez Annę Hikiert.
Tytuł: Star Wars. Koniec i początek: Dług życia
Opis:
Uroboros (2017):
Drugi tom trylogii Star Wars. Koniec i początek. Pierwsza część ukazała się w Polsce w grudniu 2015 roku.

Imperium pogrążyło się w chaosie. Podczas gdy stary porządek wali się w gruzy, raczkująca Nowa Republika robi wszystko, by położyć kres targającym galaktyką konfliktom. Wielu imperialnych przywódców porzuciło swoje posterunki, licząc na to, że umkną przed sprawiedliwością, skrywając się w najodleglejszych zakątkach znanej przestrzeni kosmicznej.

Tych imperialnych dezerterów ściga zaciekle Norra Wexley i jej zespół, złożony z wyrzutków i straceńców. Kolejne aresztowania sprawiają, że coraz więcej cierpiących niegdyś pod jarzmem Imperium planet odzyskuje nadzieję na lepszą przyszłość. Nikt zaś nie pragnie wolności bardziej niż Wookiee z Kahsyyyka. Bohaterowie Rebelii Han Solo i Chewbacca skrzykują zespół przemytników i szumowin, aby uwolnić Kashyyyk od imperialnych ciemięzców – raz na zawsze.

Tymczasem szczątki Imperium, obecnie pod rządami wielkiej admirał Rae Sloane i jej potężnego, tajemniczego doradcy, przygotowują się do zadania miażdżącego kontrciosu. Jeśli ich plan się powiedzie, Nowej Republice grozi rozłam i upadek, zaś galaktyka – w chwili, w której najbardziej potrzebuje pomocy i wytchnienia – pogrąży się w otchłani bezprawia…
Del Rey (2016):
Powieść z wydarzeniami pomiędzy Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy, które nigdy wcześniej nie zostały opowiedziane! Książka zapoczątkowana w Star Wars: Koniec i początek kontynuuje tą ekscytującą powieść w drugim tomie trylogii Chucka Wendiga, autora bestsellerów z listy New York Time'a.

Nastały mroczne czasy dla Imperium...

Imperator nie żyje, a resztki jego dawnego Imperium są w rozsypce. Nowa Republika walczy o przywrócenie trwałego pokoju w Galaktyce i niektórzy ośmielają się wyobrazić nowy początek i nowe przeznaczenie. Han Solo, chce rozliczyć swój ostatni dług, pomagając swojemu przyjacielowi Chewbaccę wyzwolić rodzinną planetę Wookiech - Kashyyyk.

Tymczasem, Norra Wexley i jej zespół imperialnych łowców kontynuuje pościg za Wielką Admirał Rae Sloane i pozostałymi przy życiu dowódców Imperium. Mimo tego, że coraz więcej imperialnych oficerów zostaje pociągniętych do odpowiedzialności, Sloane nadal wymyka się Nowej Republice. Norra obawia się, że Admirał Sloane szuka sposobu ratowania rozpadającego się Imperium przed zapomnieniem. Jednak polowanie na Sloane zostaje przerwane, gdy Norra otrzymuje pilną prośbę od księżniczki Lei Organy. Próba uwolnienia Kashyyyk się nie powiodła, Chewbacca i banda przemytników wpada w pułapkę a Han Solo znika.

Norra przerywa oficjalną misję i rusza w kierunku ostatniej znanej lokalizacji Sokoła Milenium. Norra i jej załoga przygotowują się na każde wyzwanie, które stoi między nimi a zaginioną załogą. Jednak nie są w stanie przewidzieć jakie niebezpieczeństwo i bezwzględność wroga czeka na nich... (tłumaczenie: własne)

Autor: Chuck Wendig
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: ok.480
Cena: 39,99 PLN
Data premiery: 15 lutego 2017 (Empik), 1 marca 2017 (ogólnopolska)

Recenzję pierwszego tomu możecie znaleźć TUTAJ>>>.
Ostatni tom trylogii - "Empire's End" - w USA ukaże się 21 lutego. Polscy fani będą musieli poczekać z lekturą polskiego wydania do października 2017 roku.

Polub stronę na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger