Recenzja - "Star Wars. Rebelianci - sezon 2" (wydanie DVD)

Serial "Star Wars: Rebelianci" powraca na nasze ekrany wraz z wydaniem drugiego sezonu na DVD przez wydawnictwo Galapgos. Wydanie zawiera kompletny drugi sezon serialu na czterech płytach DVD.


Fabuła drugiego sezonu skupia się na grupce rebeliantów z planety Lothal, która staje się teraz komórką większej części Rebelii. Wraz ze wzrastającym znaczeniem rebeliantów, rośnie też ich zagrożenie, Darth Vader wysyła dwójkę nowych inkwizytorów, aby złapali buntowników. Druga seria to również sporo niespodzianek od twórców dla fanów, np. pojawienie się Rexa, Hondo Ohnaki, księżniczki Leii, Chama Syndulii czy Dartha Maula.


Już pierwszy odcinek sezonu pokazuje jak zmieniła się jakość animacji i poziom fabuły względem pierwszego sezonu. Centralną postacią pierwszego odcinka jest oczywiście Lord Sithów, który pokazuje widzom, kto jest najlepszym pilotem galaktyki. Vader tworzy wokół siebie aurę grozy i tajemniczości. W kolejnych odcinkach debiutują postaci znane z "Wojen klonów" (Rex, Gregore i Wolffe) oraz całkiem nowe, nieznane nam postaci jak Piąty Brat i Siódma Siostra – nowi inkwizytorzy. Podoba mi się postać Gregore'a, który teraz jest już zwariowanym starym-klonem. Nowi inkwizytorzy stanowią pewne zagrożenie dla Ezry i Kanana, jednak nie są w stanie pokonać Ahsoki Tano. W serialu pojawia się również pirat Hondo Ohnaka, który podobnie jak Gregore, jest teraz lekko świrnięty i zrobi wszystko, żeby dorobić się kilku nowych kredytów.


Nowe odcinki to również testy prototypów nowych broni dla Imperium i Rebelii. Pierwsza strona testuje okręt zdolny wyciągać statki z nadprzestrzeni, jednak bardzo szybko zostaje zniszczony przez rebeliantów (niestety zbyt szybko i łatwo według mnie), druga strona testuje prototyp nowego myśliwca, B-winga. Sam myśliwiec tak szybko jak się pojawia, tak szybko również znika. Sam myśliwiec wygląda bardzo dobrze, szkoda, że strzela jak... Gwiazda Śmierci. Uśmiech politowania mogą również wywołać inkwizytorzy, którzy latają za pomocą swoich mieczy świetlnych. 

W nowym sezonie, podobnie jak w poprzednim, pojawia się też kilka tzw. "odcinków zapychaczy", które obecnie nie wnoszą do fabuły serialu prawie nic. Twórcy uważają jednak, że "zapychacze" są tak samo ważne dla fabuły serialu jak i inne odcinki, o czym mamy przekonać się w przyszłości, na co bardzo liczę.


Wydanie DVD jest bardzo dobre. Dostajemy ponad dwie godziny dodatków: "Rebels Recon" oraz krótki dokument pt: "Łączenie galaktyk: Rebelianci – Sezon 2" opowiadający o ester eggach w drugim sezonie. Kilka wad ma tłumaczenie: Andi Gutierrez początkowo nazywa jest "reporterką" a następnie "korespondentką" a sam "Rebels Recon" w menu figuruje jako "Zwiad rebeliantów" a w tłumaczeniu jako "Tajne archiwa Rebeliantów". Mimo powyższych nieścisłości polecam wydanie DVD.

Podsumowanie:
Drugi sezon "Rebeliantów" wskakuje na wyższy poziom i jest znacznie lepszy od pierwszej serii. Nadal nie jest to jednak poziom ostatnich sezonów "Wojen klonów", jednak warto mieć ten serial w swojej kolekcji. Bardzo dobrze prezentują się również dodatki.

Ogólna ocena: 7/10
Fabuła: 7/10
Obraz: 7/10
Jakość wydania: 8/10

Szczegóły:
Tytuł: Star Wars: Rebelianci. Sezon 2
Nośnik: DVD
Liczba płyt: 4
Opakowanie: plastikowe
Wydawnictwo: Galapagos
Cena: 84,99 PLN

Gdzie kupić:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger