Zapowiedź: "Star Wars. Koniec i początek. Dług życia" już w lutym!

Dzisiaj wydawnictwo Uroboros poinformowało o pierwszej książce jaką wyda w kolejnym roku kalendarzowym. Na pierwszy ogień pójdzie druga część trylogii "Koniec i początek".  "Dług życia" będzie dostępny w przedsprzedaży w salonach sieci Empik od 15 lutego 2017 roku. Do szerszej dystrybucji książka trafi 1 marca. Szczegóły poniżej.


Star Wars. KONIEC I POCZĄTEK: DŁUG ŻYCIAChuck Wendig 
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Premiera: 1 marca 2017 (15 lutego 2017 - przedsprzedaż w Empiku)
Opis: 
Drugi tom trylogii Star Wars. Koniec i początek. Pierwsza część ukazała się w Polsce w grudniu 2015 roku.
Imperium pogrążyło się w chaosie. Podczas gdy stary porządek wali się w gruzy, raczkująca Nowa Republika robi wszystko, by położyć kres targającym galaktyką konfliktom. Wielu imperialnych przywódców porzuciło swoje posterunki, licząc na to, że umkną przed sprawiedliwością, skrywając się w najodleglejszych zakątkach znanej przestrzeni kosmicznej.
Tych imperialnych dezerterów ściga zaciekle Norra Wexley i jej zespół, złożony z wyrzutków i straceńców. Kolejne aresztowania sprawiają, że coraz więcej cierpiących niegdyś pod jarzmem Imperium planet odzyskuje nadzieję na lepszą przyszłość. Nikt zaś nie pragnie wolności bardziej niż Wookiee z Kahsyyyka. Bohaterowie Rebelii Han Solo i Chewbacca skrzykują zespół przemytników i szumowin, aby uwolnić Kashyyyk od imperialnych ciemięzców – raz na zawsze.
Tymczasem szczątki Imperium, obecnie pod rządami wielkiej admirał Rae Sloane i jej potężnego, tajemniczego doradcy, przygotowują się do zadania miażdżącego kontrciosu. Jeśli ich plan się powiedzie, Nowej Republice grozi rozłam i upadek, zaś galaktyka – w chwili, w której najbardziej potrzebuje pomocy i wytchnienia – pogrąży się w otchłani bezprawia…

Ostatni tom trylogii "Koniec i początek" - "Empire's End" ukaże się prawdopodobnie w październiku 2017 roku.

2 komentarze:

 1. Coraz więcej książek zgodnych z kanonem się pojawia co mnie cieszy :D Z drugiej strony trochę szkoda, na półce mam ponad 30 książek i wszystkie muszę traktować jako Legendy :( Najbardziej żałuję tego, że Trylogia Thrawna nie jest kanoniczna :(

  Pozdrawiam i gratuluję fajnego bloga :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "W Legendach zawsze jest ziarno prawdy" ;) Nie wyrzucaj tego zbioru!
   Niestety :( Sam Thrawn jest już w kanonie, a w USA 11 kwietnia ukaże się książka "Thrawn" Zahna!

   Dziękuję! Niech Moc będzie z Tobą!

   Usuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger