Recenzja - "Star Wars. Ruchomy cel. Przygody księżniczki Lei" - Cecil Castellucci i Jason Fry

"Star Wars. Ruchomy cel. Przygody księżniczki Lei" to ostatnia książka z trylogii cyklu "W oczekiwaniu na Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", której bohaterami jest Wielka Trójka oryginalnej trylogii: Han Solo i Chewbacka, Luke Skywalker i księżniczka Leia. Powieść napisali Cecil Castellucci oraz Jason Fry.


Podobnie jak w dwóch poprzednich książkach, prolog i epilog dzieją się tuż przed "Przebudzeniem Mocy". Generał Leia Organa spisuje swoje wspomnienia z czasów poprzedzających wydarzenia z "Powrotu Jedi". "Ruchomy cel" stanowi prequel wydarzeń z szóstej części sagi. Fabuła skupia się na odwróceniu uwagi Imperium od floty Rebelii zbierającej się w układzie Sullust. Razem z Nien Nunbem i kilkoma innymi rebeliantami zdobywają prom Tydirium, który potem bierze udział w akcji rebeliantów na księżycu Endora.

Leia i jej załoga zwiedza podczas swojej podróży kilka rożnych dalekich planet, mimo tego Imperium cały czas jest na ich tropie. Podczas tej podróży mamy okazję ujrzeć księżniczkę nie tylko jako panią polityk, ale też jako bardzo dobrą wojowniczkę, która potrafi poradzić sobie z wieloma problemami.


Książkę czyta się bardzo szybko. Akcja jest okraszona dużą ilością humorystycznych wstawek czy nawiązań. Leia ciągle wraca myślami do zamrożonego w karbonicie Hana Solo i staje przed bardzo trudnym wyborem: czy śmierć i poświęcenie kilkunastu ludzi można usprawiedliwić ocalenie miliardów innych ludzi przed przemocą ze strony Imperium?

Podsumowanie:
"Ruchomy cel" to powieść bardzo dobra i warta przeczytania. Fabuła, mimo, że jednowątkowa jest bardzo dobra i cały czas trzyma w napięciu. Całość ozdabiają piękne ilustracje Phila Nato, polecam!

Ogólna ocena: 9/10
Fabuła: 9/10
Postacie: 9/10
Opisy: 9/10
Jakość wydania: 10/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars. Ruchomy cel. Przygody księżniczki Lei
Autorzy: Cecil Castellucci, Jason Fry
Ilustracje: Phil Nato
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 230
Oprawa: miękka
Cena: 29,99 PLN

Gdzie kupić:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger