"Rebel Rising" i "Guardians of the Whills" - książki o historii Jyn Erso i Strażników Whills już w maju!

2 maja 2017 roku nakładem wydawnictwa Disney Lucasfilm-Press ukażą się dwie książki młodzieżowe opowiadające o losach bohaterów znanych z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie. Pierwsza książka - Rebel Rising -  autorstwa Beth Revis opowie o dzieciństwie Jyn Erso u boku Saw Gerrery. Druga - Guardians of the Whills - autorstwa Greg Rucki, opisuje życie dwójki przyjaciół, Baze i Chirruta z księżyca Jedha. Poniżej szczegóły.Tytuł: Star Wars. Rebel Rising
Opis: Kiedy Jyn Erso miała pięć lat, jej matka została zamordowana, a ojciec został zabrany od niej, aby służyć Imperium. Mimo utraty rodziców, Jyn Erso nie jest zupełnie sama. Saw Gerrera, człowiek, który nie cofnie się przed niczym, żeby przeciwstawić się imperialnej tyranii, opiekuje się nią jak swoją  własną córką i daje jej nie tylko dom, ale wszystkie umiejętności i wiedzę, żeby stała się buntowniczką taką jak on.

Jyn poświęca się i staje się oddana sprawie. Jednak walcząc u boku Saw'a Jyn widzi różne niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą ta walka. Kiedy nagle zostaje zdradzona przez osobę, której ufała, jej świat wywraca się do góry nogami. Teraz Jyn musi go odbudować i zastanowić się w co tak naprawdę wierzy... i komu może zaufać... (tłumaczenie: własne)
Autor: Beth Revis
Liczba stron: 416
Oprawa: twarda
Cena: 17,99 USD
Data premiery: 2 maja 2017
Tytuł: Star Wars. Guardians of the Whills
Opis: Dwójka przyjaciół, Baze i Chirrut, byli kiedyś strażnikami Whills, którzy opiekowali się świątynią Kyber opiekując się nią i wiernymi, którzy odwiedzali świątynie. Kiedy Imperium zajęło księżyc, świątynia Kyber została zniszczona. Teraz, Baze i Chirrut, robią co mogą, aby chronić mieszkańców Jedhy przed tyranią Imperium, jednak to za mało. Na Jedhę przybywa mężczyzna nazywany Saw Gerrera wraz ze swoją milicją i planami obalenia Imperium. Wydaję się, że to doskonała okazja dla strażników, którzy chcą coś zmienić pomóc mieszkańcom. Ale czy okazana pomoc nie przyjdzie zbyt dużym kosztem? (tłumaczenie: własne)
Autor: Greg Rucka
Liczba stron: 240
Oprawa: twarda
Cena: 12,99 USD
Data premiery: 2 maja 2017

Póki co nic nie wiadomo na temat polskich wydań tych książek.

Polub stronę na Facebooku!
LINK: ŚWIAT STAR WARS

4 komentarze:

 1. Bardzo interesujące pozycje. Myślę, że z pewnością będą się sprzedawać, bo skoro jedna opowiada o dzieciństwie Jyn, co nie zostało ukazane w spin-offie, a druga o losie Chirruta i Baze Malbusa to ludzie będą zainteresowani. Sama chętnie przeczytałabym, bo wydają być się interesujące.

  Mam dobrą wiadomość. :) Od 12 lutego TVN puszcza Gwiezdne Wojny! Start niedziela 12 luty godzina 21.30 Mroczne Widmo i tak następne części w każdą niedzielę. :))
  Niech Moc będzie z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy nadzieję, że wydadzą je w Polsce.

   Heh, wiem. Informacja jest w kalendarium fana od 18 stycznia. Mnie niczym prawie nie zaskoczysz :D

   Niech Moc będzie z Tobą!

   Usuń
  2. Eh, chyba muszę się z tym pogodzić, że zawsze wszyscy wiedzą o wszystkim wcześniej ode mnie ... :D

   Usuń
  3. Siedzę w tym praktycznie 24/7, więc nie ma wyjścia, żebym nie wiedział :D

   Usuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger