Recenzja - "LEGO Star Wars: Ciemna strona Mocy" - Daniel Lipkowitz

Były już "LEGO Star Wars: Kroniki Yody" (RECENZJA TUTAJ>>>), które skupiły się na Jasnej stronie Mocy, teraz czas na "LEGO Star Wars: Ciemna strona Mocy", publikację, która jak sama nazwa wskazuje, będzie się skupiać na ciemnej stronie. Autorem tego wydania jest Daniel Lipkowitz. Do wydania dołączona jest wyjątkowa mini-figurka Imperatora Palpatine'a z szóstej części Star Wars.

Publikacja należy do Infinities (swobodne inspiracje i wariacje w Nowym Kanonie i Legendach) dzięki czemu nie ogranicza się tylko do postaci, wydarzeń znanych z filmowej sagi, jest też rozszerzona o inne produkcje LEGO: "Kroniki Yody", "Padawańskie Widmo", "Upadek Imperium". W środku znajdziemy również nawiązania do Legend.

Cała książka jest podzielona na 3 rozdziały: Era Republiki, Era wojen klonów oraz Erę Imperium. Najciekawszy z nich to rozdział poświęcony Erze Imperium. Bardzo interesująco prezentują się strony o mechanizmie działania kombinezonu Vadera , "Nauki Ciemnej strony" oraz budowa Gwiazdy Śmierci.


Obok bardzo dobrych opisów postaci i wydarzeń, świetnie prezentuje się również warstwa graficzna "Ciemnej strony Mocy". Obrazki skonstruowane z klocków LEGO są bardzo ładne i wyraźne. Bardzo ładnie prezentują się przekroje mieczy świetlnych. Wiele fotografii opatrzonych jest humorystycznymi tekstami, które zapewne będą rozśmieszać dzieci, a starszych czytelników niestety nie.

Do większości słowników od LEGO, do publikacji, są dołączane mini-figurki. Do "Ciemnej strony Mocy" została dołączona rzadka figurka Imperatora Palpatine'a z "Powrotu Jedi". Kolekcjonerów ucieszy ten fakt, gdyż Imperatora z Oryginalnej Trylogii w wersji klockowej, możemy dostać jedynie w siedmiu zestawach LEGO.


Podsumowanie:
Zbliżają się Mikołajki, święta, więc "Ciemna strona Mocy" byłaby świetnym prezentem dla młodego fana. Starszych fanów, na pewno ucieszy rzadka mini-figurka Palpatine'a dołączona do tego wydania. Dużo ciekawych informacji i i przyjemne dla oka fotografie są dużym plusem tej pozycji.

Ogólna ocena: 7/10
Opisy: 8/10
Zdjęcia: 8/10
Jakość wydania: 9/10

Szczegóły:
Tytuł: LEGO Star Wars. Ciemna strona Mocy
Autor: Daniel Lipkowitz
Tłumaczenie: Jacek Andrzejczak
Wydawnictwo: AMEET
Liczba stron: 96
Oprawa: twarda
Wymiary (mm): 27x283x239
Cena: 59,99 PLN

Gdzie kupić:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger