Tydzień nowości - Wielka Litera, Egmont

Ostatnie tygodnie są nieco mniej obfite w premiery gwiezdno-wojennych pozycji niż miało to miejsce w październiku. Na początku grudnia do naszych rąk trafił nowy Star Wars Komiks i biografia George'a Lucasa. Szczegóły poniżej.

Tytuł: George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia
Opis: Miał stanąć za sklepową ladą, ale wolał stanąć za kamerą, by na zawsze odmienić kino i naszą wyobraźnię. Biografia George Lucasa - twórcy Luke’a Skywalkera, Hana Solo i Indiany Jonesa, najbardziej wpływowej postaci w historii kina. W 1977 roku Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja weszły na ekrany zaledwie trzydziestu dwóch amerykańskich kin, jako niezależny film science-fiction. Czterdzieści lat później "The Telegraph" ocenił, że marka "Star Wars" jest warta więcej niż Harry Potter i James Bond razem wzięci. A pomyśleć że niewiele brakowało, by zamiast za gwiezdną sagę Lucas wziął się za kręcenie "Czasu Apokalipsy". Brian Jay Jones znalazł klucz do portretowania swojego bohatera w sposób ciekawy zarówno dla fanów, jak i tych, którzy lubią czytać dobre biografie. Prawdziwa gratka dla kinomaniaków!

Autor: Brian Jay Jones
Wydawnictwo: Wielka Litera
Tłumaczenie: Małgorzata Miłosz, Katarzyna Rosłan, Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Liczba stron: 648
Oprawa: twarda
Cena: 54,90 PLN
Data premiery: 7 grudnia 2016

Tytuł: Star Wars Komiks (6/2016): Rebelianckie więzienie 
Opis: W szóstym tegorocznym numerze dwumiesięcznika znajdzie się opowieść Rebelianckie więzienie, pochodząca z serii Star Wars, głównego gwiezdnowojennego cyklu komiksowego z Marvela. Po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniego numeru, czas na dalsze przygody Luke’a Skywalkera i jego przyjaciół. Rebeliancka załoga przewozi bardzo ważnego jeńca do bazy więziennej. Ów jeniec jednak budzi zainteresowanie także innych osób... Numer zawiera dodatkowo krótką opowieść Z dzienników Bena Kenobiego, rozgrywającą się w czasach, gdy mistrz Jedi przebywał na wygnaniu na Tatooine i sprawował pieczę – choć na odległość – nad młodym Lukiem.
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 148
Oprawa: miękka
Cena: 19,99 PLN
Data premiery: 9 grudnia 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger